Atestirao spuh na motoru :)

Zivo me zanima sto bi ispalo da se odvjetniku da pozabavit s ovim..ako sustav ima homologaciju, znaci nesto sto vrijedi u EU, onda je to to..inace koji k homologaciju raditi..osobno, nikakvih problema nisam imao nikada, a ni itko meni blizak..
 
drazan zovko said:
Meni jučer srušili prijatelja na tehničkom zbog auspuha ,a inače vozi Z 750 i ima Leovincija sa db-kilerom ,, te da mu retrovizori nisu orginal ,pa zbog malih žmigavaca i na kraju zbog nosača tablice i lik na tehničkom mu kaže da sve što nije u tvorničkom stanju da se mora napraviti atest i upisati u prometnu,a sad na kraju koliko to bude koštalo sam bog zna jer izgleda da za svaku stavku moraš platiti :misli:
Netkonje odlucio cijepiti dlaku...
 
bome ide to sve k vragu :? meni su sad neki dan na tehničkom prvi put mjerili buku :shock:

zaturirali akrapa i rekli da se baš fino čuje :mrgreen:
 
Ivan_ZG said:
Zivo me zanima sto bi ispalo da se odvjetniku da pozabavit s ovim..ako sustav ima homologaciju, znaci nesto sto vrijedi u EU, onda je to to..inace koji k homologaciju raditi..osobno, nikakvih problema nisam imao nikada, a ni itko meni blizak..

Na zalost oni koji su donijeli propis su i o tome mislili, jer po objasnjnju, ne radi se o homologaciji auspuha (koji je homologiran u EU) nego o atestu sustava, dakle o ispravnosti cijelog sustava (grane, top i ugradnja), o cemu se onda izdaje potvrda
 
Kad sam promjenio na automobilu čeljusti diskove i disk pločice nisam morao raditi nikakav atest ugradnje i sustava

:misli:
 
Ninja said:
Kad sam promjenio na automobilu čeljusti diskove i disk pločice nisam morao raditi nikakav atest ugradnje i sustava

:misli:

Jesi, al kod nas to niko ne radi....
 
Dok se be desi nesreca a onda netko (napr. osiguranje)  MOZE ali i ne mora potegnuti pitanje prerade i atesta iste.
 
po tome netko može srati i zbog neatestiranih žmigavaca ako se nešto desi i tražiti dlaku u jajetu, a sve za lovu, osiguranje da ne isplati, polupismene seljačine na tehničkom da zgrnu još više..mene su za auspuh jebali još pred 6-7 godina i nisu me pustili i lick je bio bezobrazan dozlaboga, turirao hladan motor u blokadu samo da mi nešto dokaže iako nije imao čime izmjeriti, nabavio sam originalne auspuhe isti dan, a on je dobio porciju na kraju, nakon toga sam naravno promijenio tehnički i nikad problema s nijednim vozilom
 
Evo sad i malo iskrenosti zasto sam to isao radit.....
Tehnicki sam prosao i bez toga, ali tek nakon sto sam pitao jel to treba a kad je receno da treba, rekao sam da nisam tehnicki ni prijavio i idem negdje drugdje (odma se prica okrenula i tehnicki rijesen bez problema).

Dakle, zasto sam to napravio.... Zato jer vidim kam sve ide u ovoj drzavi. sad je to bilo jednostavno obavit, niakkvih suvisnih pitanja itd (sprema se promjena u smislu da ce cak trebat dokaz da je zamjenu radila ovlastena osoba - zvuci smijesno, ali i sam atest homologiranog topa zvuci smijesno pa onda zasto ne zakomplicirat do neba....)
Ove godine me pomazilo financijski sa obaveznim osiguranjem - platio sam 560kn u sto je uracunato i AO+ osiguranje vozaca. Ovaj trosak oko atesta je kostao 285kn za pregled + 43kn za upis u prometnu - sa osiguranjem, bitno manje nego bi samo osiguranje trebalo kostat. Jel mi drago bilo dat te novce? Nije, naravno. Al "pocastio sam se" sa tom rabotom jer vise necu morat razmisljat o tome. Sad sam 1/1 legalan na cesti, na tehnickom - svugdje gdje bi mogao bit sa motorom.

