54. ELEFANTENTREFFEN 2010., Bayerischer Wald

Zlatko, želio bih te pitati neke stvari, ali neznam kako to učiniti a da ne ispadne glupo i da ne pomisliš da omalovažavam ovo što si napisao ...  :misli:

Nisam išao na Elefanten do sad nikad, ali recimo da imam želju to napraviti ...

Vidim sav onaj popis opreme, pa sam malo začuđen ...  :?

Kao što rekoh, na Elefantenu nisam nikad bio, ali mi nisu nepoznate ture od 150 + km (u jednom smjeru) na temperaturama ispod -15°C na R motoru.. kao i vožnja po snijegu, sa istim motorom... Neki koji me poznaju, znaju i o čemu pričam ..

E sad, ono što te želim pitati je to, zar je stvarno neophodna sva ta zimska oprema ?

Ja sam recimo na tim svojim vožnjama imao dugačke gaće (obične pamučne), goretex hlače sa termo podstavom, potkošulju (bez rukava), majicu (t-shirt), deblju majicu dugih rukava i goretex jaknu sa podstavom.. dvoje čarape i podkapu ... i naravno čizme, rukavice(kožne sa protektorima) i kacigu ... Jedino što sam nakon nekih 50ak km stao i  na kiosku kupio "večernjak" i stavio ga na prsa ispod jakne...  :mrgreen:

U zavisnosti od konfiguracije terena, naizmjenično sam grijao ruke na mašinu ... ( znači da mi trebaju bolje rukavice  :mrgreen: ) .... i to je to...

A ako se temperatura još malo spustila, samo sam obukao kišno odjelo, savršeno štiti od hladnog vjetra ...  (y)

 
...zlatko nije pri kompu...pa da ti ja odgovorim sa stajališta suvozača....
...ove godine sam bila prvi puta i rekla zlatku da se za*ebao što me vozio jer više ne ide bez mene...

...do gore ti je oko 600 km....nema stajanja svakih 50 km jer je nekome hladno... ja imam opremu kao i zlatko tako da mogu reći da mi nije bilo šljiva (izuzev  nakon duge ture na stopala)...
....može se sve improvizirati...to znaju dečki iz sinja sa kojima smo išli...ali su se neki i nasmrzavali....
...uzmi u obzir da ove godine nije bilo hladno  i da je padao snijeg od zgb-a od granice sa njemačkom i na povratku...
....do Haag am Hausruck (blizu nj.granice) gdje smo prespavali, stali smo jednom... (y)
.... temperatura je bila danju oko -4, a noću -11...dakle toplo.... :mrgreen:..barem su tako svi govorili kada smo došli gore...
...bez navlaka za ručke se ne isplati niti pomišljati kretati...a grijanje ruku na mašini...voziš po skliskome...trebaju tu obje gore...

....nemoj se zavaravati....ako ideš probaj nabaviti što više od opreme, posudi....vruće ti neće biti niti jedne sekunde...ali šlljiva....
...da ne duljim...pogledaj što je zlatko pisao za elefanten prije par godina...  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,15870.0.html

...lakše bi mi bilo odgovoriti na konkretna pitanja...općenito   :misli:  
 
Svaki savjet od nekoga tko je stvarno bio je od izuzetne važnosti, zato sam se i javio u temu... tj. da bih dobio savjet, a ne da bih nekome solio pamet ...  (y)

Gledam u temi, ali ne vidim da je pisano o kokekavoj drugoj opremi.... odnosno o kojekakvim must have sitnicama (izuzev odjeće) koje se moraju imati na takvom putu ... Ono tipa kuhalo za kavu i te pizdarije.... ima li nešto od toga ?

THX ...  (y)
 
...alat...nosi...ono osnovno...
...kuhalo smo imali, ali se loži vatra cijelo vrijeme tako da je malo bilo u upotrebi...mi smo furali sve potrebno za kuhano vino i lonac..a vinko se pobrinuo za vino i vodu...klopu možeš i gore kupiti (cca 20 km od susreta)...ali nosilo se narezaka, kava, šećer, soli, začini, čaj....juhe u vrećici...
...lončić,nož,vilca,žlica,....roštilj i sl.se dogovaramo tko nosi,vlažne maramice, krema, kape, rukavice, obuća i odjeća za presvući, kocke za potpalu, papir za wc, lampa za na glavu, sjekira, nama su super došle i sanjke koje je zoki furao, loptu za snijeg po potrebi tamo posudiš,
...dooobra vreća, karimat (podloga) ili luftić (iako ti on zna puknuti kada ga po velikoj hladnoći rastežeš),šator (da se ne zaboravi),  fotić (sa rezervnim baterijama), tronožac, čekić (treba zabiti klinove u ledenu zemlju)....
...ne pada mi na pamet ništa više...
 
