54. ELEFANTENTREFFEN 2010., Bayerischer Wald

Zlatko

Member
Dakle, 54. Elefantentreffen održati će se u vremenu od 29.01. - 31.01.2010. godine u selu Loh kraj mjesta Solla, naravno, u Njemačkoj. Veće mjesto u blizini je Thurmansbang, u Bavarskoj šumi (Bayerischer Wald), pošto ona prva dva nećete baš lako naći na karti. Samo pratite motore i nećete se izgubiti  :mrgreen:
Ulaz je 20 Eura, a za članove BVDM i FEMA 12 Eura.
U cijeni ulaznice je mala brošura o samom susretu, naljepnica, i metalna pločica sa godinom održavanja..
Više informacija na: http://www.bvdm.de
Tko misli ići, a do sada nije bio, neka polako počne skupljati opremu  :cijpadrva:
 
Vec dugo ocekujem taj post. Vec se polako spremam za taj elefantentreffen, nikad jos nisam bio,ali ovog necu propustiti. Stize nova oprema i novi motor, tako da budem u punoj ratnoj spremi!
 
Samo naprijed, nemoj odustati!  (y)
 
Zlatko, možeš li ukratko opisati robu koju nosiš na sebi? Počni od gaća i potkušulje... :mrgreen:
Koliko km ima do tamo? I kakav je tempo vožnje kada ste išli prošle godine?
 
Street Illegal said:
Zlatko, možeš li ukratko opisati robu koju nosiš na sebi? Počni od gaća i potkušulje... :mrgreen:
Koliko km ima do tamo? I kakav je tempo vožnje kada ste išli prošle godine?
Dakle;

Dugačke gaće:
- IXS X-Thermohose ARCTICA
- BETI Thermo ( preko IXS - a )

Termo majice (potkošulje):
- UNDER ARMOUR Cold gear, Tight, Long sleeve
- KARRIMOR Polar fleece majica (preko UNDER ARMOUR - a)
- OXFORD Chillout majica (preko svega)

Jakna:
- IXS Matrix Gore - Tex, sa termo podstavom

Hlače:
- IXS CHECKER 2 Gore - Tex, sa termo podstavom

Kombinezon:
- IXS Oyster (100% Nylon izvana, i futran iznutra)

Rukavice:
- IXS Polaris II Gore - Tex
- podrukavice ORINA (Motran)

Potkapa:
- IXS Windstopper Cordoba 2

Grijač za vrat:
- ORINA Polar fleece (preko Windstoppera)

Navlake za ručke:
- TUCANO URBANO R 325 (Nylon - vodonepropusno, i umjetno krzno iznutra)

Čizme:
- JELEN Professional (Sympatex)
- HAIX High Walker (Gore - Tex) za rezervu, jer su Jelenove malo toplije

P.S. Više vrijedi oprema nego motor  :hehehe:

Ovisno o vanjskoj temperaturi, ako je ispod, recimo -5, oblači se gore navedeni kombinezon preko jakne i hlača i ostalog navedenog. Ako pada snijeg, kao što je bilo ove godine, temperatura je oko 0 do 2 stupnja, pa treba smanjiti pododjeću jer je sa tim svim ispod kombinezona prevruće. Kombinezon izuzetno dobro zadržava toplinu, ali je i 100% Nylon, tako da ne diše i lako se u njemu uznoji. Kada ste se uznojili, nakon nekog vremena će vam postati hladno.. Dakle, treba kombinirati. Nakon dva Elefantena i dva različita vremena, postavlja se pitanje što je bolje ili gorije? 2006. godine; vedro i vrlo hladno sa temperaturom do - 17 i više, suha cesta, ili 2009.godina; oblačno i snijeg, temperatura oko 0 do 2 stupnja, padao preko 350 kilometara u jednom i 350 kilometara u drugom smjeru (povratku), cesta svakakva.. Na autoputu, od očišćene do toga da je preticajna traka skroz bijela, a na Staroj Karlovačkoj par centimetara snijega, što svježeg, što utabanog, kolotrazi, katastrofa... Ako je suho i hladno, imamo dobru putnu brzinu (autoput 130 - 160), ali se sve živo se smrzava.. Ako pada, malo smo sporiji, i opet se snijeg na viziru i perifernim dijelovima smrzava, treba ga čistiti sa vizira, znači sporija vožnja (70 - 130), prosjek je 100 - 110 km/h kada pada, a cesta je očišćena (govorimo o autoputu, jer je on 80% puta..)
Udaljenost do susreta je oko 500 i nešto kilometara od Zagreba, ovisno o ruti (izbjegavanje vinjete u SLO po staroj cesti, spavanje u dolasku na susret, itd..)