To kaj se zajebavate na moj racun je OK - nema ljutnje, dapace, zabavno je i meni. Ipak sam potrosio sat vremena na nesto sto djeluje blesavo, a i preko 300kn potrosio na to.
Ali... Gotovo sam siguran da vas sve to ceka (sa zamjenskim spuhovima) - ove godine, slijedece, one iza - nebitno. Da li ce to bit izvedivo ovako lezerno kao u mom slucaju  ne znam. Ne zanima me - ja sam to rijesio.


P.S.
kaj se tice zamjenskih zmigavaca, retrovizora itd.... Za sada moze proc (kao i neatestirani spuh). Ali i to je samo pitanje vremena.....
 
Alfa jesi "zajebat" igrač, svaka ti dala...
A ekipa nek se smije.
I da, morat će donijet ovjeren papir o montaži u nekom motoservisu.
To ih sve čeka...
 
MOONSHIELD said:
po tome netko može srati i zbog neatestiranih žmigavaca ako se nešto desi i tražiti dlaku u jajetu, a sve za lovu, osiguranje da ne isplati, polupismene seljačine na tehničkom da zgrnu još više..mene su za auspuh jebali još pred 6-7 godina i nisu me pustili i lick je bio bezobrazan dozlaboga, turirao hladan motor u blokadu samo da mi nešto dokaže iako nije imao čime izmjeriti, nabavio sam originalne auspuhe isti dan, a on je dobio porciju na kraju, nakon toga sam naravno promijenio tehnički i nikad problema s nijednim vozilom
trebal si ga zveknut, nek si doma ženu turira u blokadu-hladnu :LOL:
 
Automobili 99,9% imaju  zamjenski auspuh i niko ne drka sa atestom
 
Elias said:
Alfa jesi "zajebat" igrač, svaka ti dala...
A ekipa nek se smije.
I da, morat će donijet ovjeren papir o montaži u nekom motoservisu.
To ih sve čeka...

Ja imam ovjeren papir o motaži u ovlaštenom servisu, ali nemam homologaciju  :mrgreen:
 
ja imam zamjenski auspuh i papir da je homologiran ali znači bez nekih 300 kuna dodatnog harača nema upisa u prometnu...
nek ih đava nosi sve!!! :2up:
 
Vez said:
ja imam zamjenski auspuh i papir da je homologiran ali znači bez nekih 300 kuna dodatnog harača nema upisa u prometnu...
nek ih đava nosi sve!!! :2up:
(y)


Takodjer i u mene ista situacija,radje kilo lipe mlade janjetine i kvalitetan litar bilog vina,taman trista kuna,bolje ulozit u sebe nego u drzavu,koja se i onako raspada i nema joj spasa....

 
prpa said:
trebal si ga zveknut, nek si doma ženu turira u blokadu-hladnu :LOL:
nisam đabe potrošio pola dana na glupana da bi došao i na kraju nije ni upalio motor nego je samo rekao "eto, ve je dobro", a ni prije nije čak ni svjetla pogledao što realno glupan samo i zna
čim mi je dao usrani papir sam mu spomenuo užu rodbinu u neugodnom kontekstu, a taman sam stigao nazad promijeniti prije kraja radnog vremena da koji puta zaturiram i provozam se u prvoj oko tehničkog (y) :mrgreen:
 
MOONSHIELD said:
po tome netko može srati i zbog neatestiranih žmigavaca ako se nešto desi i tražiti dlaku u jajetu, a sve za lovu, osiguranje da ne isplati, polupismene seljačine na tehničkom da zgrnu još više..mene su za auspuh jebali još pred 6-7 godina i nisu me pustili i lick je bio bezobrazan dozlaboga, turirao hladan motor u blokadu samo da mi nešto dokaže iako nije imao čime izmjeriti, nabavio sam originalne auspuhe isti dan, a on je dobio porciju na kraju, nakon toga sam naravno promijenio tehnički i nikad problema s nijednim vozilom

naravno da moze
i
naravno da hoce kad mu zbog toga ostane pinka u dzepu,
i da
propisi mu to omogucuju,
jel fer i u redu,
nije
jel to realnost svijeta oko nas, je

mos ga jebat
 
3alfa3 said:
A ti se onda vozaj sa rjecnikom stranih rijeci pod sicom  :LOL:
Ja bum se vozil sa spuhom koji je upisan u prometnu i mogu mi ga pljugat i na tehnickom i na cesti :LOL:
:lolcry:

jedna od boljih stvari koju sam jutros pročitao (y)