trxa said:
...alat...nosi...ono osnovno...
...kuhalo smo imali, ali se loži vatra cijelo vrijeme tako da je malo bilo u upotrebi...mi smo furali sve potrebno za kuhano vino i lonac..a vinko se pobrinuo za vino i vodu...klopu možeš i gore kupiti (cca 20 km od susreta)...ali nosilo se narezaka, kava, šećer, soli, začini, čaj....juhe u vrećici...
...lončić,nož,vilca,žlica,....roštilj i sl.se dogovaramo tko nosi,vlažne maramice, krema, kape, rukavice, obuća i odjeća za presvući, kocke za potpalu, papir za wc, lampa za na glavu, sjekira, nama su super došle i sanjke koje je zoki furao, loptu za snijeg po potrebi tamo posudiš,
...dooobra vreća, karimat (podloga) ili luftić (iako ti on zna puknuti kada ga po velikoj hladnoći rastežeš),šator (da se ne zaboravi),  fotić (sa rezervnim baterijama), tronožac, čekić (treba zabiti klinove u ledenu zemlju)....
...ne pada mi na pamet ništa više...
Sve u svemu, ako se ipak odlucim testirati ostatak zdravlja i zaputim se dogodine, mislim da mi Givi Maxia i tank torba nece biti dovoljni za sve ovo... :mrgreen:
 
...ooo,... hoće, hoće....vjeruj...
...vidi i kao su sanjke složene na bmw-u od zokija....
...svi su dečki išli solo osim nas...pa nismo tako jako pretrpani...sve je stvar dogovora...tko što nosi....
 
samo jedna mala digresija na zlatkovu i trxinu opremu - oni se voze na motoru bukvalno 12 mjeseci u godini, tako da njima ta investicija nije samo za elefanten, već za svaki dan po zimi kad se voze. nisu ni oni imali sve to prije al se nakupi tijekom godina  :wink:
 
...pusa iwa...
...ja na taj način nisam razmišljala....istina... (y)
 
Da,upravo takav poneki "modni" dodatak mi dolazi pred oči kada se krenem voziti ispod nekih -5,6.
Svojedobno sam prije petnajstak godina u časopisu mopped(motorrad) čitao test onih kompletnih odijela,poput futrovanog kišnjaka.U to vrijeme je kod nas bila utopija kupiti i najobičniji kišnjak pa sam slinio čitajuči tekst i gledajuči slije :(.Neznam kakva je danas ponuda kod nas,ili se mora potegnuti preko grane :misli:?!Ako ima kako se kreču cijene?
 
....iimaš kod šepića ixs kombinezone, takav imaju zlatko i ante...ja sam svog nabavila i njemačkoj, od pola....
...cijena kod šepića je mislim  :misli: oko 1000-1500 kn...
 
Zlatko said:
Dakle;

Čizme:
- JELEN Professional (Sympatex)
- HAIX High Walker (Gore - Tex) za rezervu, jer su Jelenove malo toplije

Molim te reci koje Jelenove cizme koristis, one iz vojnog programa (http://www.jelen.hr/radna_obuca/slike/artikli/vojna/7349v_svjetla.jpg)?


 
...ove jelenove čizme imamo i zlatko i ja...
 
trxa said:
....iimaš kod šepića ixs kombinezone, takav imaju zlatko i ante...ja sam svog nabavila i njemačkoj, od pola....
...cijena kod šepića je mislim  :misli: oko 1000-1500 kn...

Hvala na info (y)!  jedino me muči sto sigurno nema na stanju nekoliko veličina da se proba na licu mjesta :misli:?!
 
trxa said:
...ove jelenove čizme imamo i zlatko i ja...
Koliko krznenih cca :misli:?
 
strasilo said:
Svaki savjet od nekoga tko je stvarno bio je od izuzetne važnosti, zato sam se i javio u temu... tj. da bih dobio savjet, a ne da bih nekome solio pamet ...  (y)

Gledam u temi, ali ne vidim da je pisano o kokekavoj drugoj opremi.... odnosno o kojekakvim must have sitnicama (izuzev odjeće) koje se moraju imati na takvom putu ... Ono tipa kuhalo za kavu i te pizdarije.... ima li nešto od toga ?

