BMW k100 rs

FFBikerSar said:
Ma prvo pitaj kod Tomića. Jer je Hrvatska u EU i ne plaćaš carinu, može i ispasti isto (ili čak jeftinije) nego Austrija.

Ja sam najčešće materijal za godišnji servis (filtri ulja, zraka, goriva) naručivao od Motobinsa ili Motorworksa - ili eBay. To i nije tako skupo pa mi je i BH carina najčešće progledavala kroz prste. Jednom sam zbog drugog razloga otišao kod Tomića u Sarajevu, i tek onako upitah da mi pogledaju koliko to košta kod njih. Cijena samih artikala JEST bila viša nego u Engleskoj, ali kad sam na onu u Engleskoj dodao poštarinu ispalo jeftinije u Tomića. Da ne spominjem da je s Tomićem kraće čekanje, ne moraš razmišljati hoće paket doći - neće doći.

Problem i je u tome što ja prvo cijene pogledam kod Tomića pa tek onda gledam gdje ću naručiti, i kod njih to košta 1260 kn oko 170 eura, a preko ovog bmw shopa me košta sa shippingom 75 eura što je više od upola jeftinije nego kod Tomića, a ako je narudžba veća od 200 eura nema shippinga za Austriju, a prijatelj mi do donosi đabe. :D (y)
 
stsoso said:
Problem i je u tome što ja prvo cijene pogledam kod Tomića pa tek onda gledam gdje ću naručiti, i kod njih to košta 1260 kn oko 170 eura, a preko ovog bmw shopa me košta sa shippingom 75 eura što je više od upola jeftinije nego kod Tomića, a ako je narudžba veća od 200 eura nema shippinga za Austriju, a prijatelj mi do donosi đabe. :D (y)

OK kontam. Ja sam na jos dva njemacka sajta nasao taj mehanisam za nogaru, na jeftinijem je bio mislim 92 €
 
Provjeravao sam i druge stvari koje sam kupovao kod Tomića, dok nisam znao za ovaj clasic bmw shop i neke stvari su skuplje u clasic shopu nego u Tomića, a neke kao ovaj mehanizam su više od duplo jeftiniji zato ću ga i naručiti tamo_Ovo što sam već prije naručio sada je gotovo to je već ugrađeno i  :021: se. Nego ugradio bih neka dodatna svjetla naprijed, znate li za neke koje su stvarno dobre, ajmo ljudi u potragu javite ako što nađete.
 
Tako nešto mi se sviđa, samo ova su preogromna 107mm x 75mm x 150mm, mislim prije da su za neko auto i sl... (y)

 
Prije su stavljali one minijaturne dok sad na adventure bikes stavljaju te veće
 
stsoso said:
Provjeravao sam i druge stvari koje sam kupovao kod Tomića, dok nisam znao za ovaj clasic bmw shop i neke stvari su skuplje u clasic shopu nego u Tomića, a neke kao ovaj mehanizam su više od duplo jeftiniji zato ću ga i naručiti tamo_Ovo što sam već prije naručio sada je gotovo to je već ugrađeno i  :021: se. Nego ugradio bih neka dodatna svjetla naprijed, znate li za neke koje su stvarno dobre, ajmo ljudi u potragu javite ako što nađete.

Zlatko ima mislim par stitnika za masinu od policijskog motora, sa nosacem za sirenu (plavo ili plavo/crveno svjetlo su montirali na oklop, ispod retrovizora). Nema razloga da se na njih mjesto sirene ne pricvrste dodatna svjetla, samo velicina mora odgovarati

1991-PM1436.jpg


dsc02810.jpg


 
Evo i ja našao nešto:

http://www.banggood.com/de/search/led-abblendlicht-u2-2pcs-motorrad/0-0-0-1-1-45-0-price-0-0_p-3.html

puno prihvatljivije cijene
 
stsoso said:
Evo i ja našao nešto:

http://www.banggood.com/de/search/led-abblendlicht-u2-2pcs-motorrad/0-0-0-1-1-45-0-price-0-0_p-3.html

puno prihvatljivije cijene

Da, ali kako ih pricvrstiti?

Provjeri i sta imaju na stranicama Louis, Hein Gericke, Polo..

(vidi i light Brackets) https://www.louis.de/en/produkte/motorcycle-headlights-units/413

https://www.hein-gericke.com/equipment/specific-vehicle-parts/lighting/headlights.html?dir=asc&order=price

http://www.polo-motorrad.com/en/motorrad-shop/technik-zubehor/umbau-styling/elektrik-beleuchtung/scheinwerfer-lampenhalter.html

Mozda nadjes sta...

A ima i Motorworks auxiliary ights:

https://www.motorworks.co.uk/vlive/Shop/Parts.php?T=5&NU=15&M=40&Ct=RA&SbCt=BA_15_40_RA_40
 
To uopče nije problem, u instalaciju za led se ubaci relay i radi bez greške (y)
 
Ja čak mislim da na našim, starijim motorima niti ne treba relej i da sve radi bez problema što se tiče svjetala, ja mislim da samo za led žarulje u žmigavcima treba relej ali nisam siguran 100%  :misli:
 
stsoso said:
Ja čak mislim da na našim, starijim motorima niti ne treba relej i da sve radi bez problema što se tiče svjetala, ja mislim da samo za led žarulje u žmigavcima treba relej ali nisam siguran 100%  :misli:

e kako se onda on kombinuje sa nasim postojecim relejem za zmigavce (preko njega idu i sva 4 zmigavca)???
 
Moj bivši K75,idealan motocikl za putovanja,ja sam ga prodao pošto mi je bio težak,ja sam nizak,a i nisam pretjerano težak, pa mi je to stvaralo probleme u manevrisanju..,mislim da bi trebao da montiraš povišeni volan i da bi ti to rješilo sve probleme,stvarno je šteta da ga prodaš ,pošto si ga sredio za desetku!!
 
Tražim volan od K100 LT-a ili K1100 LT-a jer su to identični volani, samo sve što nađem i kad bude jeftino 30-40$ shipping bude po 60-70$ a toliko love bogami nedam za volan a di je još obloga volana,druge sajle itd.. ma jedino ako mi naleti nešto skroz povoljno onda kupujem, inače ništa, jer sam u ovaj motor uložio pre previše love i truda a bogami i godinu dana rada, i stvarno mi se ne ulaže više, pogotovo što i da zamjenim volan to više nikad neće biti motor koji sam ja htio, jer onda bih bio odma tražio LT i njega bi uređivao, a ovaj RS mi je puno lipši i kompaktniji motor nego LT ili RT model.
To kod tebe je bio koji model??? I koliko ti je trošio na pređenih 100km. Ovaj moj pije kao Smuk i Salaso zajedno.
 
FFBikerSar said:
e kako se onda on kombinuje sa nasim postojecim relejem za zmigavce (preko njega idu i sva 4 zmigavca)???

Tarik ima na onim stranim forumima napisano sve o tome što treba napraviti kod zamjene na led žarulje i za žmigavce i za svjetla na našim motorima. Tamo sam to i vidio zato sam i napisao da nije problem to odraditi.
 
stsoso said:
Tražim volan od K100 LT-a ili K1100 LT-a jer su to identični volani, samo sve što nađem i kad bude jeftino 30-40$ shipping bude po 60-70$ a toliko love bogami nedam za volan a di je još obloga volana,druge sajle itd.. ma jedino ako mi naleti nešto skroz povoljno onda kupujem, inače ništa, jer sam u ovaj motor uložio pre previše love i truda a bogami i godinu dana rada, i stvarno mi se ne ulaže više, pogotovo što i da zamjenim volan to više nikad neće biti motor koji sam ja htio, jer onda bih bio odma tražio LT i njega bi uređivao, a ovaj RS mi je puno lipši i kompaktniji motor nego LT ili RT model.
To kod tebe je bio koji model??? I koliko ti je trošio na pređenih 100km. Ovaj moj pije kao Smuk i Salaso zajedno.

Ovo sto je na slici je bio K 75 RT, trocilindricni - manje-vise sa K 75 modela sve pase na K 100 i obratno (K 75 je radjen u varijantama SAMO K 75 (naked), K 75 S (mali poluoklop) i K 75 RT)
 
Ima li tko iskustva s pricvrscivanjem action cam na oklop ili VRH PLEKSIJA - VJETROBRANA kod BMW K 100 RS/RT/LT ??? U MOTORRAD-u br. 25 objavljen je test action cams. Sve sto su oni prikazali je pricvrscivanje drzacima koji su oblikovani tako da se pricvrscuje za metalnu cijev upravljaca - no sto uraditi kod motorkotaca kod kojih oklop u potpunosti zaklanja upravljac???

motorcycle_windshields_c27e36e1.jpg


akcion11.jpg


Ja bih pored toga rado nasao nesto cime bih mogao svoj obicni Panasonic camcorder sa HD kvalitetom slike sigurno pricvrstiti na vrh vjetrobrana (i za to jer mi se ne "izlece" par stotina eura za action cam). Imam jedan ovakav drzac za camcorder/foto-aparat sa vakuumskom stopicom, on dosta dobro drzi za staklene povrsine (npr. vjetrobransko staklo automobila) ali ne i za plasticni vjetrobran ili oklop motorkotaca - bojim se da bi od vibracija i tresnje usljed neravnina na cesti mogao da se odlijepi.

mudder-multi-function-9cm-suction-cup-mount-car-vehicle-vacuum-base-mount-for-point-and-shoot-camera-action-camera-and-video-camera-for-gopro-camera-hd-hero3-hero3-hero2-for-sony-action-cam-hdr_324422.jpg


Dakle nesto slicno ovome (sluzi za pricvrscivanje fototoaparata/camcordera na otvoren bocni prozor automobila) - no do sada sam uspio pronaci samo jedan USA web shop koji ne dostavlja za Europu...

Ultrapod_PD05020_Ultra_Clamp_Assembly_1232683630000_239972.jpg