beverly trza

veliki

New member
imama jedan problem,,
kod kretanja kad je motor hladan zna mi se dogodit da dajem gas a motor neče krenut samo se trese, a kad je zagrijan onda u startu strese i krene dalje normalno. Problem je u tome što sam prošle godine mjenjao ulje valjčiće i remen.prešao sam s njim od onda 2000km. Sad neznam što da radim, jer mislim da se svake godine to nemora mjenjati.
 
pitam jer se to ne javlja stalno,,a da se razumijemo, skuter je 2002 godište, ali je servisran redovito u servisu.Garancija istekla, pa zato i pitam, ako nije ništa strašno da si ne nabijam troškove.
nije valjda da niko od stručnjaka nezna odprilike što bi to bilo.
 
to znam i sam, nisi mi pomogao NIŠTA. :x
zanima što je to prije nego se uputim na servis, da mi tamo opet ne uzmu brdo novaca jer nisam baš najbolji poznavatelj mašina.
jel sad malo jasnije što me znaima "aprilliaaa"????
 
ako nemaš povjerenja u sadašnjeg servisera, nađi onda drugog! ...ako ih ima tamo gdje si ti
čudno si opisao problem...nevidim velikog utjecaja na variomat, remen i kumplug to jeli toplo ili hladno vrime.
to se više odražava na rad samog motora...po meni laiku :misli: :wink:
 
čuje se ko da remen proklizava, ali kad prvi put krene onda mogu 100 puta stajat i kretat i nije ništa. Zato mi je to malo čudno.
 
Moguče da ti je samo prašina probaj kod kretanja odmah dodati jače gas a ne polako  i tako nekoliko puta-mislim da bi tribalo radit  (y)
 
hvala joke,,probat ću.
takav mi je jedan savjet trebao..
tnx (y)
 
svakako za pocetak rastavi prijenos,pogledaj federe kvacila


masina 200ccm kad je hladna ne prima gas odmah dok se ne zagrije pogotovo kada je hladnije vrijeme
jel ti se to i prije desavalo?

 
da, probaj se malo više provozat! i meni je znalo zacukivat ak se nisam dulje vozio,a hladno vrijeme

kao da kvaćilo popušta lagano
 
da, kad je zagrijan onda je sve ok, ali kad je bilo malo hladnije onda je trzao kod prvog kretanj.
nadam se da nije ništa opasno.
tnx
 
ovako


kod tih masina 200ccm je to normlano.

meni kad motor stoji duze (2-3 dana) da ga nevozim , nekad i krace cak..kad prvi puta krecem dam gas motor stoji u mjestu..dam opet gas onak lagano krene, dam opet gas onda onak krene i lagano trza i nakon pola minute cim se malo ugrije to se vise ne desava.


To it je normalna pojava i nikakvi servisi ti netrebaju ni nista.

Nebrini
 
i ja sam imao isti problem kod beverlya 200,,kad se to meni desilo samo sam par puta brze startao da se to nekako stegne i nakon toga je oped bilo sve ok ,recimo nekih 15stak dana ..ja vozim polako i nemam kuda vozit brzo,pa mislim da je u tome problem ,treba mu svako toliko  izvadit malo masti mislim dignut ga u crveno..
 
Nemate pojma kako mi je laknulo. več sam mislio da nešto ne valja::)
 
sven ti je sve rekao

meni se to isto desava na vxr
najbolje ga je ostaviti koju minutu da radi i onda dok je na centralnoj par puta zaturirati manje od pol gasa i onda je sve u redu kod prvog kretanja
 
to nije bas da je normalno..  :mrgreen:

ali nije opasno..

"..za kuplung valja dodati da se pri nestručnoj montaži federa na kvačilo zna dogoditi da kliještima, šarafcigerom ili čime ih navlačimo rastegnemo poneki feder, u tom slučaju sve pakne ne hvataju odjednom, pa to rezultira vibracijama u startu.. kasnije i to sjedne, ali..."

eto , dao bi ti i link da smijem , ovako mozes pogledat u moj potpis  :mrgreen:
 
to ti je prasina na zvonu kumpluga,skini ga i  prodi ga finim brus papirom i sve ce bit ok
 
ima koji link sa uputama kako to skinuti, ili je isto ko kod 50ccm?
ako znaš daj mi pošalji link 8)