A kategorija al malo drugacije i puno kompliciranije

to je tocno, evo gledan po splitu se polaze na maxi skuterima i vrijede za A kategoriju (normalnu za motor, ne onu gdje pise  automatski mjenjac)
 
a na kakvoj to dozvoli A kategorija piše automatski mjenjač, ili gdje to uopće piše automatski mjenjač u dozvoli?  :mrgreen:
 
ma jel ti to mene ozbiljno?  :shock:  :LOL:
ja to nisam nikad vidio. Pa kakve veze ima dali je motor automatik, ili ima mjenjač.
Isto tako sa autima. Neznam o ćemu govorite, daj pojasni.
U kojoj se to kategoriji piše pod napomenu, jel to nešto novo?
 
Evo da ne otvaram novu temu, zanima me slijedeca situacija:

Prijatelj mi ima B kategoriju, ima 24 godine; e sad da li on mora polagati prvo A1, ili moze A2 odmah?
Danas me bas pitao, pa sam tek onda vidio koliko mi je ovaj novi zakon nepoznanica  :?
Ako moze malo sire objasnjenje vezano za to i za placanje, ili neki link gdje je to opsirnije napisano bio bih zahvalan.
 
Pivi said:
ma jel ti to mene ozbiljno?  :shock:  :LOL:
ja to nisam nikad vidio. Pa kakve veze ima dali je motor automatik, ili ima mjenjač.
Isto tako sa autima. Neznam o ćemu govorite, daj pojasni.
U kojoj se to kategoriji piše pod napomenu, jel to nešto novo?
Pisalo se za A kategoriju položenu na automaticima. Da li se piše i nakon stupanja na snagu novog zakona (17.06.) to ne znam :neznam:

pantagana23 said:
Evo da ne otvaram novu temu, zanima me slijedeca situacija:

Prijatelj mi ima B kategoriju, ima 24 godine; e sad da li on mora polagati prvo A1, ili moze A2 odmah?
Danas me bas pitao, pa sam tek onda vidio koliko mi je ovaj novi zakon nepoznanica  :?
Ako moze malo sire objasnjenje vezano za to i za placanje, ili neki link gdje je to opsirnije napisano bio bih zahvalan.
A zašto ne polaže odmah za A?
 
Hrvoje said:
Pisalo se za A kategoriju položenu na automaticima. Da li se piše i nakon stupanja na snagu novog zakona (17.06.) to ne znam :neznam:

Šta se za A kategoriju moglo polagat na automatiku??
Ja sam polagao na vespi, koliko se sječam nije se moglo na nikakvom automatiku. Ako govorimo o A kategoriji. To je bilo prije nekih 7 godina.
 
Hrvoje said:
Pisalo se za A kategoriju položenu na automaticima. Da li se piše i nakon stupanja na snagu novog zakona (17.06.) to ne znam :neznam:
A zašto ne polaže odmah za A?
polaze odma A kat. i moze vozit svaki motor.. (y)
 
Pivi said:
Šta se za A kategoriju moglo polagat na automatiku??
Ja sam polagao na vespi, koliko se sječam nije se moglo na nikakvom automatiku. Ako govorimo o A kategoriji. To je bilo prije nekih 7 godina.
Moglo se (pretpostavljam da se i dalje može). Npr. beverly ili nexus ili tako nešto.
 
Može se polagati na automatiku al kao što su već neki napomenuli u vozačkoj piše pod napomenu da je polagano za automatika.
 
kad ste govorili o autmatiku mislio sam da mislite na malog automatika, tomosa.
ali nisam ni općenito znao da se tad moglo polagat na automatiku, znam da su svi imali ili vespe, ili ybr, ili neke druge yamahe 125-ice.

Čekaj, ako ti pod napomenu napišu da si polagao na automatiku, šta onda nesmiješ vozit sa brzinama?  :LOL:
pa zar nije A kategorija, a kategorija ?  :mrgreen:

Kažem, nikad ćuo za to.
 
Pivi said:
kad ste govorili o autmatiku mislio sam da mislite na malog automatika, tomosa.
ali nisam ni općenito znao da se tad moglo polagat na automatiku, znam da su svi imali ili vespe, ili ybr, ili neke druge yamahe 125-ice.

Čekaj, ako ti pod napomenu napišu da si polagao na automatiku, šta onda nesmiješ vozit sa brzinama? :LOL:
pa zar nije A kategorija, a kategorija ?  :mrgreen:

Kažem, nikad ćuo za to.

Da moeš zaboraviti motor na brzine.
 
bila je situacija da si mogao polagat na vlastitom motoru... i ljudi su htjeli polagat na svom skuteru jer ima nisu zanimljivi motori sa brzinama ni mopedi... i time priča završava... nisu autoškole imale skutera, nego su ljudi polagali na svojem..
 
Ja sam ovo htio reći. Prije 7 godina kad sam ja polagao postojala je jedna jedina A kategorija.
Dakle ako si imao A kategoriju, mogo si vozit bilo koji motor, bio to automatic ili sa brzinama, od 0 do beskonačno kubika.
 
e a ja sam polagao a1 prije 4 mj na motoru i u isto vrijeme je polagala i cura na skuteru od aš,pa sam ja lijepo pitao instruktora da kak je to moguče da polaže na skuteru. e onda je on meni lijepo odjasnio kak će dobiti vozačku al će pod napomenom pisati da je polagala na automatiku te da nema vožnje s motorom na šaltanje brzina.
 
+marek+ said:
e a ja sam polagao a1 prije 4 mj na motoru i u isto vrijeme je polagala i cura na skuteru od aš,pa sam ja lijepo pitao instruktora da kak je to moguče da polaže na skuteru. e onda je on meni lijepo odjasnio kak će dobiti vozačku al će pod napomenom pisati da je polagala na automatiku te da nema vožnje s motorom na šaltanje brzina.

To su isto i meni bili rekli. Ja sam polagao bio A-kat (na CBF250), a taj neki tip, ili zenska ne sjecam se, na Skipper-u 125/150, uglavnom, kaze mi instruktor da ce imati napomenu da je polagano na automatiku. To je bilo prije nekih cca. godinu dana.
 
CeLeRitAs said:
raspitivao sam se, jel sam i sam tako htio..
i tako cuo od vise ljudi..

al opet nemogu sto postotno garantirat..
iako je i logicki to tako,
jel bi svi isli negdje gdje ih nece jebat i gdje je jeftinije (primjer bosna)

moja poznanica je polagala u Švicarskoj, a imala je HR ržavljanstvo ... ali ima tomu već godina...  :misli:
 
biker4life said:
To su isto i meni bili rekli. Ja sam polagao bio A-kat (na CBF250), a taj neki tip, ili zenska ne sjecam se, na Skipper-u 125/150, uglavnom, kaze mi instruktor da ce imati napomenu da je polagano na automatiku. To je bilo prije nekih cca. godinu dana.
sumljam u ovo, ja sam polagao prosle godine u 2. mjesecu na malagutiju od 126ccm, (skuteru) i dobio i a1 i a jer sam punoljetan bez ikakvih napomena šaltanje ili ne šaltanje, jedino ak se promije nilo kad sam ja položio