Aprilia SL 750 Shiver

Ako netko ima viska negdje zametnutu ovu zastitu x2 za auspuh kupujem,moze carbon ili metal
Akrapović na ovoj slici Å”to si postavio nije isti kao tvoj...To je Akrapovic raceing aprilia koji se tvornički ugrađivao na čini mi se 2010. modele, nisam siguran...dok je tvoj aftermarket koji možeÅ” kupiti bilo gdje tko prodaje auspuhe...i drugačiji su dizajnom tako da mislim da te zaÅ”tite uopće na tvom ni ne dolaze...
 
da moji nemaju tu zastitu ali bi volio iskombinirati da stavim iz prakticnih razloga,mislim ima na aliexpressu tih komada za naruciti al nezz bas da bi to stavljao
 
Nije se tvornički ugrađivalo, ali se prodavalo preko Aprilia dilera. Razlike su okrenuti topovi (prate linije originala) i karbonske zaÅ”tite na cijevima. Cjenovno su bili tamo 2010 otprilike 11tkn, dok su kod Akrapović dilera bili oko 9tkn, ako se dobro sjećam. Ne znam kako misliÅ” namontirat te sa Alie ?
 
Samo da nadjem te zastite lako cu ih namontirat,piknem matice sa tigom i zasarafim i voila.....i ja mislim da su to isti topovi bar na oko samo kontra okrenuti
 
jutros okrenem kljuc dam kontakt kad ono iznenadjenje..... pisalo inserto di codici ili tako nesto... okrenuo kljuc opet i sve normalno.... sad jel to nesto normalno ili nesto znaci???
 
pitanje za iskusne apriliase... u motoru mi je bilo malcice viska ulja,prijasnji vlasnik nalio valjda preko maxa,a ja sam bio lijen izvaditi visak pa mi u medjuvremenu malo pocelo sliniti na filter i onda sam izlio kompletno ulje i nalio natrag taman koliko ga mora biti.ali i dalje slini na filteru,zanemarivo ali me zivcira,filter sam i malo stegnuo ali i dalje slini...e sad jel se isplati jos stisnuti ili da kupim novi filter ako je brtva dobila po piksi(ulje nema 1000km)???
 
Moja je bila 2008 i ako nisam.kupio original filter, slinio bi, jer zamjenski ima mrvu tanju brtvu pa kad ga se navida, filter zapne za dio kucista i onda slini ulje, pa sam ja lagano turpijom pobrusio kuciste tako da ne moram mislit koji filter stavit
Tu je lipo sa slikama objaŔnjeno Ŕta sam radil i ja

 
  • Like
Reactions: Octane
I moja je 2008 i gore je Hiflo 565 sto bi znacilo da je to onda mozda razlog...
E na tom filteru je i meni curilo kad sam ga kupil
Jos jedna stvar koju bi ti preporučil je da kupiŔ duži vijak ispusta, jer kuciste ima 20mm navoja a oni iz nekog njima poznatog razloga stavili vijak od 5mm, pa se lako desi da celicni vijak pojede aluminijske navoje ako jace zategnes
Ja sam uzeo od nekog renaulta paŔe ima 16mm navoja mislim
 
  • Like
Reactions: Octane
jutros okrenem kljuc dam kontakt kad ono iznenadjenje..... pisalo inserto di codici ili tako nesto... okrenuo kljuc opet i sve normalno.... sad jel to nesto normalno ili nesto znaci???
To je normalno za talijansku struju šŸ‘šŸ‡®šŸ‡¹šŸ

E na tom filteru je i meni curilo kad sam ga kupil
Jos jedna stvar koju bi ti preporučil je da kupiŔ duži vijak ispusta, jer kuciste ima 20mm navoja a oni iz nekog njima poznatog razloga stavili vijak od 5mm, pa se lako desi da celicni vijak pojede aluminijske navoje ako jace zategnes
Ja sam uzeo od nekog renaulta paŔe ima 16mm navoja mislim
Eto nije ti bio dovoljan talijanski motor, pa jos kemijas sa francuzima šŸ™„
 
  • Like
Reactions: Octane
Rijesen problem curenja na filteru,doslovno nekoliko poteza turpijom i nista vise ne slini. Ovo na slici je dio di je zapinjao filter prije nego sam ga pobrusio.... @Igor28 hvala na savjetu šŸ‘
 

Attachments

  • IMG_20220916_173248.jpg
    IMG_20220916_173248.jpg
    467.9 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Igor28
Slican problem sam ja imao na rsv kad sam prvi put mjenjao ulje, isto slinilo na poklopcu filtera...ima gumena brtva i netko je iz nekog razloga stavljao jos neko silikonsko brtvilo, bilo je toga dosta i nisam sve ocistio pa slinilo...opet skinuo, ocistio sve i gas...


Kako si zadovoljan sa shiverom?
 
Slican problem sam ja imao na rsv kad sam prvi put mjenjao ulje, isto slinilo na poklopcu filtera...ima gumena brtva i netko je iz nekog razloga stavljao jos neko silikonsko brtvilo, bilo je toga dosta i nisam sve ocistio pa slinilo...opet skinuo, ocistio sve i gas...


Kako si zadovoljan sa shiverom?
Zasad je ispunio sva ocekivanja,bas ga je gust voziti :)
 
  • Like
Reactions: ODST
Koje zarulje idu na shivera za prednje svijetlo a koje na zadnje? p21/h1??? nisam nasao podatak nigdje a netko od vas je sigurno vec mjenjao :mrgreen:
 
Last edited: