Dobre prilike u oglasima

Zadnji put kad sam tu poslao oglas iz njuskala je lik prodo motor iduci dan, a prije tog mjesecima bio oglasen, netko me sabotira hmm :D
Idem zvat da ga zakaparim, btw platio sam 9e vinspy.eu fora stvar, al nista posebno nisam saznao, osim da nije bilo kradje ni udesa motora ajd bar nesto :) muci me taj 1.servis, ako je netko dao motor nakon godine i pol vj ga nije pazio ni mazio, al ajd nemora znaciti, ici cu u zivo pogledat, mogu ga i probat recu slovenci prije konacne odluke, al bojim se (po svoj novcanik) da je odluka pala
 
Zadnji put kad sam tu poslao oglas iz njuskala je lik prodo motor iduci dan, a prije tog mjesecima bio oglasen, netko me sabotira hmm :D
Idem zvat da ga zakaparim, btw platio sam 9e vinspy.eu fora stvar, al nista posebno nisam saznao, osim da nije bilo kradje ni udesa motora ajd bar nesto :) muci me taj 1.servis, ako je netko dao motor nakon godine i pol vj ga nije pazio ni mazio, al ajd nemora znaciti, ici cu u zivo pogledat, mogu ga i probat recu slovenci prije konacne odluke, al bojim se (po svoj novcanik) da je odluka pala

Zar nije bilo da ako motor ima manje od 6.000 km, tada se smatra novim, te ga takvog i uvoziš i kod uvoza moraš platiti naš PDV?
 
Tako je, smatra se novim a ne rabljenim tada. Uglavnom mora se platiti porez i u slo (sto bi trebalo biti uracunato u cijenu prodavatelja) i u hr, te potom zatraziti povrat u slo.. uhh malo sam zaboravio na to, treba azurirat racunicu ;)
 
Hm, dobro se raspitaj za taj povrat poreza u ovome slučaju, gore si napisao da je uvezen iz Italije u Sloveniju, sad ti kupuješ iz Slovenije i plaćaš na cijenu i naš PDV... da ne bi na kraju bilo da nemaš pravo povrata poreza ako slovenci imaju neku drugu poreznu politiku na prethodno uvezena vozila...
 
  • Like
Reactions: bianconero
mene jedino aprilia i honda prehite z vremena na vreme, ali barem spavam v svojem krevetu z svojom ženom, a ti i dalje maštaj koze i ofce dok nanašaš kante z betonom oko študgarta
zvuci ko da ti je to problem, ak hoces mozem i ja preuzet i jedno i drugo, ja stignem jer su mi pauze na skeli duze sada

i nismo na studgartu nego na franfurtu, totje sjeverno od Garesnice




Srki
 
  • Haha
Reactions: Sredju
Hm, dobro se raspitaj za taj povrat poreza u ovome slučaju, gore si napisao da je uvezen iz Italije u Sloveniju, sad ti kupuješ iz Slovenije i plaćaš na cijenu i naš PDV... da ne bi na kraju bilo da nemaš pravo povrata poreza ako slovenci imaju neku drugu poreznu politiku na prethodno uvezena vozila...
Ovi iz moto hita ne znaju niti zele previse rec, samo da sto prije prodaju :)
Cini mi se da je ovo dobra prilika za slovenca da kupi, za mene ce po trenutnim informacijama ispast kao da ovdje kupim novi.. hm hm bas sam se zapalio bio, treba jos jednom razmislit
 
zvuci ko da ti je to problem, ak hoces mozem i ja preuzet i jedno i drugo, ja stignem jer su mi pauze na skeli duze sada

i nismo na studgartu nego na franfurtu, totje sjeverno od Garesnice




Srki
moja žena se (kao ni 99 posto ostalih) ne pali na ćelave pigmejce
osuđen si na navlačenje kožice na izasranom bauštelskom toi toiju
 
provozaj po Sloveniji tih par tisuća km, imonda kad pređe 6000 uvezi:sneaky:
E vidis to bi olaksalo masu kad bi prodavatelj dozvolio da motor stoji kod njega a ja dodjem djirati dok ne dodjem do 6tisuca :) ili nadjem nekog u sloveniji tko je voljan regat na sebe hm hmm
 
Sori nisam bas shvatio :)
Riskirao bi i uzeo motor ili odustao od kupnje Ili uzeo novi? To si i ja mislim da, nije da je razlika 10 milja
 
Sori nisam bas shvatio :)
Riskirao bi i uzeo motor ili odustao od kupnje Ili uzeo novi? To si i ja mislim da, nije da je razlika 10 milja
Podrzavam ideju o novom. Ne da mi se gledat koja je cijena i koliko je novi, ali ako je zbilja razlika od 2500e, onda tu nesto ne stima.
Dakle slovencu se isplatilo ne samo kupiti godinu i pol stari motor i prodati ga za 2500e vise, nego i uvesti taj motor i platiti davanja. Po kojoj ga je cijeni on dobio i zasto?

Ja bi uzeo novog za tu razliku u cijeni ako ti se bas dopada taj motor, i ne razmisljao kako je vozen, sto se dogodilo sa njime i kako je servisiran u tih godinu i pol. Plus sto imas garanciju i prilikom prodaje jednog dana si prvi vlasnik sa kompletnom servisnom knjizicom, a ne moras govoriti kupcu kako si uvezao motor iz Slovenije koji su uvezli motor iz Italije.
 
Apsolutno se slazem, sad kad mi se, za razliku od jutros, malo sleglo, zakljucak je:
Motor je 9800e u slo, takav model nazalost nema vise u prodaji novih jer je bila limited edicija, to je jedini razlog pro, razlozi contra su prevelika cijena za ipak 1.5godina staro vozilo, nepoznatog porijekla u vidu da nema servisne knjizice niti ikakve info o prijasnjim vlasnicima, osim da je uvezeno iz it, da se nadovezem na cijenu, novi u rh je 12949e, stoga kad sa davanjima uvoza ovaj od 9800 (da ima vise od 6kkm) bi bio oko 10500-10800 to bi bila dobra usteda od 2000e na relativno noviji motor, ali posto ima 1500km ispalo bi sa svim davanjima u rh preko 13 tisuca sto je apsurdno, neki povrat pdva iz slo ili iz it bi se mozda dao sredit ali ne vrijedi toliko muke kao sto ste i komentirali - bolje prvi prdnut u sic ;)

Hvala na uputama i komentarima, jbg ipak mnogi ovdje (od nas :)) kupuju srcem pa nije lose malo pameti u obliku drugog misljenja poslusat.
Zivjeli
 
  • Like
Reactions: tegla
Da se nadovezem na gornji post: nije aprilija u pitanju :D

Konkretno radi se o moto hit iz Krska u Slo, dilaju sve i svasta, cuo sam dobre stvari o njima i procitao neke lose :)
Ugl na moj upit neznaju je li motor servisiran na 1000km, niti je li bio popravljan, iz italije je uvoz, nemaju racune servisne knjizice nis, to mi nije bas po gustu, al poslao mi je broj sasije pa cu probat saznati nesto preko ovlastenih uvoznika ili zvati italiju huh..

BIlo koji savjet dobrodosao
moj savjet ti je otići tamo i pogledati motor uživo
frend i ja išli gledat jedan bajk došli tamo, bili 5 minuta i okrenuli se jer je motor teži krš bio