Aprilia Tuareg 125 trokiranje

Nemam stroboskop i ne znam kako to provjeriti svejedno
Stroboskop ima svaki stari mehanicar, posudis ga. Kada skines desno deklo magneta, dovedes klip u GMT, tada zacrtas flomasterom crticu na magnetu i bloku motora po vertikali (da se crte poklapaju). Spojis stroboskop na izvor struje (akumulator) i na kabal od bobine do svjecice, tada startas motor i stroboskop tada bljeska (u trenutku kada je iskra na svjecici), taj snop svjetlosti usmjeris prema magnetu, tj crti na magnetu, i tamo gdje crta pokazuje na bloku tu zacrtaj flomasterom novu crticu. Uzmes ravnalo i kutomjer i izmjeris kut paljenja. onda vidis da li je taj kut paljenja ok ili moras postelati kut paljenja.
 
Po slikama vidim da su namotaji dobili udarce, ispucala je plastika, moguće da su poluispravni, dio za punjenje CDI a i za pickup.
 
Evo tek sam sad uspio radit nesto oko motora i htio sam vam samo javiti da sam uspio rjesiti problem s trokiranjem. Posudio sam karburator u prijatelja iste dimenzije znaci 28 i kad smo ga upalili nije vise trokirao. Pa eto cisto ako neko bude imao slican problem. Takoder bih kupio ako netko ima karburator dellorto 34 koji je orginal za njega.