A kategorija al malo drugacije i puno kompliciranije

DamirK said:
ne mora, samo prebivalište. Čak i da ima našu dozvolu, a prebivalište u Italiji, morao bi ju promjeniti u talijansku.

prebivaliste mu je u hrvatskoj tamo samo radi
 
iluvatar said:
prebivaliste mu je u hrvatskoj tamo samo radi

jbg. ne znam jesi vidio ispravak, navodno više nemre samo vožnju polagati, mora i neke testove za A kategoriju
 
DamirK said:
jbg. ne znam jesi vidio ispravak, navodno više nemre samo vožnju polagati, mora i neke testove za A kategoriju
 

ma nema on volje zato tira san ga da ide s menon dok je moga pa nije tia a ovako ce ga od mene uzet kadmu dode i provozat se bez a sta cu mu ja

ako dode na duze vrime mozda polozi

kako sad to al po novom ako imas b opet tribas i za a testove polagat?
 
iluvatar said:
 



kako sad to al po novom ako imas b opet tribas i za a testove polagat?

navodno neki dodatni testovi, ali ako imaš A , za B ne treba ponovo polagati. Treba provjeriti, češće mjenjaju zakone  nego zmazane gaće  :mrgreen:
 
DamirK said:
navodno neki dodatni testovi, ali ako imaš A , za B ne treba ponovo polagati. Treba provjeriti, češće mjenjaju zakone  nego zmazane gaće  :mrgreen:

o jebo ih testovi i autoskole maprominit ce se jos par puta dok on upise
 
Sad gledam na stranici jedne autoskole i kaze:

Polazes za A (imas B) - 10 sati voznje.
Polazes za B (imas A) - 4 sata predavanja + 35 sati voznje.
http://www.telefax.hr/cjenik.htm

Dakle obrnuto od onog sta je Damir reka, sad san zbunjen  :misli:  :)

Iden ovih dana pitat i za sebe, pa javim ako ne skuzite sami do tada.
 
BlackEye said:
Dakle obrnuto od onog sta je Damir reka, sad san zbunjen  :misli:  :)

moguće, ja sam govorio kako je bilo prije 30ak, onda ispravio na kako je bilo prije 6-7 godina. Kako se u međuvremenu zakon mjenjao i koliko sam gledao na TV prije par dana, ne znaju niti u autoškoli.  :mrgreen:
 
Aha, nisan skuzia da je to sve u proslom svrsenom vremenu  (y)  :bananapivo:

Da, nisu prije 2 tjedna znali rec u autoskoli i reklo mi da se javim za 2 tjedna. Valjda ce sad bit pametniji :)
 
BlackEye said:
Aha, nisan skuzia da je to sve u proslom svrsenom vremenu  (y)  :bananapivo:

Da, nisu prije 2 tjedna znali rec u autoskoli i reklo mi da se javim za 2 tjedna. Valjda ce sad bit pametniji :)

sumnjam  :mrgreen:
 
BlackEye said:
Sad gledam na stranici jedne autoskole i kaze:

Polazes za A (imas B) - 10 sati voznje.
Polazes za B (imas A) - 4 sata predavanja + 35 sati voznje.
http://www.telefax.hr/cjenik.htm

Dakle obrnuto od onog sta je Damir reka, sad san zbunjen  :misli:  :)

Iden ovih dana pitat i za sebe, pa javim ako ne skuzite sami do tada.
ovo je istinito.. Barem što se tiče prve stavke... Ja sam imao A1 i kad sam polagao za B kategoriju, dovoljno je bilo UPLATITI 4 sata predavanja i CIJELU vožnju(35h)... Iako sam ja bio na svim satovima predavanja(da mi nešto ne promakne), a za vožnju sam se dogovarao sa instruktorom da oboje ne trošimo vrijeme, vozim jedan sat, piše blok itd.. Odvozio sam nekih 15-20 sati samo zato da bih se što više zbližio sa autom (jer prije nisam baš vozio auto), što se tiče propisa i toga na cesti, bio sam "iskustan" jer sam u tom trenutku imao 4 godine vozačku za skuter (to mi je pomoglo da donekle upoznam situacije u prometu) i 1 godinu vozački za A1 (dovoljno malo da bih se sjećao svih onih "finti" sa polaganja: primjerice isključivanje iz prometa koje najavi 20ak metara prije pješačkog-naravno da treba proć pješački pa se onda isključit  :mrgreen:)
 
Jedno pitanje, dali kad se polaze A kategorija se mora polagat/učit na motoru koji ima vise od 125ccm ili se moze na motoru koji ima 125ccm? Jer sam vidio da neke autoskole imaju motore od 200ccm i od 125 ccm a neke samo od 125ccm, pa me sad to zbunjuje malo. I dali to znaci da ove kaj nemaju motor sa vise od 125ccm kod njih se nemoze polagat A nego samo A1 kategorija?
Kao naprimjer ova http://www.autoskola-eurosport.com/vozila.htm
 
SpoRRa said:
Jedno pitanje, dali kad se polaze A kategorija se mora polagat/učit na motoru koji ima vise od 125ccm ili se moze na motoru koji ima 125ccm? Jer sam vidio da neke autoskole imaju motore od 200ccm i od 125 ccm a neke samo od 125ccm, pa me sad to zbunjuje malo. I dali to znaci da ove kaj nemaju motor sa vise od 125ccm kod njih se nemoze polagat A nego samo A1 kategorija?
Kao naprimjer ova http://www.autoskola-eurosport.com/vozila.htm
mislim da je tako.. prije je postojao automatizam pa nije bilo bitno da li se polaže A1 ili A..
 
Al nebi tribali polagat na motorima prema kategorijama u zakonu?
Zato i je sad cila zbrka jer nemaju ni prikladne motore ni pravilnike, bar san ja tako razumia :misli:

C/P iz zakona
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,
– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice

Mozda samo ja lupetam gluposti, ne znan vise... :?


 
thule_5689 said:
mislim da je tako.. prije je postojao automatizam pa nije bilo bitno da li se polaže A1 ili A..

da prije je bilo da ako si punoljetan i polozis na vespi 125 odma imas a
 
Evo reka san da cu javit kad saznam sta novo (upravo san razgovara sa autoskolom).

Znaci, iman B kat. polozeno i sad iman samo odvozit 10 sati i izac na ispit. Nikakvi dodatni testovi.
Naravno i lijecnicki pregled triba opet napravit.

Kaze da cu polagat na nekakvom skuteru od 250 kubika (nema pojma cura koji je skuter btw :LOL:),
tako da ova moja teorija povise ne vridi :mrgreen:

Sad "samo" tribam cekat prvi misec da navrsim 24 godine... 
Kick_Can_emoticon.gif