Automobili (nisu motori znam, ali mislim da ove zaista vrijedi pogledati)

Pinta 001 JA said:
2 Rocky  Sad znamo di je hangar samo treba lovu skupit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2 Bandit  Čudim se da tog Cadillaca (a i Lincolna) još nije šćepo neko od ekipe iz Slovenije koja brije na amere. Tamo je scena s amerima sve jača zadnjih par godina. Baš ću se raspitati. S druge strane ima idiota kojima auti i motori stoje po dvorištima i neće ih prodati, a ni slagati. To me užasno jebe i nikak nemrem provalit kak ljudi mogu biti tako glupi :palacdolje:

2 James  Da to je taj crvenii kupljen je novi. Najbolje od svega je da je vžena fakat znala vozit.
Bit će da je to bio prvi Rover.


Mislis ovako.
 
Da baš tako.  Ovaj Cadillac je ako se ne varam model Fleetwood Sixty Special iz 1959 i to produžena verzija. Ono što je zanimljivo s tim autom je da sam ga prvi puta vidio na cesti i u voznom stanju 94 ili 95 na Remizi u ZG. Čak imam doma i fotku. A priča je koliko sam pohvatao, da ga je neki lik pronašao u štaglju i da je, kad je dobio struje navodno od prve upalio. Auto je nakon što sam ga vidio na Remizi završio u Rudešu kod lika kojeg znam (zovu ga Mimi) i koji je uvijek imao nešto američko, iz ne znam kojih razloga i trebao je biti restauriran ili prodan. Međutim, stajao je tamo gudinama, a klinci su vremenom izbušili gume, razbili svjetla i poneko staklo na prozoru i onda je auto misteriozno nestao. Izgleda da je sad tu di si ga snimio. Priča kaže i da je to bio jedan iz Titove ergele. Ako se dobro sjećam i Auto klub je pisao o njemu. Ali nažalost evo kako je završio. Ko zna možda ipak jednom bude složen. Isto tako godinama je na Mirogoju stajao primjerak Plymoutha model Fury kakav je glavnu ulogu odigrao u filmu Christine, uz neki još stariji auto tipa Ford model T ili tak nešto, a likovi koji su klemali da su njihovi nisu ih htjeli prodati ili su tražili sumanute cifre ko da su auti u top stanju, a ne u raspadu, slična je sudbina bila i jednog Pontiaca karavana koji je prvo godinama stajao u Travnom, a poslje uz Ilicu na Črnomercu, a onda je nestao kao i Plymouth i još neki zgodni automobili. U Garaži u Martićevoj na najdonjem nivou stoji Merđo 280 SE coupe model između 1960 - 1969 neznam točno koja godina. Vlasnica je dužna Zagreb parkingu hrpu novaca jer auto tamo stoji preko 20 godina, našao sam ju krajem 90tih i ponudio plaćanje duga ZG parkingu i neku svoticu + za auto i žena me izbacila iz dvorišta sa spikom da jesam ja normalan i znam li koliko taj auto uopće vrijedi i svašta nešto. Nažalost danas taj auto ne vrijedi koliko je dug prema garaži, a u njega bi trebalo uložiti hrpu novaca da se dovede u pristojno stanje. Nažalost takvih je priča jaaaaako puno.

S Mustangom sa tvoje slike nisam upoznat.

I da! Prošle je godine na dane otvorenih vrata u HD naletio tip sa sličnim Cadillacom i kad sam ga vidio pomislio sam da je netko ipak složio onog iz Rudeša. No to ipak nije bio taj. Nažalost nisam stigao upoznati vlasnika, a tablice su bile ST.
 
Ove dvije slike nisu nista jer lik ima njih dosta oko kuce. Uglavnom skuplja te americke aute neke i slozi a neke i ne.. :sad:

Uglavnom ako te put navede u Sinj javi se pa cemo otici pogledati sto sve ima.
Ja sam cak mislio da uzmem neku tu ragu i da je uredivam onako polako ali fali mi garaza tako da ih samo gledam kako trule kada prolazim tamo. :skriven:
Evo ti jos jedna slika
 
singlica said:
Ove dvije slike nisu nista jer lik ima njih dosta oko kuce. Uglavnom skuplja te americke aute neke i slozi a neke i ne.. :sad:

Uglavnom ako te put navede u Sinj javi se pa cemo otici pogledati sto sve ima.
Ja sam cak mislio da uzmem neku tu ragu i da je uredivam onako polako ali fali mi garaza tako da ih samo gledam kako trule kada prolazim tamo. :skriven:
Evo ti jos jedna slika

jel traži puno za tako neki auto koji već stoji godinama i u kojeg treba uložiti?
 
Nisam se interesirao tako detaljno jer nemam gdje sa tim autom. Ali mogu pitati ako se netko ozbiljno interesira... :wink:
 
singlica said:
Nisam se interesirao tako detaljno jer nemam gdje sa tim autom. Ali mogu pitati ako se netko ozbiljno interesira... :wink:

može, ako ti nije problem  (y)
 
Evo link na jednu emisiju sa Motor Trend kanala. Zove se Roadkil!
Ovo je konkretno prva epizoda a dosada ih ima 30. Uglavnom dva lika nadu neki stari muscle car prerade ga kako znaju i umiju i idu sa njim na putovanja. U ovoj epizodi ima i nesto motora konkretno starih Indiana.


http://youtu.be/NOYlloxcRZA
 
banditR said:
Konacno sam nasao u arhivi ovo cudo koje vide oni koji prolaze kroz SLO (a ne placaju vignetu  :mrgreen:)
...mislim da stoji uz cestu od Ptuja prema Lenartu.

Je, stoji još uvijek tamo! Sam da se predbilježim na temu...

2rocky6 Faking dobar salon!
 
Direktor said:
Je, stoji još uvijek tamo! Sam da se predbilježim na temu...

2rocky6 Faking dobar salon!

Ma...mogao sam mislit da jos stoji tamo.
Neće to nikuda.
....osim ako ga traktorom ne odvuku  :wink:  :mrgreen:
 
2 Singlica  Hvala na infu. Sljedeći put kad idem prema tamo negdje javim se, dogovoreno (y)

IMAM I ISPRAVAK KRIVOG NAVODA!!! NAIME TO NIJE TITOV CADDY!!! KAD SAM VIDIO SLIKU TO JE BILO PRVO KAJ SAM POMISLIO :? (jer sam se razveselio i ponadao da ću saznati gdje je sad taj auto) I ODMA SAM KRENUO PISAT BEZ DA SLIKU PROUČIM KAKO TREBA :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: Onaj titov o kojemu sam pisao ima drugačija stražnja svjetla i produžen je. Iako sam fulao auto mislim ipak da sam pogodio model :D Bar nešto :mrgreen:
Sorry ekipa moj bed :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed:
 
Prošao sam dosta muzeja diljem Evrope, od najznačajnih su tehnički muzej
SPEYER (http://speyer.technik-museum.de/) i
auto i tehnički muzej SINSHEIM (http://sinsheim.technik-museum.de/). Uglavnom nema čega nema tamo...od ma od svega nešto najbolje.
Tko ima mogućnosti svakako preporuka za obić, posebni odijeli i za stara vozila motore, za amere...cca. jedan dan od jutra do mraka po muzeju je onak, naknap.

 
lemoo said:
Pinta crveni plymouth je na sigurnom  :cool:
Bude on nazad na cestu za god dvije  (y)

Super (y) (y) (y) Di je to završio jel kod tebe? I za koliko ga je napokon netko uspio otkupiti i kako je nagovorio likove da ga prodaju?
 
  Plymouth je dosao u Osijek negdje 2001-2,
Kupljen je gore na mirogoju za onak nemalu
Svotu, neznam sad tocno,
Bio je kod jednog vlasnika cijelo vrijeme,prije
10ak god covjek ga je cijelu limariju sredio
I obojao u crvenu, otada auto nazalost stoji,
Kompletan je,ima sva stakla lajsne itd ali je
Sve rastavljeno plus treba obnoviti cijeli interijer.
Nije fury vec je Savoy coupe,  3.8 redni sestak
rucni mjenjac.

Kod mene je, tj kod brata od proljetos , covjek se je selio
negdje u istru , trebao novce hitno, tak da je auto
Ostao u Osijeku
Posla na njemu ima puno , jako puno ali isplatit ce se ,
Auto je stvarno predivan
 
Samo naprijed. A slike sredivanja  bi bilo isto lijepe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tip sa Mirogoja je bio mutan, upoznao sam ga i vidio aute još prije dvadeset godina, ali nisam se imao volje raspitivati... 8)
 
Kvoc said:
neki od mojih !
capri je  (y) čak su mi te serije "dvojke" najjače.
kad smo kod caprija- danas sam na triumpha stavio alu felge koje su se nekada i na capri Mk1 modele ugrađivale-"Cosmic Alloy", i baš te felge sam tražio dvije godine.Minilite-ice,pa "žbice"(špajlane),itd. mi se ne sviđaju.Ove moje su lakirane dvobojno,iako ovaj sivi dio mora biti ispoliran "doyaja",ali to se radi zimi,za sada će biti ovako.trebam još istokariti prstene i poklopce .
moj frend Gw1 će ih možda prepoznati tj.sjetiti se na kojem spitfrajeru su se vozile daavno.. :wink: ,pa nekoliko godina na kadetuB,pa će nadam se opet duuugo na englezu  :mrgreen: