SpiderMartin u sezoni ... 2022

Nezahvalno je komentirati ovu temu s obzirom da većinu aktera poznajem, ili barem ove starije, da nisu pali s Marsa odnosno da su sve znali i prije početka priče. S druge strane je logično očekivati od roditelja da bude subjektivan, da maksimalno gura i pokušava u granicama svojih intelektualnih i materijalnih mogućnosti...
Nisam uopće mislila komentirat al evo, ja ću otvoreno reći , platila sam Martinov seminar , oba dijela 300€ , zašto? Zato da mu bar malim dijelom pomognem. Zato da naučim nešto novo. Odnosno moj suprug. Zato jer sam i sama roditelj djeteta sportaša , imam doma njene svjetske i europske medalje. Ona neće nastaviti dalje jer je svjesna svojih mogućnosti. Nastavit će nastupat za klub i klubu skupljat bodove.
Martin ima šanse .
Da je umjesto onog poznatog " nek meni crkne krava al nek susjedu crknu dve " svatko napravio neku makar sitnicu drugačije bi bilo.
Vjerujem da se pokloni track day ili seminar ili takvo nešto, da bi ljudi bilo da se nebi moglo uć. Ili da Martin stvarno osvoji nešto svi bi se išli slikat s njim.
Takvi smo mi , nažalost.

Priča će ići dalje , ostavlja se svakome izbor.
 
Nisam uopće mislila komentirat al evo, ja ću otvoreno reći , platila sam Martinov seminar , oba dijela 300€ , zašto? Zato da mu bar malim dijelom pomognem. Zato da naučim nešto novo. Odnosno moj suprug. Zato jer sam i sama roditelj djeteta sportaša , imam doma njene svjetske i europske medalje. Ona neće nastaviti dalje jer je svjesna svojih mogućnosti. Nastavit će nastupat za klub i klubu skupljat bodove.
Martin ima šanse .
Da je umjesto onog poznatog " nek meni crkne krava al nek susjedu crknu dve " svatko napravio neku makar sitnicu drugačije bi bilo.
Vjerujem da se pokloni track day ili seminar ili takvo nešto, da bi ljudi bilo da se nebi moglo uć. Ili da Martin stvarno osvoji nešto svi bi se išli slikat s njim.
Takvi smo mi , nažalost.

Priča će ići dalje , ostavlja se svakome izbor.
Pa ja ću radije dati 300 eura ili koliko imam nekome tko je bolestan ili recimo ovima što im je potres srušio kuće ili... nego njemu zato jer smatram da je tim ljudima stvarno potrebna pomoć a ne nekome mulcu koji ima sve u životu i jako puno više od većine ali je ne zahvalan na tome
 
Pa ja ću radije dati 300 eura ili koliko imam nekome tko je bolestan ili recimo ovima što im je potres srušio kuće ili... nego njemu zato jer smatram da je tim ljudima stvarno potrebna pomoć a ne nekome mulcu koji ima sve u životu i jako puno više od većine ali je ne zahvalan na tome
Mislim da si ga krivo procijenio , a vjeruj mi njegov dan je sve samo ne lagan.
Kažem, svatko ima svoj izbor i najmanje želim nekom nametati odluke. Pohvalno za tebe ako si učinio to što si napisao (y)
 
Nisam uopće mislila komentirat al evo, ja ću otvoreno reći , platila sam Martinov seminar , oba dijela 300€ , zašto? Zato da mu bar malim dijelom pomognem. Zato da naučim nešto novo. Odnosno moj suprug. Zato jer sam i sama roditelj djeteta sportaša , imam doma njene svjetske i europske medalje. Ona neće nastaviti dalje jer je svjesna svojih mogućnosti. Nastavit će nastupat za klub i klubu skupljat bodove.
Martin ima šanse .
Da je umjesto onog poznatog " nek meni crkne krava al nek susjedu crknu dve " svatko napravio neku makar sitnicu drugačije bi bilo.
Pohvalno je da je suprug išao na seminar, da li kod njega ili nekog drugog, pohvalno je i da ste se na taj način odlučili pomoći ali ne bi bilo drukčije, samo bi njemu i njegovom timu bilo kratkoročno lakše prebroditi neke situacije.
 
  • Like
Reactions: lunjo
Pa ja ću radije dati 300 eura ili koliko imam nekome tko je bolestan ili recimo ovima što im je potres srušio kuće ili... nego njemu zato jer smatram da je tim ljudima stvarno potrebna pomoć a ne nekome mulcu koji ima sve u životu i jako puno više od većine ali je ne zahvalan na tome
Kad prodaš onu svoju blizanac yamahu i novce daš u humanitarne svrhe, jer i ti kao i svi ostali možeš živjeti bez motora, onda ovo prestaje biti licemjerna floskula.
 
