Automobili (nisu motori znam, ali mislim da ove zaista vrijedi pogledati)

Auto za gospodu :mrgreen:

images
 
rocky6 said:
Evo slike- ono Gt sam zaboravio..iako ti je mini bolji od Gt-a.
Ako ti se svidja,tvoja je po nabavnoj cijeni tj.ne košta ništa
 
Nije li taj znak bio samo na modelu Clubman ,onom sa malo produženim prednjim blatobranima.? :misli:
 
barba said:
 
Nije li taj znak bio samo na modelu Clubman ,onom sa malo produženim prednjim blatobranima.? :misli:

ma nemam pojma- pa neka ga uzme i neka  si produži blatobrane.. :mrgreen:
onda će odgovarati  :wink:
 
evo današnjih- meni najljepši (Rover P4) dvobojni, pa Čajka u vrhuuunskom stanju(jaako skupa danas),pa ostala prometala..
bilo je dosta Mercedesa ( četiri ili pet modela170,pagoda repaši..) jer je troškove susreta u 100% iznosu snosio MB mađarska.
čak i wartburg i trabant kabrio  :mrgreen: ..
 
bmw 700 cabrio,pagoda, 170-tke,trabanti... i jedan "bogar" (buba) koja je vrhunska:porsche felge,mašina,sjedala,komplet bež kožna unutrašnjost,...
 
još nekih ..ali uglavnom meni najzanimljiviji razlog zašto sam išao- bili smo u posjeti jednom "kombinatu" koji je sačuvao vrhunsku kolekciju starih traktora,svi restaurirani i u radnom-voznom stanju,lanz-ovi,fendtovi,steyeri,fordsoni,krameri,hrpa nekih istočnih kopija iz ddr-a i rusije,mađe,...pa vršalice i elevatori u potpuno ispravnom stanju...sve uredno spremljeno u hangare.vjerojatno postoji "dan" kad sve to izvezu i upale  :misli: valjalo bi tada otići..
zaključili smo kako ovi "naši" zemljoposjednici uglavnom kupuju nove igračke da se pokažu,a u "ugarskoj" se cijeni tradicija..tipično "seljaštvo" kod nas.. :( :(

 
rocky6 said:
još nekih ..ali uglavnom meni najzanimljiviji razlog zašto sam išao- bili smo u posjeti jednom "kombinatu" koji je sačuvao vrhunsku kolekciju starih traktora,svi restaurirani i u radnom-voznom stanju,lanz-ovi,fendtovi,steyeri,fordsoni,krameri,hrpa nekih istočnih kopija iz ddr-a i rusije,mađe,...pa vršalice i elevatori u potpuno ispravnom stanju...sve uredno spremljeno u hangare.vjerojatno postoji "dan" kad sve to izvezu i upale  :misli: valjalo bi tada otići..
zaključili smo kako ovi "naši" zemljoposjednici uglavnom kupuju nove igračke da se pokažu,a u "ugarskoj" se cijeni tradicija..tipično "seljaštvo" kod nas.. :( :(

Ja radim 200ha,najmlađi traktor (160ks)mi ima 10god i tera preko 1000 sati godišnje.i ja imam kolekciju stari traktora-rusa iz '75-te (made in cccp)i dajca(torpeda) iz '85-te,samo što rade svaki dan.nji dva matora naprave 1300-1400 sati zajedno i lome leđa...a šarafanju nema kraja..( tema-stari motori-generalka za mz-a,možeš vidjet u pozadini rastavljenog torpeda,odgovor 40),ne samo da ponjima šarafam,već i po vadilici za repu,kombajn,prikolice,kultivatori..itd itd.....nove igračke bi mi itekako dobro došle...ne za pokazivanje,već za ozbiljan posao...ali...ovo je ipak lopovski hrvatistan,a ne ozbiljna država..ako hoćeš vidit odltimer traktora,to imaš na našim cestama svaki dan... :LOL:
 
banditR said:
Fora auti,nema što...ona Čajka ko nova...
uživo predobra !! fasciniralo me kako je precizno napravljena unutra-satovi,prekidači,komande,krom dijelovi.Ako uzmemo da je taj auto kopija (mislim chryslera),onda je 4 klase ispred  (y)

