Pitanje servis

Osim mijenjanja svjecica, provjere i pogotovo stelanja ventila ili nekih drugi radova u samoj mashini kao i demontaze i montaze guma na skinute kotace, gotovo sve si radim ili bi radio sam. Eventualno lagere volana nebi.
Sve to sto nebi sam je iz 3 razloga: nemam alat, znanje i zivce za to. Prve dvije stavke bi rijesio, ali ova treca je nerjesiva :mrgreen:
 
koji je problem s lagerima volana? ustvari sa svim navedenim :mrgreen:
 
A zasto ne svjecice?

Nemam kljuc tih dimenzija, a i zivaca rastepst sve plastike, skidat tank, airbox......

A i nisam 100% siguran kakav bi kljuc trebao obzirom da je dosta guzve zbog rame pa bi bilo jako frustrirajuce uopce doc do svjecica i skuzit da nemam adekvatan alat.
 
Ma Z900 je za naked bike kompliciran za takve jednostavne stvari (ne kompliciran, nego traje i traje). Recimo, za promijenit filter zraka na Z750 mi je trebalo 5min, za Z900 pol motora rastavit i poslije sastavit. Srecom, ne prlja se jako pa 30 soma km izdrzi bez problema, a tada i svjecice idu nove pa mi to Dario u KMSu odradi istovremeno.
 
A u pm, nuda star motor i servis od dva dana 😆
Da, Nuda je stara Husqvarna koja s ovim novima nema veze.

Za vrijeme rada, da objasnim konkretnije jer si mi baš odličan primjer. Ti si nedavno kupio ovog starog Monstera i prema postovima, slagao si ga sam. Vidio sam takvih Monstera, i ne samo Monstera, kod Tončija puno kroz godine i to da se dovedu u mint stanje s nekim minimalnim ulaganjima su priče za malu djecu. To se zove krpanje ma koliko vi bili uvjereni da radite za sebe i da ste stručnjaci. Naravno da iz toga proizlazi podsmijeh na moju opasku o dva dana i starom motoru, isto kao i moj prema vašim vrhunskim uratcima.
Da li to vrijedi i za Moona, ne znam, nisam nikad vidio nešto što je on radio. Zato pitanje nije išlo vas nego bikera.
 
Na monsteru se skine sic samo otkljucavanjem brave i to je cjeli zadnji kraj, a rezervar je samo na jednoj kopci i ide gore, ispod je aku, filter i sve, a za svjecice ne treba nista skidati...jucer dva remena promjenio, samo rezervar podigao i poklopce skinuo 😆

Motor milina za radit
 
Na monsteru se skine sic samo otkljucavanjem brave i to je cjeli zadnji kraj, a rezervar je samo na jednoj kopci i ide gore, ispod je aku, filter i sve, a za svjecice ne treba nista skidati...jucer dva remena promjenio, samo rezervar podigao i poklopce skinuo 😆

Motor milina za radit

slike, filmić..
 

Attachments

  • 20230719_203111.jpg
    20230719_203111.jpg
    2.6 MB · Views: 0
Da, Nuda je stara Husqvarna koja s ovim novima nema veze.

Za vrijeme rada, da objasnim konkretnije jer si mi baš odličan primjer. Ti si nedavno kupio ovog starog Monstera i prema postovima, slagao si ga sam. Vidio sam takvih Monstera, i ne samo Monstera, kod Tončija puno kroz godine i to da se dovedu u mint stanje s nekim minimalnim ulaganjima su priče za malu djecu. To se zove krpanje ma koliko vi bili uvjereni da radite za sebe i da ste stručnjaci. Naravno da iz toga proizlazi podsmijeh na moju opasku o dva dana i starom motoru, isto kao i moj prema vašim vrhunskim uratcima.
Da li to vrijedi i za Moona, ne znam, nisam nikad vidio nešto što je on radio. Zato pitanje nije išlo vas nego bikera.
A ti si meni odlican primjer jer si jedan od onih koji misli da tonci jedini u Hrvatskoj zna napravit servis na ducatiju

Jel ti taj tonci to rekao za slaganje monstera? Jel i on naplati jedan remen 65e, dok iz italije dođu oba za 60e? Ako je tako onda te u potpunosti razumijem
 
Last edited:
Možda nije jedini ali je jedan od rijetkih. A imao bi manje posla da nije takvih seoskih majstora koji popravljaju sve, od fena do IMTa pa se prime Ducatija i iza sebe ostave Hirošimu. Uz napomenu da oni to nikad ni ne shvate.

Te primitivne provokacije s cijenama ostavi za djecu. Savršeno znam koliko što košta a cijene koje ja dobijem ti nećeš u sedam života.
 
  • Love
Reactions: ODST
Sta imam ja od toga koliki popust ti dobijes...ja sam stavio cijenu zq nas male obicne ljude...Znaci ako kod nas traze 65e za jedan remen tj 130 za dva komada, a iz italije oba 61e sa postarinom, tesko da ti tonci da toliki popust, znaci zajebe cak i tebe...zao mi je
 
Aj odi komuniciraj s nekim drugim.
Šta se živciraš bez veze 😁
Svatko ima svoje mišljenje i to je to.
Najbolje bi bilo da se svatko bavi svojim poslom ali na žalost kod nas je to teško i to iz dva razloga, jedan je što jednostavno se nema para i onda je teško skupiti za neki kvalitetan i dobro obavljen posao a drugo je i kad se ima para teško je naći kvalitetnog majstora. Ali slažem se da bi najbolje bilo da svatko radi ono što zna i u čemu je najbolji i da se prestane srati po tuđem radu(kako je skup)dok ti isti za svoj traže isto ili još i više
 
srdi se ti sad i pravdaj kolko hoćeš, ali taj tonči je za većinu ljudi (osim vjerojatno vas par s kojima si je dobar) običan derač kože, a znam preko nekoliko primjera gdje se ljudima nakon servisa kod njega dešavalo u najmanju ruku svašta

kužim ja da je ducati kvazi fensi šmensi ekskluziva i da to mora biti skupo da se ekipa bolje osjeća, ali recimo servis s štelanjem ventila na 748 12 tkn..pa daj me nemoj jebat da je to normalno
 
  • Wow
Reactions: infinity