Aprilia Pegaso 650 strada

100-200km je max sa aprilijom
Mene kako su uplasili kako je Aprilia nepouzdana i ovakva i onakva imam pravilo,da po voznji potrosim tank goriva 😂😂😂 niti 200 km... A kofer imam za alat jer mi ostala navika od Alfe,i obavezno bi preporucio 1l ulja uvijek vozat sa sobom jer nikad neznas 😂😂😂
 
Mene kako su uplasili kako je Aprilia nepouzdana i ovakva i onakva imam pravilo,da po voznji potrosim tank goriva 😂😂😂 niti 200 km... A kofer imam za alat jer mi ostala navika od Alfe,i obavezno bi preporucio 1l ulja uvijek vozat sa sobom jer nikad neznas 😂😂😂
Kraljevica-Senj-Karlobag
Kraljevica-Plomin
Kraljevica-Delnice-Kupjak


I to je to 😄
 
Kraljevica-Senj-Karlobag
Kraljevica-Plomin
Kraljevica-Delnice-Kupjak


I to je to 😄
Preko granice niti ne pomisljam,sta da mi tamo stane,znas koji su to problemi...a tek sramota...pa na engleski bi pricao i skinuo tablicu da sacuvam ugled drzave....i karlobag mi je vec malo na knap 😁😝
 
Preko granice niti ne pomisljam,sta da mi tamo stane,znas koji su to problemi...a tek sramota...pa na engleski bi pricao i skinuo tablicu da sacuvam ugled drzave....i karlobag mi je vec malo na knap 😁😝
Meni Karlobag i natrag skoro 230km, ej znas sta je to
 
Nasao sam jedan na oglasima.. Tip ili ga prodaje ili hoce da nadje neko da ga popravi.. Motor stajao 5/6 meseca i sad nece da vergla.. Na tabli izagje znak EFI.. Probao je rucno da spoji alternator, vergla ali nece da zapali...
Kad daš kontakt, da li se čuje pumpa benzina da zuji?
Ako ne onda je otišla pumpa, to im je isto boljka.
Navodno paše od Vespe 300 koja je dosta jeftinija
 
Koje gume ste stavljali?

Imam dugo već Roso II kao cestovni set.

Htio bih nešto više prema 80(cesta)/20(enduro). Gdje uopće uzimate gume?
Je netko probao navedene da ima iskustva ili stavljao neke druge gume da ih koristi po gradu i 1-2 mjesečno da zaluta na kavu uz jezero/proplanak itd...
 

Attachments

  • Dunlop.JPG
    Dunlop.JPG
    28.8 KB · Views: 0
  • Henkau.JPG
    Henkau.JPG
    30.9 KB · Views: 0
Koje gume ste stavljali?

Imam dugo već Roso II kao cestovni set.

Htio bih nešto više prema 80(cesta)/20(enduro). Gdje uopće uzimate gume?
Je netko probao navedene da ima iskustva ili stavljao neke druge gume da ih koristi po gradu i 1-2 mjesečno da zaluta na kavu uz jezero/proplanak itd...
Kupi gumu koja će ti biti super na cesti. To što ćeš s tim motorom zalutati na kavu uz jezero/proplanak možeš i na felgama odvesti. Hoću reći nećeš sigurno osjetit nikakavu razliku između full cestovne i 80/20 gume na terenu...
 
  • Like
Reactions: SP/161cc and prpa
Danas sam isao da vidim apriliju pegaso 650 strada i malo je sumljiv pa u dilemu sam dali da ga kupim, 2006 godiste i ima prodjenih 35.000km.
1. Motor mnogu dugo vergla, 3/4 sekunde pre nego sto upali..
2. Radijator (ili hladnjak) je cureo antifriz i bio je sa necim lepen ali neuspesno (neznam kolko bi mogao da nadjem radijator u makedoniju i koliko bi kostao)..
3. Voltaza na satu bez svetla je bila 12.6v, kad sam uklucio dugo svetlo pala je na 11.7.. mislim da je to jako malo, covek kaze da je stavio novi regler i platio ga 350eura, i stavljen je ispod hladnjaka sa desne strane, kako i zasto neznam..
 