Barisa said:
Ja radim 200ha...
ako hoćeš vidit odltimer traktora,to imaš na našim cestama svaki dan... :LOL:

za ovo prvo (y) (y) , gazda si-ali i "robijaš".. ma ima i u tvome kraju likova koji  20-30 jutara rade sa 200 i više konja i kukaju kako se dužni i ne isplati se zbog kredita :misli: - ali uredno dolaze na kavu pred birtiju sa "strojem" :wink: "da se vidi"..na takve se to odnosi :wink:
ti "oldtimeri" koje spominješ na našim cestama su slika naše poljoprivrede  :( :( -al nemojmo o politici.. :(

e sad da se ja tebi "pohvalim" - ja imam 11ks(deutz)+11ks(holder)+11ks (holder drugi)+18ks(steyr)+25ks(eicher)i radim 3/4 jutra zemlje !! (prodao sam kramera 15ks zbog "krize") :mrgreen: -sve strojevi sa 1 ili 2 klipa od 1951 do 1964-e godine.
a prekosutra sa lanz buldogom kosim livadu-on je 21 ks  :peace: -kumov je i zovem ga mobitelom dok "radim" da mi kaže kako se šta pali  :LOL: :LOL:
(y)


 
rocky6 said:
za ovo prvo (y) (y) , gazda si-ali i "robijaš"..

e sad da se ja tebi "pohvalim" - ja imam 11ks(deutz)+11ks(holder)+11ks (holder drugi)+18ks(steyr)+25ks(eicher)i radim 3/4 jutra zemlje !! (prodao sam kramera 15ks zbog "krize") :mrgreen: -sve strojevi sa 1 ili 2 klipa od 1951 do 1964-e godine.
a prekosutra sa lanz buldogom kosim livadu-on je 21 ks  :peace: -kumov je i zovem ga mobitelom dok "radim" da mi kaže kako se šta pali  :LOL: :LOL:
(y)

prvo ne,drugo da...jer ima tu još pun klinac usluga...
majke ti pa imaš više 'meanizacije već ja.prava kolekcija legendarnih marki...od starih marki fascinira me schluter,imao sam prilike jednom voziti jednog iz '70 i koje...
 
Čajka je zakon (y) (y) (y) Uvijek mi je fora bila kak su Rusi u ono vrijeme brijali na američki stil u izradi automobila. Što je najbolje to su uspjevali. Ko nezna lako bi Čajku i još neke proglasio amerima :mrgreen: Meni je Čajka definitivno broj 1 na ovim fotkama dok mi je Rover 2. Volim kod engleza kad isfuraju dvobojne limuzine (y) to mi izgleda vrlo otmjeno i predobro. Dobre su i Mečke (posebno dvobojna (y)). Ima u ZG lik novog Bentleya limuzinu i dvobojan je. Vidio ga do sad 2 puta na cesti. Kad sam ga prvi puta vidio prvo mi je bilo nevjerovatno da ima ZG regu, a onda sam pomislio kako napokon neko ko ima para u HR možda nije seljačina i ima stila.

Rocky šišni i koji traktor sigurno imaš fotke. Ne razumijem se u njih, ali mi je lijepo za vidjeti očuvane starine.

Bandit i tebe smo navukli i na autiće a? :wink: (y)
 
Pinta: Rover je  :shock: :shock: auto ! Zamisli:širok kao Reno4,a dugačak kao Volvo 240(totalni nesrazmjer-smješno),unutra koža,krom,drvo...a kad očekuješ nekakav 1,5 morris ili austin pod haubom onda zayeb: ispod je šestak 2,6 litre  8) 8) -opako !

traktori  :misli:, no dobro-tvoja je tema.Domaćin je koliko sam skužio objašnjavao "kloniranje" jer svaki taj "istočnjak" traktor ima "zapadnog" originala-kao i kod auta,motora itd.. U hangaru su jedni i drugi-lako za objasniti,pokažeš prstom !
ovaj prvi Univerzal (na petrolej) je "čisti" Farmall(vide se obje oznake),pa ovaj drugi (plavi) je kopija Steyr-a itd.. Mi iz ekipe kada smo kupovali dijelove za Steyr-e odemo preko i kupujemo karike,leteće,brtve itd.. od tih "nekakvih" i vozimo se..
Svaki od traktora je ispravan,ima svu instalaciju,satove,nove gume...i očigledno je uložena hrpa ljubavi i forinti.
slike su lošije al evo ih, nažalost samo nekoliko.
 
još nekoliko.
U drugom hangaru su nekih 30-ak traktora (ispravnih) koji čekaju restauraciju i uređivanje,a najveći hangar je puun vršalica,elevatora,starih kombajna... ali nemam slika  :( :(
 
tema je o starim autima ali volim vidjeti i stare traktore pošto radim u tvornici kojoj je primarna djelatnost nekad bila izrada motokultivatora a u novije vrijeme i traktora.