BEVERLY 400ie ali ne Tourer

koma1 said:
ja i dalje tvrdim da moj ide 155 po satu  (y)

I tebi su podvalili slabiju masinu...vidis da idu i do 180, jos malo pa kad sa 12kom idem moram gledat da me nece neki beverly 400 pretec,od t maxa strepim cijelo vrijeme :mrgreen:
 
Otisao sam popodne provozati se i pokusao snimiti, ali nije bas jednostavno jer da bi isao 180 moram biti full sakriven iza onog malog vjetrobrana, a onda je tesko snimiti jer cim dignem glavu udara za poluditi. Krenuo sam od Zapresica i vidi se na snimci i onaj tko zna da je uzbrdica lagana a pogledajte za koliko vremena sam bio na 160 pa onda na  170. 180 nisam uspio danas dobiti jer mu ne pase toplo vrijeme pa slabije vuce danas. Ali nije niti bitno i ovo je dovoljno :)

http://www.youtube.com/watch?v=RbE_OyN9wxM
 
spartacus said:
Otisao sam popodne provozati se i pokusao snimiti, ali nije bas jednostavno jer da bi isao 180 moram biti full sakriven iza onog malog vjetrobrana, a onda je tesko snimiti jer cim dignem glavu udara za poluditi. Krenuo sam od Zapresica i vidi se na snimci i onaj tko zna da je uzbrdica lagana a pogledajte za koliko vremena sam bio na 160 pa onda na  170. 180 nisam uspio danas dobiti jer mu ne pase toplo vrijeme pa slabije vuce danas. Ali nije niti bitno i ovo je dovoljno :)

http://www.youtube.com/watch?v=RbE_OyN9wxM
Naravno da je dovoljno,primijetio sam da drzis kaziprst lijeve ruke na kocnici...tako i ja (y)
 
Možda njih planiraju za kasnije, ne znam. U onom članku kad su predstavljali novog su najavljeni samo ovi manji.
 
andol said:
Možda njih planiraju za kasnije, ne znam. U onom članku kad su predstavljali novog su najavljeni samo ovi manji.
Ma znam ja to sve...nego krivo sam te skuzio...reko mozda si negdje procito da nece nikako proizvodit 400 i 500...to sam ja mislio... :misli: (y)
 
spartacus said:
Otisao sam popodne provozati se i pokusao snimiti, ali nije bas jednostavno jer da bi isao 180 moram biti full sakriven iza onog malog vjetrobrana, a onda je tesko snimiti jer cim dignem glavu udara za poluditi. Krenuo sam od Zapresica i vidi se na snimci i onaj tko zna da je uzbrdica lagana a pogledajte za koliko vremena sam bio na 160 pa onda na  170. 180 nisam uspio danas dobiti jer mu ne pase toplo vrijeme pa slabije vuce danas. Ali nije niti bitno i ovo je dovoljno :)

http://www.youtube.com/watch?v=RbE_OyN9wxM
ja ovoliko nemogu okrenut kazaljku ni rukom, hebate, šta si stavljal na makinu
 
gastajbarter said:
haj sve je moguce osim drvene peci..meni su mozda podvalili neki 500 sa manje konja..jedva navuce 160 kad sam vozim ali evo vidim sa velikim vizirom 400 ide brze..gori ste od onih iz t max teme :mrgreen:

o, i drvena peć je moguća, ali samo jednom  :wink:

ide skuter fino  (y)
 
Nista nisam nikada stavljao na Beverly jer ne volim ta preuredjenja, to vole klinci da im motor ruzi da probude cijeli kvart kada ga upale :)
Sve na njemu je uvijek originalno, cak nisam niti rolice probao mijenjati. Onako kako je tvornicki zamisljeno tako ga vozim samo redovito
servisiram i mijenjam djelove i prije vremena samo da budem siguran da me nece negdje ostaviti na cesti. Oduvijek ide ko lud i ne bih ga nikada mijenjao
kada bi se uvijek sam vozio, ali malo fali snage kada smo nakrcani nas dvoje, pa treba preticati sleper koji ide 80 uz lagano brdasce...
Vec me 40 000km vozi bez i najmanje greske, pali od prve cim stisnem gumbic sretno zaprede, i zimi i ljeti, pa mi je toliko prirasao srcu da ga vec gledam kao
zivo bice. Skoro pa pricam s njim :)
Znate onaj osjecaj kada vas nesto tako dobro sluzi da pomislite da je to neka veza.
Kada sam sam na njemu posve mi je dovoljan jer s pola gasa idem 140 lijepa putna preko koje nemam potrebe jer vjetar postane neugodan.
Mislim da Piaggio nije nikad napravio bolji stroj. Sa 500ccm su ljudi imali raznih problema, a ne znam nikoga tko je ista imao sa 400ccm.
Toliko je malo prodano ovih 400ccm i onda su ih naglo prestali proizvoditi i sada svi modeli imaju onaj retro izgled koji se meni ne svidja.
Za taj novac nikada boljeg skutera. Neka pricaju o Yamahi sto god zele, ali tvrdim da je Piaggio podcijenjen !
Ovih 40 000km bez ijednog kvara, potrosnja ispod 4l, jeftino odrzavanje, u startu daleko manja cijena...
Zamislite samo da za cijenu jednog Tmax-a dobijete tocno 2x Beverly 400 !
Nije li to malo ipak pretjerano. Meni je onda ipak prihvatljivije uzeti GP800 jer makar znam da je duplo jaci, brzi... pa se nekako mogu utjesiti sto sam dao toliku lovu za njega.
Pokrenuo sam ovau temu o tom modelu Beverly-a upravo stoga sto ih tako malo ima, i stvarno mislim da
imam raritet, jer tko sada zeli kupiti mora kupiti onaj s velikom lampom u retro stilu, a mnogima se bas kao i mnei to ne svidja.
Ovaj novi 300 je ljepsi jer su tu lampu nekako bolje uklopili, pa izgleda modernije, ali i dalje mi je ljepsi ovaj moj :)
Na 400 mi samo nedostaje brojac okretaja i mjerac kilometara koji se moze resetirati da znam  od tankanja do tankanja koliko sam presao, a ne da stalno moram upisivati u mobitel.
Sto se novih Beverly-a tice koliko sam vidio svi proizvodjaci sada fosiraju te makine od 300ccm, a ovi veci su zanemareni.
Tako nema govora o novim 500-tkama ili sl. :)
Uostalom vozio sam 500ccm i nije me nicim impresionirao, imao sam isti osjecaj kao da vozim svoju 400-totku.
Tako da nakon mojeg Beverly-a idem na GP800. Bev je u prodaji, pa ako netko hoce ide za 24000kn.
Regan je do 06.2011. napravljen je veliki servis 3000kn sve novo u njemu i na njemu, nove gume ...
Ima 40 000km ali garant ce napraviti jos toliko samo ako ga se pazi i dalje ovako kao do sada.
Vidjeli ste kako ide na snimci od jucer, a imam 195 cm i 100kg, pa si mozete misliti kako ce netko manji i laksi piciti na njemu :)
Brijem da ce mu se kazaljka saviti oko 180 :)
 
corluka said:
Naravno da je dovoljno,primijetio sam da drzis kaziprst lijeve ruke na kocnici...tako i ja (y)

Uvijek drzim lijevu ruku na kocnici, tako sam navikao imam brzu reakciju tako, a ovdje sam i morao kociti jer sam dolazio sa 170 na aute koji su preticali sa cca 120 :(
 
spartacus said:
Otisao sam popodne provozati se i pokusao snimiti, ali nije bas jednostavno jer da bi isao 180 moram biti full sakriven iza onog malog vjetrobrana, a onda je tesko snimiti jer cim dignem glavu udara za poluditi. Krenuo sam od Zapresica i vidi se na snimci i onaj tko zna da je uzbrdica lagana a pogledajte za koliko vremena sam bio na 160 pa onda na  170. 180 nisam uspio danas dobiti jer mu ne pase toplo vrijeme pa slabije vuce danas. Ali nije niti bitno i ovo je dovoljno :)

http://www.youtube.com/watch?v=RbE_OyN9wxM
Hm, bojim se da ćeš se prilično razočarat ako mjerenje ponoviš sa GPS-om.  (y)
 
spartacus said:
Bev je u prodaji, pa ako netko hoce ide za 2400kn.
evo ja ti ga kupim odmah,doletim danas u Zg i nosim pare,dosta povoljno ga prodajes bez obzira sto ima dosta km... Evo da zaokruzimo na 3 000!!!  :mrgreen: