BLIC POLISH

Vidi se da su kotaci odlicno polirani, ali ocajne fotografije :? Pa dobro je li neko nema neki foto aparat da se to poslika :?
 
Slikano je običnim mobitelom pa zato i nisu nešto fotke. :misli:
 
BLIC said:
A ovo su poklopci koje smo nakon poliranja jos dodatno i kromirali.

ima kakav vjerodostojan podatak do kolko stupnjeva drži taj krom?? čuo sam da su se nekim ljudima takvi kromirani/niklani dekli mašine znali ljuštit od temperature :misli: sad dal je do postupka ili čega već ne znam..mislim..ne da mi se dvaput polirat :mrgreen:
 
Moji dekli na Z-u su polirani kod Blica i kromirani gdje ih i on kromira i dosad nije bilo nikakvih problema.
Radi se o poklopcu ventila, poklopcu generatora, paljenja, frgazera...tako da mogu rec iz vlastitog iskustva da to sto Blic radi je kvalitetno i trajno.
 
grgaSH said:
ima kakav vjerodostojan podatak do kolko stupnjeva drži taj krom?? čuo sam da su se nekim ljudima takvi kromirani/niklani dekli mašine znali ljuštit od temperature :misli: sad dal je do postupka ili čega već ne znam..mislim..ne da mi se dvaput polirat :mrgreen:

      Daj da ti kromira jedan manji komad za probu, stavi ga u hladan ror, digni temperaturu na 200 stupnjeva i za pol sata ugasi ror. Sačekaj  da se ohladi i sam procijeni kvalitetu.
 
OldBoy said:
Daj da ti kromira jedan manji komad za probu, stavi ga u hladan ror, digni temperaturu na 200 stupnjeva i za pol sata ugasi ror. Sačekaj  da se ohladi i sam procijeni kvalitetu.

najvjerojatnije tak i bude, samo ne znam koliki faktor ima vrijeme tj, uzastopno ponavljanje grijanja/hlađenja..nemam ništa sa glave, a ovi poklopci blokova se i ne griju tak jako :wink:
 
grgaSH said:
najvjerojatnije tak i bude, samo ne znam koliki faktor ima vrijeme tj, uzastopno ponavljanje grijanja/hlađenja..nemam ništa sa glave, a ovi poklopci blokova se i ne griju tak jako :wink:

     Ništa se NA motoru ne zagrijava na 200 C. Dakle ispituješ sa povišenom temperaturom. Intermitenca (periodi zagrijavanja i hlađenja) tu ne bi trebali imati utjecaja jer nemaš materijale kojima se uslijed višekratnog zagrijavanja degradiraju svojstva (kao recimo izolator u namotima elektr strojeva). Ako izdrži prvi puta izdržat će dok ga god mehanički ne oštetiš.
 
OldBoy said:
      Ništa se NA motoru ne zagrijava na 200 C. Dakle ispituješ sa povišenom temperaturom. Intermitenca (periodi zagrijavanja i hlađenja) tu ne bi trebali imati utjecaja jer nemaš materijale kojima se uslijed višekratnog zagrijavanja degradiraju svojstva (kao recimo izolator u namotima elektr strojeva). Ako izdrži prvi puta izdržat će dok ga god mehanički ne oštetiš.
ovo prvo znam (ništa od meni interesantnih dijelova za ovu temu), a ovo drugo...sad znam i to 8) (y) uostalom vidjet ćemo na probnom komadu :wink:
 
grgaSH said:
ovo prvo znam (ništa od meni interesantnih dijelova za ovu temu), a ovo drugo...sad znam i to 8) (y) uostalom vidjet ćemo na probnom komadu :wink:

    Ma ništa bez probe, ako je nije komplicirano izvesti. Ovo sve je predpostavljanje.
 
OldBoy said:
      Ništa se NA motoru ne zagrijava na 200 C. Dakle ispituješ sa povišenom temperaturom.

Sorry, uletavam ko padobranac u temu, ali me zanima koje su otprilike realne temperature tih dekla, glave i cilindara ( neke max. vrijednosti i odoka, npr. za zračnjak), interesantno mi je zbog lakiranja tih djelova...
 
Mayco said:
Sorry, uletavam ko padobranac u temu, ali me zanima koje su otprilike realne temperature tih dekla, glave i cilindara ( neke max. vrijednosti i odoka, npr. za zračnjak), interesantno mi je zbog lakiranja tih djelova...

      ...odoka ti jedino i mogu nešto reći uz malo logike, dobre namjere, iskustva. Temperaturu od 200C sam naveo samo kao temp ispitivanja jer u praksi ne očekujem da će ona ikada preći, ajmo reći 150C. Govorim o dodirnoj temperaturi. I kada smo već kod dodirne temperature, znači da do promatranog mjesta lako možemo doći osim prstima, i termometrom i točno izmjeriti, da ne nagađamo. Ima ovdje na forumu sigurno onih koji su to mjerili.
 
BOŽIČNI POPUSTI  na poliranje alu felgi do 25 %.


Email: [email protected]

Dubravko Lesinger
099 6763517


BLIC d.o.o.
Školska 36
40324 Goričan