Moje misljenje je da je stari pocea stvarat vise stete nego koristi.
Proziva sve i svakoga tako i neduzne spominje.
Meni je pa u ocima prosle godine kad je HMS proglasava najbolje vozace.
 
Mislim da si ga krivo procijenio , a vjeruj mi njegov dan je sve samo ne lagan.
Kažem, svatko ima svoj izbor i najmanje želim nekom nametati odluke. Pohvalno za tebe ako si učinio to što si napisao (y)
U usporedbi sa onim što neki drugi proživljavaju,njemu je život med i mlijeko, ako mu to nije jasno onda stvarno ima problema.
Dan mu nije lagan?
Za primjer,samnom je radio tip koji je došao iz siromašne obitelji,(iz okolice Siska),nije imao šta za jesti(dečko tad njegovih godina) spavao je kod cigana,u nekoj staroj napuštenoj kući bez struje i vode,kuća nije imala ni prozore ni grijanje a tada je bila zima,cigani su još tražili da im plaća podstanarstva za to,a i morao je raditi s njima,normalno besplatno. Skupljao je novac koji je dobio i onda su ga ti cigani pretukli i uzeli mu taj novac. Kasnije je otišao iz firme tako da ne znam šta je danas s njim. Uglavnom,dali takav primjer više zaslužuje novac da bi imao za živjeti,ali doslovno ili jedan mulac koji ima sve u životu,radi posao koji voli ali eto ima prevelike ambicije?
On može kao i svi,otići raditi i živjeti normalno,a ako želi više od toga onda neka se snađe, neka traži sponzore i neka se bori. Kao što sam rekao,protiv mladog nemam ništa,neka uspije,bilo bi odlično da imamo nekog vrhunskog vozača ali plakanje njegovog starog jer je dobio samo 100000 eura u sezoni a on bi 200 pored ovakvih sudbina(kao ovaj primjer što sam napisao,a ima takvih koliko hoćeš) je jadno
 
Last edited:
Kad prodaš onu svoju blizanac yamahu i novce daš u humanitarne svrhe, jer i ti kao i svi ostali možeš živjeti bez motora, onda ovo prestaje biti licemjerna floskula.
A šta je tu licemjerno,to što smatram da su nekima drugima potrebniji novci?
 
Ne, nego to što sve stane na smatranju. :mrgreen:
Već sam napisao,protiv mladoga nemam ništa,ali smeta mi stalno plakanje starog, isto tako mi smeta kad netko kaže da mu mi trebamo pomoći jer eto i mi vozimo motor. Ja ću uvijek (kao što to i radim) rađe dati novac(koliko god da sam,moja stvar) nekima kojima je to stvarno potrebno. Znači Lunjo je dala 300eura Vugrincu,svaka joj čast na tome,ali ja ako se odlučim dati 300eura neću ih dati njemu nego nekome kojemu je po mom mišljenju potrebniji,a ja mislim da takvih ima puno.
 
  • Like
Reactions: leCo and Grom90
Kad prodaš onu svoju blizanac yamahu i novce daš u humanitarne svrhe, jer i ti kao i svi ostali možeš živjeti bez motora, onda ovo prestaje biti licemjerna floskula.
Ovaj dio s Yamahom se slažem,ali ne vrijedi samo za mene. Istina je da ne dajem koliko bi mogao,možda i trebao ali svi mi volimo i sebi nešto kupiti a i ušparati za svaki slučaj,bar dok mi se sin ne osamostali. Ali nije baš da ne dajem za humanitarne svrhe.
 
Dene, otiša si u širinu. Ako ćemo tako razmišljati, onda najbolje da nitko nema ništa, jer ako imaš nešto, imaš više od osobe koja nema ništa.
Nije on glupan, jer je njemu život manje težak u odnosu na nekog pojedinca. Na takav način svatko može spustiti nekoga ili nečije probleme, jer ima ljudi kojima je teže. A jebiga, to nije način...

Odlaskom na njegov track day ili školu prvenstveno sam radiš na sebi, a onda ako mogu birati odlazak na Bobo Racing ili Martinov event, zašto ne njega izabrati?
Ako će mi termin odgovarati, uvik bi i hoću prije nekom lokalnom ili domaćem platia ( a ne dao ), a ne strancima.


Ćaća se čini kao dosadan lik, relativno isfrustriran svim zbivanjima kroz povijest odrastanja Martina, dio sigurno opravdano.
Mislim da je cila poanta priče to da on želi reći da je odrasta u Španjolskoj, Italiji ili Francuskoj, da bi dosad imao bolji tim, zbog sponzora koji bi ga pogurali.
Odnosno, smatra da se njihov trud i rezultat ne cijeni dovoljno u Hrvatskoj. Pošto nisam upućen u njihovu financijsku strukturu, neću previše srati kako se financiraju.
Ali di je jedan HEP ili neki veliki sponzor, koji je relativno učestali sponzor na natjecanjima Hr reprezentacije itd?
Boli firme k za motorsportom.
 
Dene, otiša si u širinu. Ako ćemo tako razmišljati, onda najbolje da nitko nema ništa, jer ako imaš nešto, imaš više od osobe koja nema ništa.
Nije on glupan, jer je njemu život manje težak u odnosu na nekog pojedinca. Na takav način svatko može spustiti nekoga ili nečije probleme, jer ima ljudi kojima je teže. A jebiga, to nije način...

Odlaskom na njegov track day ili školu prvenstveno sam radiš na sebi, a onda ako mogu birati odlazak na Bobo Racing ili Martinov event, zašto ne njega izabrati?
Ako će mi termin odgovarati, uvik bi i hoću prije nekom lokalnom ili domaćem platia ( a ne dao ), a ne strancima.


Ćaća se čini kao dosadan lik, relativno isfrustriran svim zbivanjima kroz povijest odrastanja Martina, dio sigurno opravdano.
Mislim da je cila poanta priče to da on želi reći da je odrasta u Španjolskoj, Italiji ili Francuskoj, da bi dosad imao bolji tim, zbog sponzora koji bi ga pogurali.
Odnosno, smatra da se njihov trud i rezultat ne cijeni dovoljno u Hrvatskoj. Pošto nisam upućen u njihovu financijsku strukturu, neću previše srati kako se financiraju.
Ali di je jedan HEP ili neki veliki sponzor, koji je relativno učestali sponzor na natjecanjima Hr reprezentacije itd?
Boli firme k za motorsportom.
Ne mislim da je njemu lako,ali stari plače kao da mu je najteže na svijetu.
Potpuno se slažem da je negdje vani da bi imao više novca i da bi mu bilo lakše nego u Hrvatskoj,ali to je kao da kažeš da je voda mokra,ne kužim zašto toliko tupiti o tome.
Što se tiče sponzora je potpuno jasno,kome je on interesantan, tko je čuo za njega? Nitko,zato i nema sponzora. To je na žalost istina.
 
  • Like
Reactions: leCo
Ne mislim da je njemu lako,ali stari plače kao da mu je najteže na svijetu.
Potpuno se slažem da je negdje vani da bi imao više novca i da bi mu bilo lakše nego u Hrvatskoj,ali to je kao da kažeš da je voda mokra,ne kužim zašto toliko tupiti o tome.
Što se tiče sponzora je potpuno jasno,kome je on interesantan, tko je čuo za njega? Nitko,zato i nema sponzora. To je na žalost istina.
Volia bi da imam što odgovoriti, ali nažalost nemam. Na njihovu žalost.
Bar je dobia šuplju cijev od Serdarevića. #jebajiga
 
  • Like
Reactions: Dene
Volia bi da imam što odgovoriti, ali nažalost nemam. Na njihovu žalost.
Bar je dobia šuplju cijev od Serdarevića. #jebajiga
I sam znaš koliko ljudi prati motorsport u hr,meni su stari i brat vozili motore,ni jedan ni drugi ne znaju tko je MM,ok čuli su za njega ali uopće ne prate MotoGP. Da ih pitaš za Vugrinca,odmah bi se sjetili,ali Davora 😁,za Martina nikad čuli. Znači to su ljudi koji su vozili motore,zamisli onda tek onu većinu koju nikad motori nisu ni zanimali. Jdg. u cijelom svijetu možda MotoGP gleda par milijuna ljudi( ne znam podatak,lupam bezveze) superbike puno manje,ovo ostalo tako malo da nije vrijedno spominjanja,a on spada u tu treću kategoriju. I tu je teško naći sponzora.
Ja bi volio da je drugačije,ali na njegovu žalost nije
 
Kad Martin osvoi GP onda ce turisti SVI navalit u HR:mrgreen:
#najveciambasador
 
  • Haha
Reactions: mate and Dene