Hornet Fun Club

.
 

Attachments

  • Screenshot_20221005-202349.jpg
    Screenshot_20221005-202349.jpg
    172.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: cadjo
Upravo o tom pričam,jbt kvarat stoljeća prošlo i dobijes po' motora 🤭
Jedina svitla točka je 92 ks jer bi moga npraviti dobar posa na usporednom testu...
Iskreno se više radujem dolasku male Africe...To bi moga biti jeben stroj,samo da naprave neki originalan dizajn 👍
 
  • Like
Reactions: ODST
Mah, da nisu udarili na nostalgiju I ime koje je godinama znacilo super balansiran i zabavan motor, motor bi prije zavrsio u salonu nego u nekim novinama ili testu.

Ko zeli voziti mt07 skoro desetljece nakon sto je izasao mt07. Niti je masina iz horneta, niti ima neku vizualnu vrijednost. Stari horneti nisu bili najbolji nakedi, ali su bili odmjereni i sa stilom (neki manje, neki više)

Ako u svemu bude dobar, opet je to neki prosjek od motora u koji ce neko kupiti u 2023. godini
 
Da sam vozač koji tek ulazi u moto svijet, da kupujem novi motor i ako ovaj hormet košta 8000€, ja bi bio sretan sa kupovinom.
To je ta ciljana skupina kupaca,štoviše tu će i iskusniji vozači naći sebe ali kako je GVO reka problem je ime...
 
Problem je ime jedino nama starijima koji smo ko mulci gledali te motore i maštali, nekog danas novog zaboli ona stvar za ime hornet ili slično.
Ruku na srce, niti jedan taj naked klase 600/750 nije bio neki ulta specijalan motor, bio je super za naučit vozit i da te usmjeri dalje. Da, tad su nudili više nego danas (mt07 i slični), ali to je prošlo svršeno vrijeme koje se ne vraća. To i dalje ne znači da se na jednom mt07 ne može zabavit i guštat, ko hoće guštat će na trulom apn-u, a kamo ne na mt07(realno 80% vozača nema šanse da iskoristi puni potencijal no njega)
Ja isto imam prijatelje koji su krenuli sa pravim motorima, hornet, fazer, z1000, pa danas više ne voze, a vozili su karizmatične prave motore.
Ja sam vozio shivera i meni je bolji motor od horneta i sličnih, a o izgledu da ne govorim, meni miljama od njih. Kad sam vidio šta su najprije napravili od shivera 900 (umjesto da ga natrurpijaju da bude konkurencija z900,mt09 i malo osvježe, oni ne naprave niš), a sad skuplje prodaju tuona 660 i on je kao ultra super, meni je slabo. Ali sa druge strane on se i prodaje, a shiver 900 nisam nikad ni na cesti vidio, tako da sam očito ja u krivu, marketing u pravu.
 
To je sasvim motocikla po današnjim standardima, kao što su stari hornet i fazer bili po ondašnjim.
Danas 2 cilindra i okretni moment sa "malom" krajnom brzinom su odlični motocikli s malom potrošnjom.
 
Problem je ime jedino nama starijima koji smo ko mulci gledali te motore i maštali, nekog danas novog zaboli ona stvar za ime hornet ili slično.
Ruku na srce, niti jedan taj naked klase 600/750 nije bio neki ulta specijalan motor, bio je super za naučit vozit i da te usmjeri dalje. Da, tad su nudili više nego danas (mt07 i slični), ali to je prošlo svršeno vrijeme koje se ne vraća. To i dalje ne znači da se na jednom mt07 ne može zabavit i guštat, ko hoće guštat će na trulom apn-u, a kamo ne na mt07(realno 80% vozača nema šanse da iskoristi puni potencijal no njega)
Ja isto imam prijatelje koji su krenuli sa pravim motorima, hornet, fazer, z1000, pa danas više ne voze, a vozili su karizmatične prave motore.
Ja sam vozio shivera i meni je bolji motor od horneta i sličnih, a o izgledu da ne govorim, meni miljama od njih. Kad sam vidio šta su najprije napravili od shivera 900 (umjesto da ga natrurpijaju da bude konkurencija z900,mt09 i malo osvježe, oni ne naprave niš), a sad skuplje prodaju tuona 660 i on je kao ultra super, meni je slabo. Ali sa druge strane on se i prodaje, a shiver 900 nisam nikad ni na cesti vidio, tako da sam očito ja u krivu, marketing u pravu.
Kad smo kod starih vozila i njihove vrijednosti,ovo bi te moglo interesirati
😁
 
  • Love
Reactions: Igor28
Zna čovjek šta valja, još ako.vozi i tuono, onda je pravi :mrgreen:

Oprosti mi Bože jer spominjem ime uzalud ali mislim da je Mirova Multica prikladniji motor uz ovaj bezvremenski primjerak nakupine metala.
 
Kao sta je netko vec napisao, nama zapravo smeta jer su taj motor nazvali hornet, da je drugi naziv sve bi bilo ok...jos jedan novi dosadni motor....al ako nova yamaha R7 moze nosit naziv R7 onda moze i ovo hornet 🙄
 
  • Like
Reactions: Xj6_2013 and cadjo