Automobili (nisu motori znam, ali mislim da ove zaista vrijedi pogledati)

Bole di je fotkano?

Evo i jedan od danas sa ceste iz auta mobitelom.
 
singapore F1
Bila je u subotu tokom popodneva Historical utrka ovih starih formula, zanimljivo za cut .
 
evo par slika od jučer- naime ovo je jedan recimo "kirvaj" u Slavoniji ,pa se odazvala ekipa na  :klopa: :klopa: :drunk: :pistoles: :bonk: :gitara: :piva: ,moji lokalni dečki traktorima,a ovi gostujući autima,a neki i motorom.
jedan dio koji nije došao zbog kiše (evo mu slike  :wink: -jedan neka vidi sunce) umanjio je događaj za još recimo 15 vozila.  :(
aute ćete uglavnom prepoznati,a traktori su Steyri,Kramer,Porsche,Fordson,Kramer,Eicher,Lanz,Hatz...Uglavnom još malo kiše ( :mrgreen: ) i blata i kreće nam offroad sezona vozanja traktorima (i kad bude kobasica,slanine..), a auti i motori u garaže..
uglavnom-odlična ekipa i druženje  (y)

 
ovaj svjetloplavi traktor na prvoj slici  (y) (y) koliko je star
 
prpa said:
ovaj svjetloplavi traktor na prvoj slici  (y) (y) koliko je star

44 godine, to je Eicher EM 200 B Tiger.Strašan traktor (bio duplo skuplji od Deutza u svoje vrijeme),zračnjak,direkt-diesel,odličan Zf pogon,Bosch hidraulik, služi nam najčešće kao "safety car" kad se netko zaglavi u blatu.Draži mi je Steyr  :wink:
Ovisno o broju cilindara su se zvali Tiger,Panther,Leopard...(od 2 do 6 cilindara-ali ne znam redom i sve modele)- "njemački" nazivi poput  tenkova :wink:, nije ni čudno što ih tamo vole (penzioneri  :mrgreen: )

evo me vidi kako pokazujem "dubinu ceste" - ništa posebno  :wink: "pis of kejk" za eichhera.
 
rocky6 said:
evo par slika od jučer- naime ovo je jedan recimo "kirvaj" u Slavoniji ,pa se odazvala ekipa na  :klopa: :klopa: :drunk: :pistoles: :bonk: :gitara: :piva: ,moji lokalni dečki traktorima,a ovi gostujući autima,a neki i motorom.
jedan dio koji nije došao zbog kiše (evo mu slike  :wink: -jedan neka vidi sunce) umanjio je događaj za još recimo 15 vozila.  :(
aute ćete uglavnom prepoznati,a traktori su Steyri,Kramer,Porsche,Fordson,Kramer,Eicher,Lanz,Hatz...Uglavnom još malo kiše ( :mrgreen: ) i blata i kreće nam offroad sezona vozanja traktorima (i kad bude kobasica,slanine..), a auti i motori u garaže..
uglavnom-odlična ekipa i druženje  (y)

koji je auto onaj na 4 slici u prvom planu?
 
Eeee Rocky vidim da se dobro zabavljate (y) i da ti ekipa ima interesantan vozni park (y) u kojem je Volvo dosta zastupljen (y). Neko čak ima i P 1800 (y) (y) (y). Jel ono plavo na četvrtoj slici možda Datsun :misli:?
Mislim da bi vam se i ovaj kojeg sam danas čopio u gradu dobro uklopio u ekipu. Ne sjećam se da ih je nešto puno bilo ni dok sam bio klinac, a kamo li sad pa sam se kad sam ga vidio ugodno iznenadio (srećom stara Nokia dobro fotka (y))
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,94284.550.html

Petar Crni said:
koji je auto onaj na 4 slici u prvom planu?
  gore ti je link-tu su malo bolje slike ,volvo je to.

pinta: tako je, datsun roadster 1600  (y), "katana" među evropljanima.. a volvo je ipak Guiness-ov rekorder po kilometrima pa ga valja imati u garaži  :mrgreen: (imamo ih još-nisu svi gotovi).
taj pežo je stvarno dobar  (y) (y), ma uklopio bi se taj svugdje koliko je lijep i rijedak (kod nas)
 
ajmo da se i ja pohvalim . ovo je naš ljubimac 1967 godina 280se  160ks  servo klima sve u funkciji. prjeđenih 83ooo milja.  za koji dan ide na regu.
 
Vidi se po branicima da je benzinac, dizeli nisu imali dodatak na uglovima branika. :misli:
Dobar primjerak. (y)
 
emma said:
ajmo da se i ja pohvalim . ovo je naš ljubimac 1967 godina 280se  160ks  servo klima sve u funkciji. prjeđenih 83ooo milja.  za koji dan ide na regu.
ajme kako je ovaj dobar  (y) (y) , pliz ako može još koja fotka iznutra..

Zog said:
Vidi se po branicima da je benzinac, dizeli nisu imali dodatak na uglovima branika. :misli:
Dobar primjerak. (y)
iako nisam stručan dovoljno- mislim da je ovo w108 serija (tzv. "S" klasa) ,a takvih dizela nije nikada bilo -osim na blakanu.. :wink:

branici neka te ne zavaravaju- većina tih auta u zadnje vrijeme dolazi iz amerike, a oni su drugačiji.  (y)
 
thanks  (y) odličan je, ta "bijela" sijedala i volan sve govore- a to što je automatik mu je prednost  :wink:

ajd kada smo kod mercedesa dva lijepa iz moje arhive- prvi je domaći sa kvarnera, a drugi iz mađarske. (pagoda i 190SL)
 
  w108 je predivan  (y)
  usudio bih se reci da je uvozni amer zbog kockaste zadnje tablice , to je njihov format
  i rocky je u pravu , w108 su bili iskljucivo benzinci . 

  ajmo pitanje za znalce  :  w108 su imale obicne amortizere sa oprugama
                                      w109 serija, tj produzeni su imali zracne jastuke
                                      kako onda objasniti zracne jastuke na w108

 
 
 
Petar Crni said:
tema je o starim autima ali volim vidjeti i stare traktore pošto radim u tvornici kojoj je primarna djelatnost nekad bila izrada motokultivatora a u novije vrijeme i traktora.

Labin progers? Jel samo slažete od dijelova ili i proizvodite i djelove?
Prolazim dosta često onuda za TE Plomin i Rockwool sa kojima radim...
 
rocky6 said:
44 godine, to je Eicher EM 200 B Tiger.Strašan traktor (bio duplo skuplji od Deutza u svoje vrijeme),zračnjak,direkt-diesel,odličan Zf pogon,Bosch hidraulik, služi nam najčešće kao "safety car" kad se netko zaglavi u blatu.Draži mi je Steyr  :wink:
Ovisno o broju cilindara su se zvali Tiger,Panther,Leopard...(od 2 do 6 cilindara-ali ne znam redom i sve modele)- "njemački" nazivi poput  tenkova :wink:, nije ni čudno što ih tamo vole (penzioneri  :mrgreen: )

evo me vidi kako pokazujem "dubinu ceste" - ništa posebno  :wink: "pis of kejk" za eichhera.

Tvoj Eicher je malo stariji od mog rusa..  :mrgreen:
da, švabe su još opsjednuti starom slavom u vidu tih imena.čak i danas još uvjek rade strojeve koji nose imena njihovih tenkova-Ropa tiger
800px-ROPA_Tiger.jpg


Ropa panther


a di je i kad bila ta izložba oldtimera?trebo si najavit pa da dođem i da podivanimo...