Automobili (nisu motori znam, ali mislim da ove zaista vrijedi pogledati)

Kvoc said:
Odi se pregledat

bil sam, skupa sa gejzejcem, meni niš nisu našli, njemu jesu nekaj malo

hvala na savjetu :mrgreen:



Srki
 
gepeze said:
Šmrki, jbga, nije Yugo 55, tvoj mokri san...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...ali mislim da ce Barba ili Napier znati o čemu je riječ... 1967. god

Operni pjevač, voli Opele, ima čak mislim na Čiovu mini otpad tih Opelina.
 
Srki said:
zato kaj je nekaj staro ko Isusov magarac, ne znači da nekaj vredi

naročito ovakve krame, pa to je bilo sramota imat kad je novo bilo :mrgreen:

da si zvadil nekog 911 iz 67 ajd, al korito za svinje....



Srki


:LOL: :LOL: :LOL:
Ja cu poludit hahahah
 
gepeze said:
Sirova snaga... 3.0 redni 6  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sjecam se ovih motora
Ja sam prije 16god. Imao skracenu Asconu C 2.0 a u isto vrijeme kolega je imao Ficu kojeg je kupio od svog tetka,fico je bio milicionerski nekad i imao jos rupe u krovu za rotirke hehe
Na njemu je ubacio glavu od Juga 45 i okrenuo gibnjeve naopako da ga spusti i malo se poigrao s paljenjem.
Vozikali smo se s njim na kosarku,nisu bile bitne ni kocnice ni nista, kocio je samo na jedan dobos prednji desni.
Unutra izbacili zadnje siceve i napravili postolje za dva zvucnika, stavili zvucnike one velike iz sobe od 70cm visine i spojili pojacalo na njih i sve to na radio kazetas.
Furao nas je ko blesav a za kocenje je trebao osjecaj.
Do 130 je dosao ko iz pi.ke haha
Isao je i dalje skroz do nule okrenuo kazaljku ahaha
Bila su to neka cudna vremena cak i prije samo 18god.
Uzivali smo, zajebavali se, vozili bmx-e u slobodno vrijeme i jebavali vise nego sto danasnji kvazi momci misle da mogu s nekim super autima.
Bili smo zanimljiviji curama, imali smo para ali nije nas tangiralo da to moraju biti neznam kakvi strojevi od auta.
Pilo se u dobrom drustvu do jutra a onda na topli sendvic od pola kukuruznog okruglog i teraj doma na spavanje
Dobro,nismo imali toliko para  za neznam sta bolje od auta, ali nama to bilo savrseno dovoljno.
U to vrijeme su kocke jos zarile i e36ice tako da za to nismo imali..
Nakon nekog vremena Fico je dao svoje i prodao ga kolegi iz mog razreda,normalno ovaj je bio bas onaj bahati kvazi decko i spucao Ficu u kanal za nekih manje od dva tjedna.
Kaze nije kocio haha.
Nakon toga kolega je uzeo Kadetta c i ubacio motor iz moje Ascone 2.0i
Kadett vozi i danas i to mu je uspomena da mlade dane.
Izmedu toga svega kad je Fico bio aktivan gledali smo jednog Comodorea pod nekim drvetom, bio je taj 3.0 motor,mislio je to ubaciti u kadetta ali motor je toliko glomazan da bi to samaralo na sve strane umjesto vozilo
I za ovaj 2.0 je morao na zadnji kraj stavljati utege u podu da bude tezi.
Uglavnom ,nekad su Opeli vrijedili nesto nama u ono vrijeme,danas sam.misljenja da su obicna smeca koja traju dok traju,a kasnije samo glavobolje.
Svi imamo neke stare uspomene koje nas vezu na neko prije vrijeme.
Ako smo mi imali lijepe uspomene prije 16 i malo vise godina,mogu misliti kako je starijim generacijama bilo.

 
To su bile akrobacije i gušti.Kakav li je tek problem bila benzina šezdesetih. :shock:        :LOL: :LOL: :LOL:
 
Benzina je bila problem kad su je davali na bonove...