Danas sam isao da vidim apriliju pegaso 650 strada i malo je sumljiv pa u dilemu sam dali da ga kupim, 2006 godiste i ima prodjenih 35.000km.
1. Motor mnogu dugo vergla, 3/4 sekunde pre nego sto upali..
2. Radijator (ili hladnjak) je cureo antifriz i bio je sa necim lepen ali neuspesno (neznam kolko bi mogao da nadjem radijator u makedoniju i koliko bi kostao)..
3. Voltaza na satu bez svetla je bila 12.6v, kad sam uklucio dugo svetlo pala je na 11.7.. mislim da je to jako malo, covek kaze da je stavio novi regler i platio ga 350eura, i stavljen je ispod hladnjaka sa desne strane, kako i zasto neznam..
Ostavi se toga.,platio regler 350 eur.,kakv je to regler...vise vridi nego aprilla...
 
Po opisu, to je krpano umisto popravljano. Do nedavno je prijatelj vozio Pegaso (održavani)...bili smo na dosta vožnji zajedno. Motorić je ok, ne troši puno i ide sasvim dovoljno za ugodnu vožnju.
 
Aprilija=namoti :LOL:

Mogao je staviti i regler od 700 € :mrgreen:
 
Po motoru vidi se da je odrzavan i vlasnik ga vozi mnogu na otvorenom putu (crna gora, grcka..), to sto vergla i nije neki problem.. ali punenje je bilo slabo, koliko znam treba da je najmanje 13.5v, novi akumulator je stavio pred 1 nedelju a i hladnjak je cureo mozda moze nekako da se zalemi.. U makedoniju neznam gde cu da nadjem delove.. Ima neki online sajt za narucivanje?

Mozda ipat treba da se otkazem od pegaso i da uzmem neki Gsr600 ili hornet.. Ima i jedan V-storm za 4000e ali mi je malo ruzan..
 

Attachments

  • 346094954_191274173842661_4130747407611162605_n.jpg
    346094954_191274173842661_4130747407611162605_n.jpg
    475.6 KB · Views: 0
  • Inked346103950_487760523494143_1042507175272688329_n_LI.jpg
    Inked346103950_487760523494143_1042507175272688329_n_LI.jpg
    3.1 MB · Views: 0
Pegaso ako baš moraš, traži vlasnika da popravi sve što ne valja i onda se čujete. Ovako bi ti mogla ispasti skuplja pita od tepsije, izgleda kao da je motor samo skrpan i čeka jelena.
 
I ja sam mu to rekao.. Sredi hladnjak, sredi punenje pa moze da se dogovimo... A njegov odgovor je normalno, pa to je samo neka stega sad je poceo da curi do sad je bilo dobro a punenje je normalno ja ga tako vozim 3 godine..
 
  • Like
Reactions: karadolo46
Danas sam isao da vidim apriliju pegaso 650 strada i malo je sumljiv pa u dilemu sam dali da ga kupim, 2006 godiste i ima prodjenih 35.000km.
1. Motor mnogu dugo vergla, 3/4 sekunde pre nego sto upali..
2. Radijator (ili hladnjak) je cureo antifriz i bio je sa necim lepen ali neuspesno (neznam kolko bi mogao da nadjem radijator u makedoniju i koliko bi kostao)..
3. Voltaza na satu bez svetla je bila 12.6v, kad sam uklucio dugo svetlo pala je na 11.7.. mislim da je to jako malo, covek kaze da je stavio novi regler i platio ga 350eura, i stavljen je ispod hladnjaka sa desne strane, kako i zasto neznam..


Motor je 2006., puno se vozi na otvorenoj cesti, a na satu samo 35000km?