Eto toliko za sada..
 
BaDly said:
Vidim da ovdje ima vozača koji voze u polarnim uvijetima.....a kako nisam dobio odgovor na pitanje...pa da probam ovdje...

Jeste se ikad susreli sa ovim.... http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,160750.0.html

Ako da...koji su dojmovi...koliko novaca...gdje ima za kupiti...preporuke ?

THNX
Nisam znao, a ni čuo od nekoga za ovaj sprej koji je SJAAK koristio..
Malo sam pregledao po netu, i vidio da ga na stranici od Turtle Wax - a niti nema u ponudi  :misli:
Našao sam taj Turtle Wax Snow Grip sprej da prodaju na nekoj slovačkoj stranici za 7,07 Eura što je vrlo pristojna cijena. Jedino ne znam da li je to trenutna cijena na dražbi ili ono kupi odmah..
Link: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_auto-vybavenie-a-udrzba_TURTLE-WAX-tekute-retaze-Snow-Grip_212177.html

Onaj drugi sprej Tyre Grip postoji u ponudi, ali samo "preko mora", mada piše da se prodaje i u Europi, no nisam ništa našao na netu. Treba ispunjavati obrazac za narudžbu itd.. Kažu tamo za njega da se prije polaska na put našprica po gumama i pričeka par minuta (1 - 3). Fora je u tome da sprej kada ga našpricamo po gumi, prvo njegov sastojak isopropanol očisti gumu od prljavštine i čađe, a kada on ispari (isopropanol) ostavlja sloj debljine oko 1 mm na gumi, koji omogućuje 300% iliti 3 puta bolje prijanjanje gume, upravljanje itd... nego bez njegova korištenja u lošim vremenskim uvjetima (snijeg, bljuzga..). Testiran je na +3 stupnja, kada su ti uvjeti kakti najgoriji.. Sprej je dostatan za 15 - 20 tretmana svih guma (konkretno 4, pošto se govori o autima), i taj sloj traje do nekih 80 kilometara, ovisno od uvjeta na cesti i gruboće ceste. Po ovome, za motor je to recimo dovoljno za cca 3000 kilometara (neki prosjek), što je sasvim ok. Njegova cijena je 19 dolara u USA.

BTW, na E-bayu.de sam našao taj sprej, ali je narudžba iz USA, tako da ništa od toga (prevelika poštarina itd..)

Za moj bolji grip, ja ću si naručiti zimske gume od njemačke firme HEIDENAU. Zadnja košta oko 60 Eura, a prednja oko 45 - 50 Eura. To nije prevelika investicija, i trebalo bi zadovoljiti u zimskim uvjetima..
 
Zlatko said:
Nisam znao, a ni čuo od nekoga za ovaj sprej koji je SJAAK koristio..
Malo sam pregledao po netu, i vidio da ga na stranici od Turtle Wax - a niti nema u ponudi  :misli:
Našao sam taj Turtle Wax Snow Grip sprej da prodaju na nekoj slovačkoj stranici za 7,07 Eura što je vrlo pristojna cijena. Jedino ne znam da li je to trenutna cijena na dražbi ili ono kupi odmah..
Link: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_auto-vybavenie-a-udrzba_TURTLE-WAX-tekute-retaze-Snow-Grip_212177.html

