BLIC POLISH

Nisam nikada vozio s poliranim flelgama, ali znam decke koji jesu. Po njihovoj prici vidi se svaka kapljica vode na njima, a ciscenje poslije voznje po kisi je ubistvo. Na takve "fleke" sam mislio.
...u biti pitanje je sto bi bilo "redovno" odrzavanje strojno ispoliranih felgi: normalno pranje ili poliranje poslije svake kise?
 
Alera Dugi said:
    ...po njihovoj prici vidi se svaka kapljica vode na njima, a ciscenje poslije voznje po kisi je ubistvo. 

      ...netočno. Ako se prije poliranja postupak brušenja na vodu provede kako spada (do finoće papira od 1500), kompletno "održavanje" se sastoji od pranja Čarlijem i nakon sušenja laganog trljanja mekom pamučnom krpom. Felge sam polirao prije pet sezona i ne vidim da im je kiša naškodila. 
 
Ocito je bilo lose zavrsno poliranje.  :misli:
 
OldBoy said:
      ...netočno. Ako se prije poliranja postupak brušenja na vodu provede kako spada (do finoće papira od 1500), kompletno "održavanje" se sastoji od pranja Čarlijem i nakon sušenja laganog trljanja mekom pamučnom krpom. Felge sam polirao prije pet sezona i ne vidim da im je kiša naškodila. 

Upravo tako!  Površina vjerojatno nije dovoljno izglađena bila prije poliranja pa su se javljali ti problemi.
Održavanje kvalitetno poliranih felgi nije problem. Normalnim pranjem i brisanjem lanenom krpom je dosta.
 
Evo jos malo fotki komada koje smo polirali.
Vlasnik je Berislavv. Evo kako to izgleda prije i poslje.
 
A ovo su poklopci koje smo nakon poliranja jos dodatno i kromirali.
 
Hvala!

Ovo su bili prvi komadi na kromiranju.
Ispalo je odlicno.
 
Naravno da budem. Trebao bi i svoj motor do onda završit.
Pa na takmicenje. Sve mi je malo preknap. Ali valjda bude.
 
BLIC said:
A ovo su poklopci koje smo nakon poliranja jos dodatno i kromirali.
držo u ruci djelove od Bucinog Kawca...strava pre dobro (y)
 
ono sa 30% pojačanjem mene interesira... dusu dalo...


sam ja bi to spoliro "pojacao" i opet roknuo u plastifikaciju kao sto sam i sve ostalo =)


mat crno je majka...