BIH, Dalmacija, Crna Gora, godišnji 2011

Pošto smo odradili i taj kurturološki dio vračamo se u apartman pa na kupanje (treba okusit i crnogorsko more). Nakon kupanja pakiramo stvari lagano stavljamo opremu po motorima kad se sa okolnih planina naoblaka spustila i nad more. Taman izišli iz Kotora kad okrene kiša. Vozili smo cestom uz more do trajekta ali zbog obilne kiše i prometa nismo baš uživali u krajoliku. Kiša ne prestaje padati i prati nas konstantno. Izlazimo iz trajekta i lagano vozimo prema Herceg Novom kad kiša odjednom prelazi u pljusak, pravi ljetni neverin. Pošto je bilo nemoguče nastaviti voziti u takvim uvjetima stajemo u nekakav restoran uz cestu i čekamo da nevera prođe. Nakon cca 30 min. pljusak i kiša prestaju a mi nastavljamo dalje prema granici. Međutim idemo ponovno ravno u pljusak, isti nas prati sve do graničnog prijelaza gdje temperatura ponovo raste na +30 bez oblačka na nebu. Opet nas je dočekala velika kolona vozila ali ovaj puta poučeni iskustvom prilikom dolaska zaobilazimo cijelu kolonu i prvi smo na redu za prelaz. Društvo se raspada podno zidina grada Dubrovnika, ja ostajem u gradu a momci produžuju prema Kaštelima. To je bila i svojevrsna kruna mog godišnjeg, dvodnevni izlet motorima u Crnu Goru sa prijateljima iz djetinjstva, hektolitri pive i zdrave zajebancije. Na kraju do zacrtane Budve nismo ni stigli ali toliko smo bili oduševljeni Crnom Gorom da imamo razlog za povratak i naravno malo duži ostanak, tko zna možda dogodine stignemo i do nje.... J

Dolaskom u hotel Libertas priređen mi je svečani doček od strane glavnog zapovijednika.....
 
Galerija u Libertasu gdje izlaže otac mog zapovjednika...
 
plaža podno Libertasa gdje sam odmarao i lječio mamurluk...

 
Dolaskom u Dubrovnik lanac na mojoj Suzi je već strašno klapao i stvarao mi je sve veću i veću nervozu u vožnji. Kako sam ga još prije godišnjeg u Zagrebu dva puta zatezao dosegao je svoj limit i nije bilo druge nego zamjena. Sva sreća u hotelu za šankom radi jedan gospodin čiji sin radi u moto servisu. Čovjek mi da broj i kaže vidi jeli ti on može kako pomoči. Nazovem momka zove se Dubravko (ovim putem ga pozdravljam i još jednom zahvaljujem) i on me ubaci ujutro prvog u servis gdje su mi zamjenili prednji i zadnji zupčanik i pogonski lanac. Sve zajedno po jako prihvatljivoj cjeni a ja i Suza nakon par dana odmora u Dubrovniku spremni za poljetanje prema Marušićima.....
 
Vožnja prema Marušićima je bila čista uživancija, cesta nije bila prenatrpana turistima a Suza se sa novim pogonskim lancem ponovo rado odaziva energičnijim pokretima desne šake. Kako se taj dan u Splitu održavala utakmica Hajduk-Barcelona na cesti je bilo podosta navijača u vozilima sa razvijenim šalovima i zastavama što je izazivalo dodatnu „godicu“ u mom srcu. Uz jedno zaustavljanje za tankiranje i jedno za istezanje stižem u Marušiće i ponovo čilam uz more i ljenčarim pod strogom paskom moje djevojke i njene majke (čitaj Punćy J). Zadnja dva dana GO ponovo provodim sam u Kaštelima obilazeči stare prijatelje i naravno nezaobilazno ronjenje sa bocama. Igrom slučaja baš sam tada ronio oko otočića Kluda kojeg ona trogirska brača žele prodati za 1,5mil eur. J 09.08. ujutro krečem prema Zagrebu. Adio Dalmacijo, dobar dan užareni asfalte Zagreba. Do Zagreba sam išao nama dalmatinskim dotepencima već dobro utabanom i poznatom rutom Kaštela-Sinj-Knin-Korenica-Karlovac-Jastrebarsko-Zagreb. Eto, to bi ukratko bio dio mog godišnjeg vezanog uz motore i putovanja, natuklo se podosta kilometara, vožnja kroz BiH, obišlo se jedan moto susret, dvodnevni izlet sa prijateljima u CG, popilo se hektolitre pive i što je nama „sretnicima“ čije bolje polovice ne simpatiziraju motore jako bitno, uspio sam sve iskombinirati odmor uz motor i odmor uz djevojku koja ga by the way prezire kao i sve vezano uz tu priču. Smješak je još uvijek na licu a dosadna i prevruća nedjelja polako prilazi kraju, vani je već pao mrak kao i temperatura sa +32 na +25 J Do sljedeće god. poz...
 
Kad se Šizda vrati iz one pripizdine trebali bi negdje nas tri odlepršat, bacit reprizu Umaga sa kojim danom više a i on će bit pun para!!!!!  (y) :LOL: :LOL: P.S. Povest čemo našeg Ibru i Z-a!!!!  :021:
 
paranoid said:
Kad se Šizda vrati iz one pripizdine trebali bi negdje nas tri odlepršat, bacit reprizu Umaga sa kojim danom više a i on će bit pun para!!!!!  (y) :LOL: :LOL: P.S. Povest čemo našeg Ibru i Z-a!!!!  :021:
JOJ PA TO OBAVEZNO !!!!
 
ne sviđa mi se početak, vjerovatno zato što sam bosanac, a kasnije me počelo iritirati korišćenje č i ć, ništa strašno sigurno sam bio od početka iznerviran, možda drugi put počnem čitati unazad.

p.s. ako si, kao što kažeš, proputovao svijeta, trebao si onda naučiti da zemlje koje prolaziš ne opisuješ na ovakav način. (ništa zlonamjerno nisam rekao). pozdrav.
 
Ponukan tvojim postom ponovno sam pročitao početak putopisa i ne vidim ništa loše u načinu na koji sam doživio i opisao taj dio Bosne kroz koji sam vozio. Ništa nisam izmislio ni nadodao samo sam iznio svoj subjektivni opis i razmišljanja.
 
paranoid said:
a unutra za recepcijom šarmantna gospođa koja još uvijek cijeni naš dalmatinski šarm pa nam je dala dvije studentske i jednu dječiju ulaznicu.

Ovo se ne zove dalmatinski šarm nego dalmatinski muktaši.
Istim principom koristili smo se ja i kum Petar pri obilasku rimskih zamenitosti prije par godina :mrgreen:

Dobar provod (y)