KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Kupio sam ovih dana novi LS2 Valiant 2,do sada sam imao Valiant 1.Zajedno sa kacigom,u kutiji se nalazi i Pinlock, vrećica za kacigu ali i ruksak.220€.
IMG-20230608-WA0005.jpeg
IMG-20230608-WA0003.jpeg
IMG_20230608_121337.jpg
IMG_20230608_121354.jpg
IMG_20230608_121344.jpg
 
  • Like
Reactions: Kawah
Ja bio prije godinu dana narucio nju i ovu moju HJC i90 sa namjerom da ih isprobam i jednu zadrzim a drugu vratim. Tada mi se ova HJC cinila puno kvalitetnije izradjena pa sam ju zadrzao, ali sad mislim da mozda i nisam bio u pravu. Iskreno, najvise me odbio oblik te LS2. Radi mehanizma je bila toliko siroka da je izgledala doslovno kao kugla. Kod ove HJC to nije bilo toliko izrazeno.
 
LS2 je napredovao i u kvaliteti i u dizajnu..Ali i kupiti određenu kacigu je i stvar ukusa i namjere.Ja imam 2 vrste motora tako da mi je ova nekako baš između otvorene i ful zatvorene.Udobna je za moju glavu,zaštiti ju dobro a i nema "mrtvih kutova" tak da sve dobro vidim.
 
Jeste, stvarno je odlicna kaciga, ali tada mi se cinila ova HJC kvalitetom bolja. Sada, kad mi se 500km od kuce ovaj preklopni dio skoro otpao sa kacige, vidim da je u stvari smece. Vec sam je 2x slao na servis i nadam se da vise nece praviti probleme.
U stvari, neka izdrzi ovu sezonu jos i ide u smece.
 
Ja sam bio gledao LS2 Victor II kacigu. LS2 ima valjda za sve kacige kalup "long oval" dok su većina glave "intermediate oval". Kako ti osječaj glavi?
 
Ja sam bio gledao LS2 Victor II kacigu. LS2 ima valjda za sve kacige kalup "long oval" dok su većina glave "intermediate oval". Kako ti osječaj glavi?
Imao sa 2 LS2 kacige i obadve su mi pasale,ovaj put sam morao uzeti XXL,broj veću ali mi sjedne taman.Poboljšali su i ulaz i izlaz zraka,stavio sam i bez problema Bluetooth interphone,mehanizam je kvalitetniji a i unutrašnjost je od kvalitetnijeg materijala.Ja sam zadovoljan nakon 1000km i sa otvorenom i zatvorenom.
 
ja imam hjc rpha 11 vec 5 godina i gledam da je zamjenim. ali posto nema crtice na sebi odlucio sam je zadrzat pa sam si narucio novi vizir, pinlock, obraze i tjeme. ne mogu vjerovat koja je razlika. bas jako spuzva popusti s godinama

IMG_1746.jpeg
 
Jel je tko probao LS2 Advant Codex ?

Ili ipak odriješiti kesu i ići na provjereno ? Schuberth C3,C5 ili Shoei Neotec 2 ?
Ipak je kaciga u pitanju, s time se nije baš za zaje...

Mada opet čega se sve nagledam na cesti, s kakvim sve ljudi kacigama voze, u kakvim šlapicama, sa svih strana svijeta i eto..... voze se :) .
A opet na kraju, glava mi je valjda malo vrijednija od par sto eura.
 
1. Arai, AGV, Shoei
2. X-Lite, Shark, Scorpion
i ostali osnovnoškolci ( caberg, nolan, mt, vemar ).

Schubert ne računam jer je za stare didove koji gledaju televiziju na mute.


Neide AGV u prvu grupu da ga jebes.... jes da imaju skupe premium modele, ali isto i pocetnicke kante za 100E.

U prvu grupu moze eventualno samo jos Schubert...ali njega si iskljucio :)

AGV po meni grupa 2-3 negde iza HJC i X-Lite, ali iznad Shark i Scorpio. Mada je Scorpio zaista dobra kaciga za novce (imam 2) kao i LS isto sve bolji (imam jednu)
 
Last edited:
Pomoc molim! 😎
Kupujem muzu integralnu kacigu, cca 300 eura. Ako ista znaci, vozi yamahu xtx660.
Moze li par najboljih modela za taj cjenovni rang 🙏

I naravno, ako bide morao promijenit broj/model, neki web shop gdje necu imati problema s tim.

Hvala!!
 
Koju kacigu već ima? - mogla bi mu kupiti noviji model (ako postoji).

Motoin.de
FC-moto.de
Louis.eu
Motocard.com

- sve pouzdani web shopovi, uzmi u obzir da plaćaš/gubiš na poštarini pri povratu/zamjeni

Novema-nova.hr isto dobri, manji izbor (y)
 
  • Like
Reactions: Pekipuki
Koju kacigu već ima? - mogla bi mu kupiti noviji model (ako postoji).

Motoin.de
FC-moto.de
Louis.eu
Motocard.com

- sve pouzdani web shopovi, uzmi u obzir da plaćaš/gubiš na poštarini pri povratu/zamjeni

Novema-nova.hr isto dobri, manji izbor (y)
Ima karbonsku xlite, ne znam model.
Mozda ipak ima najvise smisla tu u okolici kupit, pa ce najlakse zamijenit.

Naletila sam na ovu, isto je karbonska, valja li ovo ista? Postoji li mogucnost bezbolne zamjene na ovom webshopu?
 
Shark je solidan brand kaciga (y) - na svakom webshopu koji sam naveo možeš vratiti/zamjeniti kacigu ali plaćaš poštarinu za povrat + poštarinu za zamjenu.

Neki imaju univerzalniji oblik glave pa im oblikom odgovaraju razni modeli, a neki specifičniji pa teže pronalaze kacigu koja im najbolje stoji na glavi. Tako da računaj da će povrat/zamjena biti vrlo vjerojatni.

Dodatno, ako mu kupiš majicu čiji mu se dizajn ne sviđa, opet je može nositi tu i tamo - a kacigu većina ima samo jednu tako da mu se i izgled/grafika mora svidjeti(y)
 
  • Like
Reactions: Pekipuki