Atestirao spuh na motoru :)

Nisu dovoljni ni samo brojevi tj ne mozes kupit bilo kakav auspuh sa nekakvim brojevima i zavidat na motor...mora biti homologacijski papir koji potvrduje taj auspuh/broj sa motorom na kojem je...


A serdarevic i ekipu ne treba ni komentirat, pred skoro deset godina mi je rekao serdarevic da njemu nije nikakav problem napravit homologaciju za svoje auspuhe, al da mu nije to u interesu 😂
 
Samo neznam tko vise kupuje te auspuhe, odes na ebay i kupis auspuh za cca 50$ ako vec ne zelis nesto sa homologacijom, a za cijenu po kojoj on prodaje auspuh mozes kupit auspuh sa homologacijom
 
taj sa ebaya od 50$ auspuh se nemoze niti usporediti sa serdarevic topovima,.

ali bilo bi dobro,kada bi rijesio papire i prodavao topove sa homologacijom.
 
Imao serdarevica i tri auspuha sa ebaya i rekao bi da su sa ebaya cak i kvalitetniji...serdarevic je vec nakon 200km pozutio ispod šelne....a i da je kvalitetan, neznam zasto ga kupit po cijeni homologiranog auspuha
 
  • Like
Reactions: Shepa and pikacu79
@ ikral: Steta, bas dobro izgleda.
Neka ubaci homolgaciju u prodaju i moze nastaviti jos godinama bez frke, ljudi volje kupovati domace.. ;)

@ Outlaw: Mozda prode, makar se te naljepnice mogu kupiti i staviti na bilo koji motor..
 
Nekidan frenda zajebavali na tehničkom jer ima na Boltu (Yamaha xv 950) zadnje led svitlo.
On liku objašnjava da je na motoru sve original ali ovi ne viruje 🤣🤣
Kaže mu pustit ću te ove godine ali sljedeće vrati original 🤣🤣
Nevjerovatna nakupina debila,svaki tehnički tumači zakon na svoj način.Samo da je otvorija katalog ili net vidija bi da je to oem svitlo...
 
  • Haha
Reactions: pikacu79
Mene i dalje zanima šta smo mi Bogu zgrišili pa da se Alfa od svih hobija ovog svita uvati baš motora 🤯🤯.Jebate moga si atestirat palice za golf,desprčite za more ili kockat ka pravi čovik a ne nas uništit 🤣🤣
 
Nekidan frenda zajebavali na tehničkom jer ima na Boltu (Yamaha xv 950) zadnje led svitlo.
On liku objašnjava da je na motoru sve original ali ovi ne viruje 🤣🤣
Kaže mu pustit ću te ove godine ali sljedeće vrati original 🤣🤣
Nevjerovatna nakupina debila,svaki tehnički tumači zakon na svoj način.Samo da je otvorija katalog ili net vidija bi da je to oem svitlo...
mene pred dve godine idiot nije pustio jer da kao imam xenon, a motor sve serijala, ima tvornički led

pa se onda ti nateži s kretenima i dokazuj da si u pravu
 
  • Like
Reactions: cadjo and pikacu79
Šta je s LED svitlima u halogenin farovima?
Meni je prošlo prošle godine jer tip nije ni pita. Moja žarulja je skroz uredna i ima oštru crtu i na kratkon i dugon svitlu, ali mislin da mi to ne drži vodu.
 
Sa prijašnjim motorom kojeg sam kupio imao je već na sebi drugi auspuh koji nije bio upisan u knjižicu, tada to još nisu niti radili niti zahtijevali na teh.pregledu. Svakako sam ga atestirao i upisao u knjižicu pošto od već par godina (ako se ne varam) to je postala rutina na teh. pregledu i prvo što uoče je auspuh :) .
E sad uzo novi motor, i pošteno se raspitao kod tehničkog pregleda i pitao šta sve moram napravit ako namjeravam dodati nešto na njega. Odgovor je bio da... ako su dodani komadi povezani sa računom motora ne bude bilo nikakvih problema na pregledu, te da ne bude bilo potrebno atestirat ništa pošto je motor nov i ispada da je takav ajmo reći "tvornički". Ja sam naravno to zatražio od prodavača da mi sve dodane komade prilože uz račun motora.
Odgovor je bio da nema potrebe jer to prolazi...priložili su uz račun samo auspuh.
Došo ja na teh.pregled, auspuh upisali a ostale komade (nosać tablice, vizir,crash padovi) niti pogledali. I eto sad ćujem da i nosać ide upisan....
 
