Automobili (nisu motori znam, ali mislim da ove zaista vrijedi pogledati)

Nije auto, nema veze
 

Attachments

  • Screenshot_20200130-152454.png
    Screenshot_20200130-152454.png
    1.5 MB · Views: 135
Jel ima takvih kamijoncina u HR? Na jesen sam naletio na ovog, ne sjećam se tablice jbg.

j5UNTf0.jpg


Bio je Mack onaj klasični COE bijeli sa crvenim detaljima mislim da je bio šleper vozio po Krku davno, sliko sam ga analognim fotićem baš ću pogledat kad budem kod staraca ako je ta fotka negdje, ti su kamioni evocirali moje uspomene na filmove na kojima sam odraso jbg Convoy, White Line Fever i tako to. :D

I mislim da je u onim godinama kad smo printali autoceste bilo relativno puno ovakvih kamiona, obzirom na geolokaciju  :mrgreen:
 
Koliko znam, nema kod ništa više u aktivnoj uporabi. Bio je jedan Western Star u Dugom Selu, od firme Kemokop, kasnije sam ga vidio u nekom luna parku i pretpostavljam da se još kreće od lokacije do lokacije. Možda još koji International ili Oshkosh na bušotinama nafte i plina, ali to su specijalna vozila. Ima i jedan Kenworth u Sloveniji koji obilazi susrete USA vozila. I inače su ti Ameri postali rijetkost u EU iako sam nedavno vidio novi Kenworth T700 francuske registracije. Imam i slike jednog amera koji još redovito vozi kontejnere iz La Spezie. Stavim kad nađem.
Bijeli Mack kojeg si vidio na Krku je sigurno bio onaj Slavijatransa iz Petrinje, taj je već bio nešto mlađi, i mislim da je zadnji uvezen u naše krajeve. Prije su ih imali i u Mostaru, Autopromet. Čuo sam za još neke privatne, ali ništa nije u poslu. Eko norme i potrošnja ih ubila. Ne znam ni gdje su nestali Kenworth kiperi koji su nam radili autoceste, Bechtelovi. Valjda su ih Turci povukli k sebi.
Btw, film Convoy me toliko spalio ko klinca da sam danas šofer  :mrgreen: . Evo baš pišem uz kamiona.
 
Znaci MACK na slici
Svaka cast James
Iako mi se cini da buldog nije zlatni a to znaci da nije MACK motor

U njuskalu je prije par godina bio WHITE ROAD COMMANDER sa cumminsom 9.4 za 3000 ojra kao i obicno u losem stanju a preko telefona
samo sta nije bio salonsk primjerak  :mrgreen:

Tipicna nasa prica 

http://www.whiteroadcommander.de/broschueren/RC2_WS/?path=broschueren/RC2_WS

 
James1100 said:
Btw, film Convoy me toliko spalio ko klinca da sam danas šofer  :mrgreen: . Evo baš pišem uz kamiona.

Aaaaaa ne seriii  (y) 10 on the floor, stroking bore, going for broke in a cloud of smoke, fak koji film koji je taj Kris njuška, taj film, Bobby McGee, kakav opus. Ma nema smisla objašnjavat taj film ovdje, ali...eto. Jednom davno počeo sam si radit neki poster za na zid, na tu temu :D

gQKHrZh.jpg


Neki lik u St. Louisu je restaurirao RD700 i čak našao cisternu baš iz filma koja je trulila negdje u New Mexicu desetljećima, preuredio sve i juri sa tim po skupovima njihovim kamiondžijskim, jbg Amerika :D

10-4



 
E ovo je bilo kad je cijena skocila radi skoka u muzejskoj vrijednosti  :mrgreen: :mrgreen:

https://www.njuskalo.hr/kamioni-tegljaci/white-road-commander-2-oglas-1022266
 
Napier said:
Znaci MACK na slici
Svaka cast James
Iako mi se cini da buldog nije zlatni a to znaci da nije MACK motor

U njuskalu je prije par godina bio WHITE ROAD COMMANDER sa cumminsom 9.4 za 3000 ojra kao i obicno u losem stanju a preko telefona
samo sta nije bio salonsk primjerak  :mrgreen:

Tipicna nasa prica 

http://www.whiteroadcommander.de/broschueren/RC2_WS/?path=broschueren/RC2_WS

Ako misliš na sliku haubera, Kenworth je. Ali sam bio u vožnji, pa koliko sam ulovio.

A bio je i u Zagorju jedan White, ali ne znam gdje je završio. Taj je imao volvo agregat. Oni su pod volvom već odavno.

Samo je još Pacar grupa njihova, Peterbilt/Kenworth (Daf), i Western Star je preživio. Ostalo je pod Europljanima
 
Jebi ga nisam moga vise povecati sliku

Ovaj sta sam ja gledao u Lici je taj sa oglasa sa Cummins-om i Fuller mjenjacem ali kao sta sam rekao
uspjesno restauriran (citaj sjeban) jer smo imali novce u zepu ali smo se samo posli 10 minuta okrenuli i zaprasili nazad.

Stata lip kamion
 
Rekel mi je frend koji živi u USA da se kod njih od starih kamiona na cesti mogu vidjeti uglavnom man-ovi.
 
kruns said:
Rekel mi je frend koji živi u USA da se kod njih od starih kamiona na cesti mogu vidjeti uglavnom man-ovi.

Ja stvarno tamo vidim svega zivoga na cesti

I starih raga sta jos uvik sasvim dobro sluze

Jednom sa sam doslovno rekao taksistu da stane jer sam coviku isprid kuce Peterbilta i onda sam ga ispila do smrti.

Kamion je bio 1970 sa dvotaktnim (koji je imao ispusni ventil u glavi i naravno Roots kompresor ) serija 71 Detroit Diesel-om V12 od 14 litara i preko 450KS  :shock: :shock: (ALO 1970 )
sa Spicer mjenjacem

Zadnje vrime su ih ljudi poceli restaurirati inace samo da se zna dva takta su stavljali u kamione do pocetka 90.

Eto necu vise pilat