Automobili (nisu motori znam, ali mislim da ove zaista vrijedi pogledati)

rocky6 said:
je, "stariji" si pa se sjećaš  :mrgreen: btv.onaj Karmann crni ti je  (y)

evo dvije slije sa današnje vožnje- krndija i papuk po hladovini i šumi.( al mi ruke svejedno izgorile  :mrgreen:)

Izgorile ??!!
...eto ga,na....pa trebao si obući majicu dugih rukava  :mrgreen:
:wink: (y)
 
2 Rocky    Pa nisi na motoru da si u jakni. Trebao bi znati da su auti opasni i  da ti za auto treba krema za sunčanje :LOL: :LOL: :LOL:
2 James    Stutz je stvarno vozilica za koju zna malo ljudi uopće, a kamo li na ovim prostorima. Imam u jednom katalogu kabrio, coupe, limuzinu i produženu limuzinu. Kad bum doma probat ću nekak iskemijat da stavim te fotke. Inače baš zbog ručne izrade i materijala od kojih je rađen (kažu titan i ostale svemirske stvarčice) navodno je u stvari baš ta marka bio najskuplji auto na svijetu dok se radio, a zbog materijala od kojih je rađen nije ga se moglo ni izgrepsti čavlom od strane ljubomornih susjeda koji su imali obične Rollseve, Bentleye i slično :jesus: :jesus: :jesus:. Čitao sam takve stvari o njima, a doma još uvijek imam i članak koji je mislim izašao u Večernjem listu. Da li je sve to istina? Valjda je jer ne bi izmišljao tako nešto da nisam nekako došao do tih informacija. Uglavnom Stutz je fakat opaka pila i super da si ga se sjetio jer ja vjerovatno nikad ne bi (y)

BTW Dobra šlepa :LOL: (y) Dobro je kad je čovjek stalno on the road stalno nešto naleti. Inače i sam imam nešto preko 15 godina profi staža za volanom (nažalost vrlo sam malo vozio velike kamione od njih samo Volvo FH 16 tandem), ali sam zato vozio službenjake i poslovnjake pa sam bio za volanima 2 XJ Jaguara i jednog XFa, S klase, MLa, E klasa, C klasa, X5 Bebe, Bentleya, Rovera 827 full blindiranog, Audi Q7 i još tako svašta nešto ne toliko prestižno.

2 Bandit Stare Land Rovere je imao i ZET, dok su još vodili brigu o žičari na Sljemenu.
Puch  :mrgreen: rijeđa varijanta (y)

2 Kvoc  Jedan ovakav Zagato viđam (doduše svega par puta godišnje) zadnjih 15tak godina u zagrebačkom kvartu Vrbik registriranog na normalne ZG tablice. Svaki puta kad ga vidim (ko što rekoh to je vrlo rijetko) razveselim se što se još uvijek vozi i što je u dobrom stanju i što je uopće još u Zagrebu. (y)
A kad smo več na egzotičnim talijanima jedna je gospođa u ZG imala novog Masserati Shamala (crvenog) i vozila ga je dosta dugo i stvarno je imala žicu za vožnju, jer osim što je brzo vozila, znala je i kak se to radi. Imao sam ju priliku nekoliko puta vidjeti u gradskim gužvama na djelu i svaki puta je bilo vaaaaauuu kak gospođa vozi. Nažalost nisam ni nju ni auto vidio već gotovo 10 godina. Nadam se da su oboje dobro. Jedan se sad navodno zgotivlja u Samoboru, bio neš po novinama kad je lik počeo s restauracijom.

Joooj ma svi su dobri i vesele me. Razlika između onih kaj sam stavljao (koji su stvarno interesantni kako tehnički tako i oblikom pa i vjerovatno vrijednijih iz tih razloga) i ovih od 1960tih pa naovamo je kod mene u tome što su mi ovi noviji interesantniji utoliko jer ih se sjećam sa cesata iz svakodnevnog prometa ili iz filmova koje sam kao klinac gledao več svjestan automobila i uz njih imam brdo uspomena pa mi je draže vidjeti tako nešto nego one s početaka automobilskog razvoja. Iako kaj je je svi su mi dragi (y)
 
rocky6 said:
je, "stariji" si pa se sjećaš  :mrgreen: btv.onaj Karmann crni ti je  (y)

evo dvije slije sa današnje vožnje- krndija i papuk po hladovini i šumi.( al mi ruke svejedno izgorile  :mrgreen:)
Kad krene nova sezona kupujem i novi sprej protiv sunca  (y) Znas tko izgori dvaput  :mrgreen:
 
@ Pinta

Stutz je bio najskuplji auto u svoje vrijeme, ali u stvari više zbog toga jer su se u posao upleli talijani sa luksuznim điđama - najfinija koža, pozlata sve ga metalnog u interijeru itd

Zagato vidim povremeno i uvijek me fascinira

onaj blindirani Rover je završio kod mene u kvartu na otpadu (Unija). Probali su ga prešati  :LOL: još dosta dugo je stajao na dvorištu onako ohrdan, i u komadu  :mrgreen:

Zanimljivo za taj Shamal. Budući da sam ga u prvom tjednu nakon nabave vidio na šlep službi. u kvaru.  8)
 
Pinta 001 JA said:
2 Rocky    Pa nisi na motoru da si u jakni. Trebao bi znati da su auti opasni i  da ti za auto treba krema za sunčanje :LOL: :LOL: :LOL:
Kvoc said:
Kad krene nova sezona kupujem i novi sprej protiv sunca  (y) Znas tko izgori dvaput  :mrgreen:

ako uzmemo u obzir da mi je u zadnja 4 tjedna ovo bila jedina vožnja (kiša,godišnji,obaveze...) i ovaj vikend natukao nekih 400km (subota i nedjelja),onda mi nije žao ...već je to sve "namazano"  :mrgreen: :wink: i sanirano..


evo jedan meni zanimljiv - Stonesi ih imaju .neki će znati što je to.

evo i ostatak ekipe koji je to vozio . mogao sam i ja kad razmislim  :misli: :mrgreen: sivi je bio na prodaju :wink:

Notable owners included Pablo Picasso, Ava Gardner, Christian Dior, Joan Collins, Ringo Starr, Max Factor Jr, Joan Fontaine, Tony Curtis, several Saudi princes, Dean Martin, Fred Astaire, Danny Kaye, Louis Malle, The President of Mexico, François Truffaut, Robert Wagner, Anthony Quinn, Hassan ll King of Morocco, Debbie Reynolds, The Shah of Persia, Frank Sinatra, Maurice Trintignant, Brian Rix and French Embassies around the world. Wow! Even racing legend Sir Stirling Moss owned one of these cars.
 
Kvoc said:
Francuz ! Facel Vega  :cool:
(y)
jedan engleski lord( neki tube film) ga je opisao "ljepše od rollsa i brže od astona..." ,dogura ga do 148mph i kaže da su sporije "padali" iznad kanala u dvokrilcima za rata - to je bila brzina 130mph!! (yebavala ih aerodinamika  :mrgreen:)

ovaj sivi je jedini kojeg sam vidio-koliko se sjećam  :misli: čovjek nam je "nudio" auto za 130 000eura,(inače miševi ga pojeli iznutra-sjedala,tepih itd..),a mi se fino zahvalili  :mrgreen: "nevolimo francuze...sve yebeni citroeni". :LOL:
 
2 James  Misliš na crveni novi Shamal koji je vozila gospođa ili na sivi, smeđi il tak nekak koji slaže (ili je složio) lik u Samoboru?

Rover blinda 827 koji sam vozio bio je auto Britanskog veleposlanstva u ZG za koje sam radio. Znam da je od nas vraćen u Englesku, a onda poslan u Sarajevo ili Mostar. Di je poslje završio nemam pojma :misli: Imali su prije kratko još jednog, a za njega neznam di je završio. Misliš da je to jedan od ta 2?

Znači Stutza su điđali talijani. Jel znaš jesu ih stvarno radili od titana ili je to samo urbana legenda ili novinarska neka spika? Svejedno, bili su prekrasni auti.

Ak se ne varam u Facel Vegu je išao Chryslerov V8. Ispravite me ako griješim :misli:.
 
Pinta 001 JA said:
Ak se ne varam u Facel Vegu je išao Chryslerov V8. Ispravite me ako griješim :misli:.
da  (y) hemi V8 -dovoljno  :mrgreen:
tu Vegu sam gledao na simpa mjestu (nederland) gdje je bilo cca 500 sličnih auta za prodaju-mi bi rekli "odokativno 3 jutra staklenik" pun drndi..Fasciniralo me kad gazda za svaki auto kojeg za kojeg iskažeš interes kaže "just a moment  :misli: :misli:"..i onda "proisipa" hrpu detalja i precizne cifre itd..i kad dođeš doma i provjeriš na njegovim web stranicama -skužiš da nije promašio ni cent,ni godinu,ni kilometre..gazda ima 8 banki,vozi merc.w124 karavan i vrti u prosjeku 500-800 auta na lageru. slike govore o autima(koji rang), a lova u igri je  :shock: :shock:$$$$$$$$$$
zanimljivo je dok smo bili da je odabrao iz jednog kuta staklenika od 40-ak mustanga 14 komada i pripremao ih za neke ruse u najavi gledanja.to rade tri radnika na "remorker" viličaru (obložen autogumama) i guraju po desetak auta u redu dok ne izaberu traženog !(svi auti su naslonjeni jedni na druge).na viličaru se nalazi "infuzija" od 10 litara benzina, akumulator od 100ah i start sprey-dignu haubu,otkopčaju dovod goriva,spoje infuziju,zavrte preko kablova motor i špricaju start u filter,onda odmah puuun gas i van ih voze i sva se stakla tresu...prekrasan doživljaj  :mrgreen: sve grmi u zatvorenom.
recimo auti od 50-ih do 70-ih,  za restauraciju i ima ok cijene !
link http://www.stolzeclassiccars.nl/classics/1/cars/pagina/1/ ako te put nanese -pogledaj.

ovi tvoji na slikama iz "toplica" su stvarno "antique" klasa i vrhunski su-ali slabo su upotrebljivi za vozakanje...preskupi su ako prelaze 50-ak km godišnje :wink:
par mojih slika:

 
SZ Zagato je spominjan već dosta na forumu...
Ako se ne varam Bandit je nekaj i odrađivao prilikom uvoza.

Vlasnik živi u Španskom, pored karting staze i ima jedino složene nekakve auspuhe, 4 izlaza i za to je morao izmesarit branik kaj mi se nikako ke sviđa.
 
evo još,na ove vani na dvorištu pada kiša  :mrgreen: -prozori otvoreni  :LOL:
 
Konacno sam nasao u arhivi ovo cudo koje vide oni koji prolaze kroz SLO (a ne placaju vignetu  :mrgreen:)
...mislim da stoji uz cestu od Ptuja prema Lenartu.
 
Pinta 001 JA said:
2 James  Misliš na crveni novi Shamal koji je vozila gospođa ili na sivi, smeđi il tak nekak koji slaže (ili je složio) lik u Samoboru?

Rover blinda 827 koji sam vozio bio je auto Britanskog veleposlanstva u ZG za koje sam radio. Znam da je od nas vraćen u Englesku, a onda poslan u Sarajevo ili Mostar. Di je poslje završio nemam pojma :misli: Imali su prije kratko još jednog, a za njega neznam di je završio. Misliš da je to jedan od ta 2?

Znači Stutza su điđali talijani. Jel znaš jesu ih stvarno radili od titana ili je to samo urbana legenda ili novinarska neka spika? Svejedno, bili su prekrasni auti.

Ak se ne varam u Facel Vegu je išao Chryslerov V8. Ispravite me ako griješim :misli:.

Crveni Shamal u doba kad je tek kupljen, 90-ih, i sječam se da ga je ženska vozila. Prekrasan auto koji je onda bio novi model i malo prije toga izlagan po sajmovima i pisalo se u novinama. Nemoguće ga je bilo zaboraviti. Ali u to vrijeme se kod nas pojavilo dosta rabljenih, jeftinih i zaklanih Maseratija koji su od reda svi pocrkavali pa je bilo rašireno pljuvanje po toj firmi. Koja istini za volju tada i nije bila na nekoj razini kvalitete sa svojim prenabrijanim agregatima. Pa se tako, naravno, pljuvalo i po tom Shamalu.

Rover je sigurno bio iz GB poslanstva, ali nisam znao da su bila dva. Došao na Uniju zbog nekog kapitalnog kvara, ako se dobro sjećam.

Za Stutza se nekih detalja sjećam iz onog vremena kad je izišao članak jer sam počeo sa redovitim čitanjem raznih magazina prije ravno 30 godina. Mislim da se još i proizvodio. Ali je davno bilo, u glavi ostalo talijansko partnerstvo i američka mehanika. Sad bih morao googlati.
 
banditR said:
Konacno sam nasao u arhivi ovo cudo koje vide oni koji prolaze kroz SLO (a ne placaju vignetu  :mrgreen:)
...mislim da stoji uz cestu od Ptuja prema Lenartu.

A ako ne kupuješ vinjetu i kreneš na drugu stranu, malo prije Ljubljane stoji Lincoln Continental Mark IV u savršenom stanju. Stoji uz cestu  :mrgreen:


A sad idem spavat jer me jebe internet. Bubajte slike da bude materijala kad dođem u bolji signal  (y)
 
2 Rocky  Sad znamo di je hangar samo treba lovu skupit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2 Bandit  Čudim se da tog Cadillaca (a i Lincolna) još nije šćepo neko od ekipe iz Slovenije koja brije na amere. Tamo je scena s amerima sve jača zadnjih par godina. Baš ću se raspitati. S druge strane ima idiota kojima auti i motori stoje po dvorištima i neće ih prodati, a ni slagati. To me užasno jebe i nikak nemrem provalit kak ljudi mogu biti tako glupi :palacdolje:

2 James  Da to je taj crvenii kupljen je novi. Najbolje od svega je da je vžena fakat znala vozit.
Bit će da je to bio prvi Rover.
 
Pinta 001 JA said:
2 Rocky  Sad znamo di je hangar samo treba lovu skupit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2 Bandit  Čudim se da tog Cadillaca (a i Lincolna) još nije šćepo neko od ekipe iz Slovenije koja brije na amere. Tamo je scena s amerima sve jača zadnjih par godina. Baš ću se raspitati. S druge strane ima idiota kojima auti i motori stoje po dvorištima i neće ih prodati, a ni slagati. To me užasno jebe i nikak nemrem provalit kak ljudi mogu biti tako glupi :palacdolje:

2 James  Da to je taj crvenii kupljen je novi. Najbolje od svega je da je vžena fakat znala vozit.
Bit će da je to bio prvi Rover.

Ajd se raspitaj, pa da vidimo koja je cijena  (y)
 
Mislio sam se raspitati kako to da još niko od slovenaca to nije uzeo. Ali probat ću i za cijenu. Vjerovatno će trebati koji dan.