A kategorija al malo drugacije i puno kompliciranije

mara said:
sumljam u ovo, ja sam polagao prosle godine u 2. mjesecu na malagutiju od 126ccm, (skuteru) i dobio i a1 i a jer sam punoljetan bez ikakvih napomena šaltanje ili ne šaltanje, jedino ak se promije nilo kad sam ja položio

:neznam:
Meni je tako receno. I instruktor i onaj u AŠ su mi tako rekli (bas me zainteresiralo, pa sam se raspitao). :misli:
 
Pivi said:
ma jel ti to mene ozbiljno?  :shock:  :LOL:
ja to nisam nikad vidio. Pa kakve veze ima dali je motor automatik, ili ima mjenjač.
Isto tako sa autima. Neznam o ćemu govorite, daj pojasni.
U kojoj se to kategoriji piše pod napomenu, jel to nešto novo?
do prije izlaska ovog novog zakona prijatelj mi je polaga na beverly-u i u vozackoj ima "A" kategoriju i u napomeni pise nesto kao "vrijedi za motor sa automatskim mjenjacem" nesto kao sta ti je pisalo u napomenama za nošenje naocala
 
mali osvrt na zakon.
S 16 kad san polaga za A1(125 ccm ili 11 kW snage)kategoriju prema tadašnjem zakonu nakon navršenih 18 trebao san dobiti A kategoriju, dakle bez ikakvih ograničenja.
Kako san položija za B kategoriju, iša san izvadit novu vozačku u uvjerenju da ću dobiti A kategoriju, ili ako ne nju, onda barem A2 (35 kw snage ograničenje), ali naravno, naši prepametni političari su smjestili još jedan u nizu zajeba mladima prema kojemu ja i dalje ostajem na A1 kategoriji uz objašnjenje da se više zbog novog zakona kategorije ne mogu prenositi, ali pošto san ja podnio zahtjev (a gleda se vrijeme podnošenja zakona, a ne vrijeme polaganja?) za prenošenje kategorije u "vremeskoj rupi" u kojem novi zakon nije još definiran, a ipak se ravnaju prema njemu (ne znam ni sam više točno ni kako ni zašto, izgubio san se Rolling Eyes ), A1 kategorija mi ostaje zauvjek, dok bi za A2 koja bi mi se nakon mislim dvije godine prinila u A TREBAO OPET POLAGATI


ja kurca ne razumin
 
honda xr said:
do prije izlaska ovog novog zakona prijatelj mi je polaga na beverly-u i u vozackoj ima "A" kategoriju i u napomeni pise nesto kao "vrijedi za motor sa automatskim mjenjacem" nesto kao sta ti je pisalo u napomenama za nošenje naocala

zato auto škole masovno kupuju 125 i 250 kubične motore sa mjenjačem ... jer više ne prolaze skuteri na polaganju ..
 
Ja znam da moj stari radi u italiji i morao je napraviti rezidencu a pošto je vozač kamiona mora imati i talijansku dozvolu.Kada je on došao raditi u Italiju odmah je mogao prepisti vozačku u talijansku samo srpska i bosansko-hercegovačka nemože prepisat u vozačku bilo koje zemlje EU  btw tatin prijatelj je polagao vozački za kamion u austriji jer ju nije moga svoju bosansko-hercegovačku prepisat u talijansku.