Sa prijašnjim motorom kojeg sam kupio imao je već na sebi drugi auspuh koji nije bio upisan u knjižicu, tada to još nisu niti radili niti zahtijevali na teh.pregledu. Svakako sam ga atestirao i upisao u knjižicu pošto od već par godina (ako se ne varam) to je postala rutina na teh. pregledu i prvo što uoče je auspuh :) .
E sad uzo novi motor, i pošteno se raspitao kod tehničkog pregleda i pitao šta sve moram napravit ako namjeravam dodati nešto na njega. Odgovor je bio da... ako su dodani komadi povezani sa računom motora ne bude bilo nikakvih problema na pregledu, te da ne bude bilo potrebno atestirat ništa pošto je motor nov i ispada da je takav ajmo reći "tvornički". Ja sam naravno to zatražio od prodavača da mi sve dodane komade prilože uz račun motora.
Odgovor je bio da nema potrebe jer to prolazi...priložili su uz račun samo auspuh.
Došo ja na teh.pregled, auspuh upisali a ostale komade (nosać tablice, vizir,crash padovi) niti pogledali. I eto sad ćujem da i nosać ide upisan....
Situacija kod mene je da je tvornički nosač “na kotaču”, a ovaj aftermarket je na repu...
Zato je i moralo ići na atest... Inače je sve po ps-u montirano i da je u originalu na repu mislim da ne bi apsolutno nikakvih problema bilo :)
 
Sad gledaju nosac tablice samo tako
Valjda su dobili naputak
Sutra ili prekosutra nadan se iden upisat auspuh u prometnu.....
Vec san radija na Kralju
264 kn ako se ne varam.....cekas dan dva
 
Situacija kod mene je da je tvornički nosač “na kotaču”, a ovaj aftermarket je na repu...
Zato je i moralo ići na atest... Inače je sve po ps-u montirano i da je u originalu na repu mislim da ne bi apsolutno nikakvih problema bilo :)
ne kužim zašto dođe do takvih propusta sa strane prodavača...ako sam zatražio da mi sve prilože uz račun motora. I sa strane djelatnika teh. pregleda, imali su motor pred sobom i dio toga zanemarili i u oba slučaja meni zakomplicirali život. :mad:
... u ostalom ništa novo kod nas.
 
Sad gledaju nosac tablice samo tako
Valjda su dobili naputak
Sutra ili prekosutra nadan se iden upisat auspuh u prometnu.....
Vec san radija na Kralju
264 kn ako se ne varam.....cekas dan dva
264kn ...to za atest nosača tablice? Treba im odnijet i papire gdje piše da je to nosač za taj model motora pretpostavljam je tako?
 
264kn ...to za atest nosača tablice? Treba im odnijet i papire gdje piše da je to nosač za taj model motora pretpostavljam je tako?
Ne
To je za auspuh
Mislim da je zapravo za sve sta oces homologirat 264 kn
Da,prvo ugradis sta oces homolgirat i svu papirologiju koju imas sa tim
Onda on to fotografira,napravi file u kompu
Ti mu isto tako das svoj email
Onda se to sve salje u CVH u ZG
Kad oni odobre(dan,dva) onda se opet vracas u bilo koju stanicu teh pregleda(ne moras u istu di su radia atest) i onda ti oni upisu to u knjizicu.....
 
  • Like
Reactions: SHURE
Ne
To je za auspuh
Mislim da je zapravo za sve sta oces homologirat 264 kn
Da,prvo ugradis sta oces homolgirat i svu papirologiju koju imas sa tim
Onda on to fotografira,napravi file u kompu
Ti mu isto tako das svoj email
Onda se to sve salje u CVH u ZG
Kad oni odobre(dan,dva) onda se opet vracas u bilo koju stanicu teh pregleda(ne moras u istu di su radia atest) i onda ti oni upisu to u knjizicu.....

440 kn.

Led žarulje su nelegalne, osim određenih Osramovih koji se mogu na par modela auta atestirat.

Sranje je, gledaju svaku sitnicu, ljudi se boje za posao, ovdje je u Makarskoj prije par dana bila racija i u jednom jutru je 10ak motora završilo na vanrednom.
 
Ovakve auspuhe ne triba atestirat.
Znaci di nja njemu pise model.
 

Attachments

  • Akrapovic-uitlaat-yamaha-mt-09-mt-09-tracer-900-59281.jpeg
    Akrapovic-uitlaat-yamaha-mt-09-mt-09-tracer-900-59281.jpeg
    23.6 KB · Views: 0
440 kn.

Led žarulje su nelegalne, osim određenih Osramovih koji se mogu na par modela auta atestirat.

Sranje je, gledaju svaku sitnicu, ljudi se boje za posao, ovdje je u Makarskoj prije par dana bila racija i u jednom jutru je 10ak motora završilo na vanrednom.
Zaboravia san vec
Cini se 264 kn
Ja san uredan manje vise.........
 
Ovakve auspuhe ne triba atestirat.
Znaci di nja njemu pise model.
koliko sam ja skuzio...auspuh je street legal ako ima na sebi ugraviran homologacijski kod (npr.e2 e3 e4 itd.) Ako to ima onda treba ga atestirat, te upisati u kjižicu.
Nije potrebno ga atestirat samo ako je montiran na novom motoru koji još nije registriran, uz uvijet da je priložena stavka, račun auspuha uz račun motora. Tako sam ja napravio i u to sam siguran. Auspuh nije bilo potrebno atestirat, ali je homologiran. Upisan u knjižicu bez problema.