Beverli ili Nexus (250)

Genius

New member
Pozdrav svima! Novi sam ovdje pa ako nešto pogriješim  :wink:
Dvoumim između ova dva skutera(novi modeli).Dakle beverli 250 ili nexus 250. Pogoni ih isti agregat (ako se ne varam) a mene interesira kakva su vaša iskustva sa njima, možda je netko isprobao oba pa najbolje zna mane i prednosti svakog...
Koji je udobniji,kojem je bolja ciklistika,koji bolje koci,pouzdanost tj. kako sam vec i naveo mane i prednosti svakoga.
Unaprijed zahvaljujem (y)
 
Čekaj da Joke pročita i napiše Sportcity  :mrgreen:
 
Masina ti je ista. Na Nexusu ti je malo nezgodan polozaj sjedenja, ni sportski ni touring. Beverly je udobniji i po meni definitivno bolji izbor, ali mozda sam subjektivan. Napravio sam vec 15 tkm i nema nikakvih problema.
 
scarabeo 250
http://www.combattiva.it/scarabeo/250nuovo/250frameset.asp?menu=10&lin=2

atlantic 250
http://www.aprilia.com/modelli/scooter/modello.asp?id=91

sportcity
http://www.aprilia.com/modelli/scooter/modello.asp?id=119
 
Da se vratimo na početak, Nexus 250 je u biti X9 sa drugim oklopima i bez jednog prednjeg diska. Ergonomija mu je izmjenjena(viši upravljač, niže sjedalo) nego u modela 500 tako da nebi trebalo biti problema s udobnošču. Morate shvatit da bi to po slijedu ipak trebao biti sportskiji skuter od Beva, a onda bi to značilo od njega neudobniji. Udobnost Bev duguje velikom presjeku kotača (16'') i dužem hodu ovjesa. Meni osobno Bev u bilo kojoj zaprmini nije ljep, a Nexus mi je ljep, i to treba uračunat.

P.s. Sportciti 250 je jeftiniji, ima bolje kočnice(3 diska), više mjesta od Beverlya(jet kaciga s velikim vizirom), ima analogno-digitalni km/sat, nema tunel između nogu nego ravnu podnicu, uvlačive oslonce nogu suvozača, isti vanjski promjer kotača (16''), kufer mu je 3 x jeftiniji (400 kn.) i definitivno sportskije izgleda što mu i samo ime govori. Jedini - u odnosu na Beva je što je cca. 10% manji i nema opciju bočne nogare.
 
Svakako cu ga uzeti u obzir i nrgdje pogledati u živo prvom prilikom.
Zaboravio sam napomenuti  da sam visok oko 1.90,nešto malo preko.
 
Genius said:
Svakako cu ga uzeti u obzir i nrgdje pogledati u živo prvom prilikom.
Zaboravio sam napomenuti  da sam visok oko 1.90,nešto malo preko.
Onda zaboravi Nexus i odaberi Beverly
 
Caesar Commodus said:
Nexus je za djecu, a Beverly za odrasle.

ovo još nisam čuo... ja poprilično odrasao i na svoju sreću vozim beverly al izgleda da sam podjetinjio jer kad sam vidio novi nexus 250 fakat mi se  svidio...
a okrenem se ja i za curama koje bi mi mogle bit kćeri...  :mrgreen:

 
Uzmi rađe beverlya jer ako uzimaš nexusa uzmeš zver od 500 pa makar polovnog,nekako mi ne paše nexus pa od 250ccm :misli:
 
R_power said:
Uzmi rađe beverlya jer ako uzimaš nexusa uzmeš zver od 500 pa makar polovnog,nekako mi ne paše nexus pa od 250ccm :misli:

Nexus je samo 500, ovaj od 250 je X9 sa oklopima od Nexusa, kotači, ovjes i kočnice nemaju dodirnih točaka sa starijim imenjakom.
 
poslušaj joke-a, pa zar ne vidiš da covjek vozi upravo nexusa.

pitanj za joku:
je li ima jos jedan joke iz splita, vozi crni X9 250 Evo? našao sam fotke na bikepics, pa pomislio da si ti...
 
Piaggissimo said:
poslušaj joke-a, pa zar ne vidiš da covjek vozi upravo nexusa.

pitanj za joku:
je li ima jos jedan joke iz splita, vozi crni X9 250 Evo? našao sam fotke na bikepics, pa pomislio da si ti...


ovdje je na forumu.
 
Jel to loše ili dobro što je nexus u biti isti x9?
Gdje se može kod nas kupiti aprilia, i gdje na netu mogu vidjeti cijene?
 
rama od nex250 i x9 je ista ali drukčije se sjedi pa se i drukčije vozi,nex je više sportivo dok je x9 običan GT skuter.

nije ništa loše....X9 je dobar skuter.
 
Genius said:
Jel to loše ili dobro što je nexus u biti isti x9?
Gdje se može kod nas kupiti aprilia, i gdje na netu mogu vidjeti cijene?

Loše je jedino što se imenom i oblikom sugerira kupcu da je to vozilo dostojno karakteristika Nexusa 500, ali s malo slabijom mašinom. U stvari je to slična plastika na ovjesu koji nije za sportsku vožnju (kočnice, amortizacija, ležanje opčenito) tako da je dobar jedino za vabljenje pogleda od curica, zavidnih susjeda i sl.
X9 250 je odličan motor, u svojoj klasi i namjeni po meni je među najboljima
 
Piaggissimo said:
poslušaj joke-a, pa zar ne vidiš da covjek vozi upravo nexusa.

pitanj za joku:
je li ima jos jedan joke iz splita, vozi crni X9 250 Evo? našao sam fotke na bikepics, pa pomislio da si ti...

Ono što imaš u avataru nekad može bit zanimljivost(sisata cura koja sjedi iza mene) ili zajebancija (teretni pjevač iz brunovog avatara). Ne vozim trenutno Nexusa, ali sam ga imao. Za ove informacije imate teme "tko šta vozi" u podforumu predstavljanje korisnika, i uvjek tamo možete provjeriti.
 
Definitivno beverly. Ja imam 200tku i jako sam zadovoljan,,nikakvih problema u dvije godine..