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
barba said:
Ma ja san to radije iz gušta jer san ima radionu sa dva mehaničara i moga san se posvetit  "glupostima".Sad san malo , :LOL: :LOL: ostarija al me gluposti ne napuštaju i čekan malo sredit situaciju oko kuče da se opet uvatin takvih stvari. Za sad iman netaknuti Merc 200 kompressor pa se često zaličen ,od gušta.Znan, znan i drugi mi kažu ,kolko godina mislin živit,a ja odgovaran da ču dok buden moga držat ključe u rukama. :LOL: :LOL:

Koji 200 kompresor barba slk clk ili c klasa. Imam dosta djelova viska za njega ako kaj zapne ...
 
barba said:
 
Ne znan za to prometalo ,niko ga do sad nije spomenija.

Nedavno mi je sapnuto na uho samo kaj je prilicno devastiran a pomalo ma napusta strpljenje za reinkarniranjem.
Ako stignete lako cemo...
 
Srki said:
zato kaj je nekaj staro ko Isusov magarac, ne znači da nekaj vredi

naročito ovakve krame, pa to je bilo sramota imat kad je novo bilo :mrgreen:

da si zvadil nekog 911 iz 67 ajd, al korito za svinje....



Srki

Jesi ti kad sjeo u 911 tip 912 stari moj opel je svemirski brod za tu candrkavu kvazi nabusenu bubu 930 ak nije turbo je ili rsr takoder... tek od 964 je koliko toliko za danasnji promet ...
 
Rachau said:
Ne slažem se s tobom, ta kvazi buba je pojam kvalitete, trajnosti za razliku od spomenute Opel firme...

Jesi vozio sjeo probao ?

Od kad je mjerilo kvalitete sportskog auta i uzivanja koliko je nešto trajno ?

Ja sam dobio u ruke kljuceve cakum pakum 912 911 porschea napaljen da ga probam sjeo upalio ugasio izašao razočaran nisam sa parkinga izašao kompić se smijao i jel je on isto tak napravio.
 
v3kac said:
Jesi vozio sjeo probao ?

Od kad je mjerilo kvalitete sportskog auta i uzivanja koliko je nešto trajno ?

Ja sam dobio u ruke kljuceve cakum pakum 912 911 porschea napaljen da ga probam sjeo upalio ugasio izašao razočaran nisam sa parkinga izašao kompić se smijao i jel je on isto tak napravio.

"Provava" dvi godine, doduše liti.

 

Attachments

  • 20170914_161913.jpg
    20170914_161913.jpg
    1.6 MB · Views: 141
v3kac said:
Jesi vozio sjeo probao ?

Od kad je mjerilo kvalitete sportskog auta i uzivanja koliko je nešto trajno ?

Ja sam dobio u ruke kljuceve cakum pakum 912 911 porschea napaljen da ga probam sjeo upalio ugasio izašao razočaran nisam sa parkinga izašao kompić se smijao i jel je on isto tak napravio.

911 iz 67 je kanta naravno, al složen vrijedi 100-200 soma ojra

Opel je onda bio grob, a danas je urna

ti si dete pa ne kujiš kijca razlike, drž se drota i švajs mašine :mrgreen:


Srki
 
v3kac said:
Koji 200 kompresor barba slk clk ili c klasa. Imam dosta djelova viska za njega ako kaj zapne ...
   
C klasa 197 cv.  Ide ko motor do 230 i onda elektronska  blokada.Sviđa mi se mašina. 

Za sad mi treba samo zadnji branik,ovaj je malo izneređen,takav kupljen.
 
v3kac said:
Jesi vozio sjeo probao ?

Od kad je mjerilo kvalitete sportskog auta i uzivanja koliko je nešto trajno ?

Ja sam dobio u ruke kljuceve cakum pakum 912 911 porschea napaljen da ga probam sjeo upalio ugasio izašao razočaran nisam sa parkinga izašao kompić se smijao i jel je on isto tak napravio.
 
Prva čudna stvar je bila kad sam okretao ključ za palenje,livon rukom. :shock:Ostalo mi se sviđalo,motor pogotovo.Radio sam i na 914 6 cilindara al ih je bilo malo u prometu,  nije se sviđao Porsche-istima pa nije dugo trajao a u fabrici drže puno do mišljenja njhovih klijeneta.