Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

Nemam ništa protiv crvene boje ali previše je previše 😆

UPMAP
Rel. jeftin solution, znaci preko moba rokaš gotove mape? kaj se još da “custom” štelat ili su mape vec gotove?
 
Rel. jeftin solution, znaci preko moba rokaš gotove mape? kaj se još da “custom” štelat ili su mape vec gotove?
Mape su gotove i ne daju se mijenjati ali izabereš mapu po onome kakva ti je konfiguracija (original auspuh, Slip on, filter zraka, komplet grane...). Uvijek možeš to promijeniti ili vratiti na staro jer original mapu čuvaš na UPMAP-u.
Dvije - tri mape koje odabereš su uključene u cijenu. Ostale plaćaš kad ti treba...
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Nije to homologacija, zato i pisem vanredni tehnicki :mrgreen:

To je, valjda, garancija - mada ne znam na sta, ali OK. Nisam ni otvorio, to je bačeno u ladicu Ostalo
 
  • Like
Reactions: Ivan_ZG
Tuono Factory karavan. :mrgreen:

1687894262120.png


Pripreme za put, moram nekud s torbom, a ovo se čini kao najmanje gadna varijanta.
 
Nije preklopni, samo se moze podesit kut, a ocito kut moze bit i proizvoljno namjesten :mrgreen:

 
Al jedu govna s tim metrima.. kad sam stavio Eibach opruge na auto dosao mi mjeriti i slikati za atest sa slijedecim alatim:metar,vaservaga i komad gumenog crijeva od 8mm promjera(to je gurao izmedju blatobrana i gume) i ako to crijevo ne zapinje onda je ok... Ja sam tokom tog procesa blejao u njih i divio se strucnosti 😂😂😂 (( sorry za off al kad sam vidio metar i kutu morao sam ))
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Još bolje pitanje je šta mjere točno dok je motor na bočnoj nogari, ali ok, nisam se htio natezat, siguran sam da ljudi koji su plaćeni da rade takve poslove znaju bolje od mene.

Zanemarit ćemo činjenicu da ti ljudi nisu 20 godina provjerili jel mi motor koči.
 
Dobro momci šta se čudite, ovo je uređena zemlja i ne može takav kriminal prolazit lišo, nije samo nosač tablice nego i žmigavci i retrovizori.

Možda u nekoj vukojebini ala Njemačke ne moraš to upisivat ako je već homologirano, ali kod nas treba, jer sad kad sam platio tih 400kn za atest odmah se osjećam sigurnije i drago mi je da revna gospoda iz STPa i CVHa brinu o meni.

STP: "Treba se atestirat sve sto je stavljeno na motor a nije tvornički."
Ja: "Sve? pa retrovizori i žmigavci imaju E oznaku, sta tu imamo atestirat."
STP: "Sve se mora"
Ja: "Znači kad stavim i ljetne felge na auto i to moram atestirat?"
STP: "Ovo se mora atestirat na motoru"
Ja: Ništa, radi atest.

Na kraju nije klasicni atest nego je mjerio sve, sirinu visinu motora... mislim da se to zove utvrđivanje tehničke spec vozila il tako nesto
 
Last edited:
Dobro momci šta se čudite, ovo je uređena zemlja i ne može takav kriminal prolazit lišo, nije samo nosač tablice nego i žmigavci i retrovizori.

Možda u nekoj vukojebini ala Njemačke ne moraš to upisivat ako je već homologirano, ali kod nas treba, jer sad kad sam platio tih 400kn za atest odmah se osjećam sigurnije i drago mi je da revna gospoda iz STPa i CVHa brinu o meni.

STP: "Treba se atestirat sve sto je stavljeno na motor a nije tvornički."
Ja: "Sve? pa retrovizori i žmigavci imaju E oznaku, sta tu imamo atestirat."
STP: "Sve se mora"
Ja: "Znači kad stavim i ljetne felge na auto i to moram atestirat?"
STP: "Ovo se mora atestirat na motoru"
Ja: Ništa, radi atest.

Na kraju nije klasicni atest nego je mjerio sve, sirinu visinu motora... mislim da se to zove utvrđivanje tehničke spec vozila il tako nesto
Jep...
I onda izadjes sa tehnickog nakon tog velebnog atesta i pokupi te gnojna golf duja sto cumuri loz ulje na prvom raskrizju....
 
Da se priključim temi...

Nije baš grmljavina ali je Tuono...

NIsam primjetio niti jednog na forumu, a nisam vidio niti jednog na cesti (valjda jer su svi na servisu :mrgreen: ).
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.2 MB · Views: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.3 MB · Views: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    939.8 KB · Views: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    3.5 MB · Views: 0
Last edited:
Ja sam vidio čak jednog na cesti, tj parkiranog na moru-Oštro(Kraljevica)
kad smo već kod servisa i Tuona, ja neki dan počastio Tuona nakon 4god novom kočionom tekućinom i novim zadnjim kočionim pločicama (nakon cca 48600km)
za divno čudo, i dalje zadnja kočnica radi, a tekućina kvačila je već počela dobivat lijepu crnu boju :love:
Još da ga počastim sa podmazivanjem, ne znam kako da se stručno izrazim, elementima stražnjeg ovjesa (dog bone) i bit će miran do penzije sa servisima. Jel netko to radio, da li se da kolektor nategnut kad se skinu lonci, da se skine ta pasja kost, ili treba odvidavat komplet granu auspuha?
 
Vjerojatno je taj bio uvali crisnjeva na moto alki...navodno da mu gore sve lampice 😆
 
Odličan je "baby" Tuono, okretan, lagan, dobro leži i sasvim je pristojno temperamentan na cesti. Dok ne probaš V4.

:devilish:
 
  • Like
Reactions: Medo