Aprilia Shiver 900

DiAbLeRo

Well-known member
V2 90°, 896 cc, 95,2 ks, 90 Nm.

(y)
 
Ovo je jedini način da V2 zadovolji euro 4.
Više kubika, isto konja..znači čišći ispuh, možda i manja potrošnja goriva.

BTW, skinuli su prednju masku, redizajn auspuha, novi usisi za zrak, područje oko motora izgleda nabildanije, bočne plastike na repu redizajnirane...hmhhm!! (y)
Felge su bomba!  :shock:

 
isto konja :misli:, meni isti motor ko i prije samo sad moras placat kuplju regu :(...neznam ko ce kupit ovo pored Z900,a sigurno ce bit skuplji :misli:
 
barem nejdu dolje sa snagom i kvalitetom ko honda :mrgreen:
 
Korak unazad.
Dizajnom i performansama

monster 821 - EURO4 V2 821cc 112hp 90Nm


A ova crveno-crna kombinacija nikako ne stoji shiveru. Zlatna rama iz 2008. i dalje najbolja kombinacija
 
moram priznat da Shiver iz 2008/9 je još najzgodniji... pogotovo što kaže zlatna rama + felge i ostalo black...  :0648: i akrapi
 
M12 said:
moram priznat da Shiver iz 2008/9 je još najzgodniji... pogotovo što kaže zlatna rama + felge i ostalo black...  :0648: i akrapi

Pa da, sjecam se kad je izasao 2008, bio je dizajnom 10 godina ispred svega ostalog na trzistu. Zato sam polagao velike nade u novi model. Al izgleda da su tada ispucali sve kreativne sokove u jednom susu  :mrgreen:
 
Sve je stvar ukusa,meni naprimjer motor izgleda strava,kad bi prodao svoj motor odmah bi otišao po ovaj  :hura: :rock:
 
M12 said:
moram priznat da Shiver iz 2008/9 je još najzgodniji... pogotovo što kaže zlatna rama + felge i ostalo black...  :0648: i akrapi
Meni je onaj 2009/10 što sam ga imao bio puno ljepši, srebrna rama i srebrne felge  :rock:
 
draganb said:
Korak unazad.
Dizajnom i performansama

monster 821 - EURO4 V2 821cc 112hp 90Nm


A ova crveno-crna kombinacija nikako ne stoji shiveru. Zlatna rama iz 2008. i dalje najbolja kombinacija

821 starta sa cijenom od 87 000kn za dark, pa do 98000kn za stripe verziju, nije to baš za usporedbu. Iako još nije poznato koliko će shiver 900 koštati, mislim da se neće baš naći tako visoko. Al tko će znati?!

 
draganb said:
Korak unazad.
Dizajnom i performansama

monster 821 - EURO4 V2 821cc 112hp 90Nm


A ova crveno-crna kombinacija nikako ne stoji shiveru. Zlatna rama iz 2008. i dalje najbolja kombinacija
dizajn ne komentiram, iako su mogli barem far malo promijeniti nabolje, ali mašina ipak ima bolje performanse.
prije je snaga bila deklarirana na 95  konja, ali na radilici je bilo malo više od 75.
sada na 900 cc snaga na radilici je 92,5 konjića, što je ogromna razlika, a pogotovo okretni moment je najveći na 6500 rpm, što je bilo na mašinama od 1200cc.
uz manju potrošnju, mislim da je to ogroman korak naprijed.
barem sam ja tako skužio ovu priču.
možda me neko i uvjeri u suprotno.
 
otkuda podatak o shiveru i 75ks na radilici? kada su vecina dyno mjerenja pokazala oko 70-72 ks na kotacu. ima neki link? graf?
 
alfa75 said:
otkuda podatak o shiveru i 75ks na radilici? kada su vecina dyno mjerenja pokazala oko 70-72 ks na kotacu. ima neki link? graf?
amerikanci nikad ne lažu :mrgreen: :mrgreen:
http://www.cycleworld.com/2017-aprilia-shiver-and-dorsoduro-bump-to-900cc-and-get-better-electronics
 
MOTOBOX DIJELOVI said:
amerikanci nikad ne lažu :mrgreen: :mrgreen:
http://www.cycleworld.com/2017-aprilia-shiver-and-dorsoduro-bump-to-900cc-and-get-better-electronics

jedan amer onda laze ovdje. :)

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?144910-How-the-Shiver-stacks-up-on-the-dyno!
 
to mi je prvo upalo u oko, grozno, to će se na balkanu rezati prvi dan :LOL:
 
MOTOBOX DIJELOVI said:
dizajn ne komentiram, iako su mogli barem far malo promijeniti nabolje, ali mašina ipak ima bolje performanse.
prije je snaga bila deklarirana na 95  konja, ali na radilici je bilo malo više od 75.
sada na 900 cc snaga na radilici je 92,5 konjića, što je ogromna razlika, a pogotovo okretni moment je najveći na 6500 rpm, što je bilo na mašinama od 1200cc.
uz manju potrošnju, mislim da je to ogroman korak naprijed.
barem sam ja tako skužio ovu priču.
možda me neko i uvjeri u suprotno.
Ako su prije lagali o deklariranoj snazi, zasto mislis da sad ne lazu :misli: