A kategorija al malo drugacije i puno kompliciranije

iluvatar

New member
ovakva je situacija stari je prije 30 i ko zna koliko polozija sa 14 godina za motor to je tada bila neka m kategorija pitaj boga kako se vec zvala i sad ga malo puca kriza srednjih godina i tia bi a kategoriju s tin da mu se neda u autoskolu

problem je sta je tu vozacku negdi pogubia po kuci i trazi je vec 2 dana pa me sad zanima jeli mu se to uopce isplati trazit i moze li uopce na osnovu te prastare kategorije dobit punu a kategoriju sada po ovin nekin novin zakonima  :misli: ?
 
iluvatar said:
ovakva je situacija stari je prije 30 i ko zna koliko polozija sa 14 godina za motor

to je bila dozvola za bicikl s pomoćnim motorom i nije ni onda važila za A kategoriju, odnosno motore preko 49ccm i 40km/h.
 
DamirK said:
to je bila dozvola za bicikl s pomoćnim motorom i nije ni onda važila za A kategoriju, odnosno motore preko 49ccm i 40km/h.

:LOL: cek ti to ozbiljno? nisan siguran kako se zvala kategorija al to je znaci jedino sta je prije moga polozit sa 14 i s tin nije moga uopce motor kasnije sa vise godina ni vozit?  :LOL:
 
a blentavog covika ako je to tako bia je samo 10 15 godina u prekrsaju bez vozacke a vozia svasta


 
iluvatar said:
:LOL: cek ti to ozbiljno? nisan siguran kako se zvala kategorija al to je znaci jedino sta je prije moga polozit sa 14 i s tin nije moga uopce motor kasnije sa vise godina ni vozit?  :LOL:

s tim nije mogao voziti ni stari kolibri koji je imao 50ccm i spadao pod A kategoriju. Samo "novije" Tomose koji su imali 49ccm deklarirane brzine do 40kmh. Sa 14 godina nije niti mogao polagati za A kategoriju po ondašnjem zakonu.
 
DamirK said:
s tim nije mogao voziti ni stari kolibri koji je imao 50ccm i spadao pod A kategoriju. Samo "novije" Tomose koji su imali 49ccm. Sa 14 godina nije niti mogao polagati za A kategoriju po ondašnjem zakonu.

:LOL: on misli da je to ka danas sa a1 pa dobijes a i da je tako i prije bilo  :LOL:

a jbg onda nek trazi jos par dana sta cu mu ja

hvala na odgovoru  (y)
 
u čemu je problem s autoškolom? Ako ima B kategoriju, treba samo položiti vožnju

krivo, nekad je bilo tako, navodno više nije  :misli:
 
DamirK said:
u čemu je problem s autoškolom? Ako ima B kategoriju, treba samo položiti vožnju

radi u italiji i ode samo dode koji vikend pa mu je tramak to malo sta dode ovde ic u autoskolu

a kad se uzme motor neka ga provoza tu i tamo ako nije do sad valjda ni nece najebat
 
zato sam i stavio onaj upitnik. jel ima on kakvu radnu dozvolu kad radi tamo pa možda i može. neznam. samo sam dao prijedlog jer koliko sam čuo (iz prve ruke) vozački je jeftinije nego ovdje (konkretno u rimu).
 
Pivi said:
zato sam i stavio onaj upitnik. jel ima on kakvu radnu dozvolu kad radi tamo pa možda i može. neznam. samo sam dao prijedlog jer koliko sam čuo (iz prve ruke) vozački je jeftinije nego ovdje (konkretno u rimu).
[/quote

ima radnu dozvolu i to ako se tako moze bilo bi idealno nije nan palo na pamet jer je vise tamo nego ovde raspitat ce se u svakom slucaju nije ni toliko do cijene i da je skuplje nema veze jer ovde nikako ne moze vrimena nac
 
Pivi said:
zato sam i stavio onaj upitnik. jel ima on kakvu radnu dozvolu kad radi tamo pa možda i može. neznam. samo sam dao prijedlog jer koliko sam čuo (iz prve ruke) vozački je jeftinije nego ovdje (konkretno u rimu).

prijedlog za 5  (y) vidicemo
 
iluvatar said:
a jebiga sad  :(

to znas iz osobnog iskustva ili?
raspitivao sam se, jel sam i sam tako htio..
i tako cuo od vise ljudi..

al opet nemogu sto postotno garantirat..
iako je i logicki to tako,
jel bi svi isli negdje gdje ih nece jebat i gdje je jeftinije (primjer bosna)
 
CeLeRitAs said:
raspitivao sam se, jel sam i sam tako htio..
i tako cuo od vise ljudi..

al opet nemogu sto postotno garantirat..
iako je i logicki to tako,
jel bi svi isli negdje gdje ih nece jebat i gdje je jeftinije (primjer bosna)

steta  :palacdolje:
 
CeLeRitAs said:
mora se imat drzavljanstvo za polaganje u drugoj drzavi..
:palacdolje:

ne mora, samo prebivalište. Čak i da ima našu dozvolu, a prebivalište u Italiji, morao bi ju promjeniti u talijansku.