THX ...  (y)
Treba ti stvarno skoro sve od toga, vjeruj......pogotovo kad ostaneš negdje u snježnoj mećavi, kao mi pretprošle godine......tada smo po mećavi naših 5 motora izvlačili do izlaza iz susreta više od 1 sat.......a slijedećih 2,3 km (dvijetisućetristo metara) do prvog hotela, trebalo nam je nešto više od 2 sata......u hotelu je bilo mjesta za nas, srećom......
No, nože se desiti da ti to sve i ne treba, obzirom da prave zime polako nestaju...ali tko to može znati unaprijed ? Tako smo prije nekoliko godina po Elefantentreffenu šetali u majicama kratkih rukava na plus 20.....noću je bilo oko 0........ali, 1998. godine, kada sam bio prvi puta, noću je bilo minus 23....pa sada reci da li ti zaista ne treba sve ono što je Yvonne napisala......kući smo tada kroz cijelu Austriju vozili na minus 15.....

I sada jedna dobra vijest za mene (ako slučajno idem ove godine) i za sve moje koji idu......Naime, rock-bar TNT nas sponzorira sa 2 litre žestice :D (y)
 
...blažen bio Puja....


Gato said:
Koliko krznenih cca :misli:?

...ja sam svoje naručila direktno iz jelena jer nisu imali malih brojeva u dućanima (39!). frajer koji tamo radi mi ih je poslao u klc. koštale su oko 650 kunuća...i vrijede svaku paru....
 
trxa said:
...blažen bio Puja....


...ja sam svoje naručila direktno iz jelena jer nisu imali malih brojeva u dućanima (39!). frajer koji tamo radi mi ih je poslao u klc. koštale su oko 650 kunuća...i vrijede svaku paru....
molim te, hitno promijeni ovu odvratnu sliku....
 
Ekipa pozdrav, mislim da sva oprema koju je Zlatko nabrojio nije na odmet, bez prave opreme se ne isplati ići na takav put. (y)
 
anterr said:
Ekipa pozdrav, mislim da sva oprema koju je Zlatko nabrojio nije na odmet, bez prave opreme se ne isplati ići na takav put. (y)
 

Da,sječam se kako je bilo prije dvje godine.
 
trxa said:
....iimaš kod šepića ixs kombinezone, takav imaju zlatko i ante...ja sam svog nabavila i njemačkoj, od POLO - a....
...cijena kod šepića je mislim  :misli: oko 1000-1500 kn...
Kombinezon IXS Oyster ti košta 1600 kuna.. Ovaj od POLO - a je tanji (cca 30% slabiji od IXS - a), ali i puno jeftiniji.. Košta oko 90 Eura, evo ima na akciji sada za 70 Eura...

http://www.polo-motorrad.de/shop/Bekleidung-Herren-Kombis-Snowtrooper-Thermokombi/group/1040/dmc_mb3_search_pi1.filter.GROUP_PATH.0/%281040%29+Kombis/dmc_mb3_search_pi1.page/1/product/139695/L/0/Produktdetail.productdetails.0.html

Kameni dj said:
Hvala na info (y)!  jedino me muči sto sigurno nema na stanju nekoliko veličina da se proba na licu mjesta :misli:?!
Čuj, ja sam uzeo 2XL zato da ga mogu obući preko svega (Goretexa), a XL bi mi bio taman za moje mjere (181cm/87kg), da ne steže i da je dovoljno komotan.. Dakle, ovisi da li ga uzimaš baš za pravu zimu ili samo kada je hladnije...

Kal said:
Molim te reci koje Jelenove cizme koristis, one iz vojnog programa (http://www.jelen.hr/radna_obuca/slike/artikli/vojna/7349v_svjetla.jpg)?
Čizme jesu vojni model, ali mod. 7383

http://www.jelen.hr/radna_obuca/art7383.htm

Što se tiče improvizacija, tipa ronilačko odijelo, ono bi vjerojatno dobro "igralo" (jer je neopren odličan izolator) kada bi bilo dosta veliko, jer sam jedne godine posudio ronilačko od frenda (baš za probu), a kako je ono uz tijelo, izgleda da mi je k tome bilo i mrvicu malo, pokočio sam se u njemu i prije nego sam sjeo na motor.. Dakle, u mom slučaju tada, odustao potpuno od te ideje.. A i cijena je tu negdje ako ga kupuješ.. Tanko Maresovo je oko 1200 kuna, pa ako ne roniš barem "na dah", ne isplati se...