Onaj drugi sprej Tyre Grip postoji u ponudi, ali samo "preko mora", mada piše da se prodaje i u Europi, no nisam ništa našao na netu. Treba ispunjavati obrazac za narudžbu itd.. Kažu tamo za njega da se prije polaska na put našprica po gumama i pričeka par minuta (1 - 3). Fora je u tome da sprej kada ga našpricamo po gumi, prvo njegov sastojak isopropanol očisti gumu od prljavštine i čađe, a kada on ispari (isopropanol) ostavlja sloj debljine oko 1 mm na gumi, koji omogućuje 300% iliti 3 puta bolje prijanjanje gume, upravljanje itd... nego bez njegova korištenja u lošim vremenskim uvjetima (snijeg, bljuzga..). Testiran je na +3 stupnja, kada su ti uvjeti kakti najgoriji.. Sprej je dostatan za 15 - 20 tretmana svih guma (konkretno 4, pošto se govori o autima), i taj sloj traje do nekih 80 kilometara, ovisno od uvjeta na cesti i gruboće ceste. Po ovome, za motor je to recimo dovoljno za cca 3000 kilometara (neki prosjek), što je sasvim ok. Njegova cijena je 19 dolara u USA.

BTW, na E-bayu.de sam našao taj sprej, ali je narudžba iz USA, tako da ništa od toga (prevelika poštarina itd..)

Za moj bolji grip, ja ću si naručiti zimske gume od njemačke firme HEIDENAU. Zadnja košta oko 60 Eura, a prednja oko 45 - 50 Eura. To nije prevelika investicija, i trebalo bi zadovoljiti u zimskim uvjetima..

Odlično....hvala na detaljnom objašnjenju te na preporuci zimskih guma.
 
Evo snow grip spreja koji nije iz USA
http://www.biga.sk/rozmrazovace-chemia/turtle-wax-tekute-retaze-snow-grip/34041


@Zlatko: gdje budes narucio gume?

Pocinjem sa pripremama za prvi Elefant :)
 
asq said:
Evo snow grip spreja koji nije iz USA
http://www.biga.sk/rozmrazovace-chemia/turtle-wax-tekute-retaze-snow-grip/34041


@Zlatko: gdje budes narucio gume?

Pocinjem sa pripremama za prvi Elefant :)
Jep, to je taj isti sprej..

Gume ću naručiti preko prijatelja u Njemačkoj, pa ćemo vidjeti što on kaže kada bi to došlo, i koliko točno bude koštalo..

Je, je, počni se pripremati, brzo će to doći... (y)
 
biker-mb said:
Vec dugo ocekujem taj post. Vec se polako spremam za taj elefantentreffen, nikad jos nisam bio,ali ovog necu propustiti. Stize nova oprema i novi motor, tako da budem u punoj ratnoj spremi!
da, da, novi motor je baš idealan za Elefantentreffen :misli:
 
Zlatko said:
Dakle;

Dugačke gaće:
- IXS X-Thermohose ARCTICA
- BETI Thermo ( preko IXS - a )

Termo majice (potkošulje):
- UNDER ARMOUR Cold gear, Tight, Long sleeve
- KARRIMOR Polar fleece majica (preko UNDER ARMOUR - a)
- OXFORD Chillout majica (preko svega)

Jakna:
- IXS Matrix Gore - Tex, sa termo podstavom

Hlače:
- IXS CHECKER 2 Gore - Tex, sa termo podstavom

Kombinezon:
- IXS Oyster (100% Nylon izvana, i futran iznutra)

Rukavice:
- IXS Polaris II Gore - Tex
- podrukavice ORINA (Motran)

Potkapa:
- IXS Windstopper Cordoba 2

Grijač za vrat:
- ORINA Polar fleece (preko Windstoppera)

Navlake za ručke:
- TUCANO URBANO R 325 (Nylon - vodonepropusno, i umjetno krzno iznutra)

Čizme:
- JELEN Professional (Sympatex)
- HAIX High Walker (Gore - Tex) za rezervu, jer su Jelenove malo toplije

P.S. Više vrijedi oprema nego motor  :hehehe:

Ovisno o vanjskoj temperaturi, ako je ispod, recimo -5, oblači se gore navedeni kombinezon preko jakne i hlača i ostalog navedenog. Ako pada snijeg, kao što je bilo ove godine, temperatura je oko 0 do 2 stupnja, pa treba smanjiti pododjeću jer je sa tim svim ispod kombinezona prevruće. Kombinezon izuzetno dobro zadržava toplinu, ali je i 100% Nylon, tako da ne diše i lako se u njemu uznoji. Kada ste se uznojili, nakon nekog vremena će vam postati hladno.. Dakle, treba kombinirati. Nakon dva Elefantena i dva različita vremena, postavlja se pitanje što je bolje ili gorije? 2006. godine; vedro i vrlo hladno sa temperaturom do - 17 i više, suha cesta, ili 2009.godina; oblačno i snijeg, temperatura oko 0 do 2 stupnja, padao preko 350 kilometara u jednom i 350 kilometara u drugom smjeru (povratku), cesta svakakva.. Na autoputu, od očišćene do toga da je preticajna traka skroz bijela, a na Staroj Karlovačkoj par centimetara snijega, što svježeg, što utabanog, kolotrazi, katastrofa... Ako je suho i hladno, imamo dobru putnu brzinu (autoput 130 - 160), ali se sve živo se smrzava.. Ako pada, malo smo sporiji, i opet se snijeg na viziru i perifernim dijelovima smrzava, treba ga čistiti sa vizira, znači sporija vožnja (70 - 130), prosjek je 100 - 110 km/h kada pada, a cesta je očišćena (govorimo o autoputu, jer je on 80% puta..)
Udaljenost do susreta je oko 500 i nešto kilometara od Zagreba, ovisno o ruti (izbjegavanje vinjete u SLO po staroj cesti, spavanje u dolasku na susret, itd..)

Eto toliko za sada..
nisi naveo kakve si obične gače imao........ili ih n :shock:isi imao ???'
 
Dobro Darko kaže, novi motor i nije jako pametno voditi na elefantentrefen jer je mnogo puta cesta na samom prilazu bila doslovce zaleđena i mnogi su padali, skoro svi. Bilo je i godina kada je vučna služba izvlačila motore van jer je zbog leda bilo nemoguče izači samostalno. Ja sam bio dva puta, 97. i 2000. i oba puta uvjeti vožnje nisu baš bili bajni. Autoputevi ok, ali prilazne ceste tamo- jao jao. Ali ako si želiš ovako nešto svom novom ljubimcu, samo naprijed.
Ovo su slike od 2000g. (y)
 
Motor se vec sprema ! (y)
 
GORAN64 said:
Dali se možda da negde kupiti dvd sa elefantreffena?
Bila je jedna ekipa iz Koprivnice sa kamerom i dobrim SLR - om, i snimili su DVD sa ovogodišnjeg susreta. Mislim da anterr sa ovog foruma ima taj DVD doma. Nisam ga ni ja još dobio i pregledao..

Što se tiče novog motora i Elefantena, sve što je kromirano ili osjetljivo na sol i ostale atmosferilije može se obljepiti sa samoljepljivom tapetom, grane sa onom trakom za auspuhe itd.. (vidio sam jednog takvog HD - a Softail Customa) Najbolja fora mi je bila na ovom BMW - u. Tip ga je doslovce cijelog konzervirao (kao novi auti), poslije to samo opere sa toplom vodom i mini - washem...

 
thmc said:
Dobro Darko kaže, novi motor i nije jako pametno voditi na elefantentrefen jer je mnogo puta cesta na samom prilazu bila doslovce zaleđena i mnogi su padali, skoro svi. Bilo je i godina kada je vučna služba izvlačila motore van jer je zbog leda bilo nemoguče izači samostalno. Ja sam bio dva puta, 97. i 2000. i oba puta uvjeti vožnje nisu baš bili bajni. Autoputevi ok, ali prilazne ceste tamo- jao jao. Ali ako si želiš ovako nešto svom novom ljubimcu, samo naprijed.
Ovo su slike od 2000g. (y)
Edi, jel ovo Keček kraj tebe na zadnjoj slici?
 
Jedno kratko OT pitanjce iskusnoj ekipi: Gdje nabaviti tzv. "handlebar muffs" ili "lenkerstulpen" (navlake za upravljac u koje zimi uguras ruke kao u rukavice). Hvala na odgovoru i sretno svim putnicima na Elefanten. (y)