BMW k100 rs

Ajde molim te ako naletiš na koju jeftinu instrument tablu za k100 rs 2v, odmah javi (y) jer mi treba kučište moje je napuknuto pa ulazi vlaga unutra, nekidan sam oprao motor i kad sam ga upalio, kompletna tabla mi se zamaglila iznutra  :(
 
stsoso said:
Ajde molim te ako naletiš na koju jeftinu instrument tablu za k100 rs 2v, odmah javi (y) jer mi treba kučište moje je napuknuto pa ulazi vlaga unutra, nekidan sam oprao motor i kad sam ga upalio, kompletna tabla mi se zamaglila iznutra  :(

evo aukcija:

www.ebay.de/itm/BMW-K-100-Instrumentenkombination-Instrumente-Tacho-Drehzahlmesser-Cockpit-/252640816112

www.ebay.de/itm/BMW-K100-RS-RT-2-V-Kombiinstrument-Cockpit-Tacho-Drehzahlmesser-/162286088837

fiksna cijena:

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-K100LT-instrument-cluster-ABS-fits-1986-1991-/112197502705
 
Elias said:

Hvala ti, samo mi je to puno preskupo...Kupujem tako nešto kad naleti ali jeftino, da se neko hoče riješit. Ja znan da to vridi samo ja nemam toliko love, i ovako sam uložio u ovaj motor više nego tražim sada za njega.
 
stsoso said:
Hvala ti, samo mi je to puno preskupo...Kupujem tako nešto kad naleti ali jeftino, da se neko hoče riješit. Ja znan da to vridi samo ja nemam toliko love, i ovako sam uložio u ovaj motor više nego tražim sada za njega.

Nema na čemu, ali ipak prati ovu zadnju aukciju. Traje još 4 dana, tek je jedan ponuđač sa 1 € za sada. Ne vjerujem da će cijena puno porasti, jer je djelimično neispravan, a tebi i treba kućište više od onoga unutar koliko sam shvatio
 
Već sam se prijavio za aukciju, samo što mu je staklo razbijeno, a staklo je u komadu sa kučištem, u biti stoji u utoru neznam da li se može samo ono zamjeniti bez da se razbije.
 
stsoso said:
Već sam se prijavio za aukciju, samo što mu je staklo razbijeno, a staklo je u komadu sa kučištem, u biti stoji u utoru neznam da li se može samo ono zamjeniti bez da se razbije.

Čovjek je na Motobricks forumu napisam kako je to napuknuto staklo (kupio na eBay-u, oštetilo se u transportu) zamjenio komadom pleksija:

"I bought an instrument cluster off of ebay and it arrived with a cracked "glass" (it's actually plastic of course) due to poor packaging.  I decided to see if I could repair the cracked piece - it was only cracked on one side.  First I taped up the good side to protect it from getting cracked or scratched.  Then I dremeled the clear plastic off on the one side, and then ground away the remaining clear plastic about 3mm beyond the opening of the cluster housing.  Then I used a thick piece of paper and made a template for the replacement clear plastic.  I purchased a small sheet of 3mm thick clear plastic for about $5 from a local plastics supplier, and using the template and my dremel, cut the replacement piece.  Then I used clear silicon all around the outside of the black cluster housing where the clear plastic would sit, and pressed the clear plastic replacement piece into place.  Looks as good as new from the outside.  Total cost $5, total time about 2 hours."

Vjerojatno bi ti tako stalar mogao i od stakla po uzorku izrezati - meni je jedan izrezao ogledalo za retrovizor od original ogledalne table (savijene) za pravljenje retrovizora, i pasovalo odlično na K 100 LT retrovizor
 
Eto ako pobijedim na aukciji javim pa ako kome bude trebalo nešto javite se ako bude išta valjalo. :misli:
 
stsoso said:
Eto ako pobijedim na aukciji javim pa ako kome bude trebalo nešto javite se ako bude išta valjalo. :misli:

Ovaj Amer prodaje one zupčanike i tiskanu ploču oko kojih si se ti patio

http://www.kbikeparts.com/

odo.side.gears.jpg


gpi.pcb.jpg
 
Vidio sam to već, ali taj pajdo drži cijene skoro kao u Tomića za nove djelove  :palacdolje:
 
stsoso said:
Vidio sam to već, ali taj pajdo drži cijene skoro kao u Tomića za nove djelove  :palacdolje:

Jbg cinjenica je da vozimo motore koji su vec skoro ili preko 30 godina stari, sve ih je manje a s time i novih ili rabljenih dijelova za njih. Cijene mogu ici samo na gore, a neke dijelove vec postaje skoro pa nemogucno naci
 
Ma nisam ti to htio reći, nego da ću radije uzeti novo kod Tomića ili preko nekog dobavljača, nego kod njega polovno za neznatno manju cijenu.
 
stsoso said:
Ma nisam ti to htio reći, nego da ću radije uzeti novo kod Tomića ili preko nekog dobavljača, nego kod njega polovno za neznatno manju cijenu.

Dobro ovdje je i poštarina skupa (USA). Ali dosta ovih dijelova se vise i ne mogu dobiti preko Tomica jer vise nisu u programu, ili samo po one-off narudzbi (tada BMW pristaje da ti se izradi dio koga vise nema u redovnoj ponudi, ali je cijena dupla ili trostruka)
 
Evo sada upravo naručio iz bmw ( sa njihove stranice za clasic car and motorcycles) kompletni mehanizam za bočnu nogaru 75 eura, a kod Tomića 1200 kn (170 eura) :palacdolje:
 
stsoso said:
Evo sada upravo naručio iz bmw ( sa njihove stranice za clasic car and motorcycles) kompletni mehanizam za bočnu nogaru 75 eura, a kod Tomića 1200 kn (170 eura) :palacdolje:

Jesi ti isao na http://shop.bmw-classic.de/index-ClassicDE-WFS-de_DE-EUR.html pa na "Teilesuche Motorrad"? Jer meni stalno daje ovu poruku (upravo sam tu neki dan htio za tebe pogledati taj mehanizam) greske:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfigurationand was unable to complete your request.

Please contact the server administrator and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.


Ali to je izgleda problem do browsera, idiotski Google Chrome - evo sad probah, u Firefoxu i Operi ne prijavljuje gresku
 
FFBikerSar said:
Jesi ti isao na http://shop.bmw-classic.de/index-ClassicDE-WFS-de_DE-EUR.html pa na "Teilesuche Motorrad"? Jer meni stalno daje ovu poruku (upravo sam tu neki dan htio za tebe pogledati taj mehanizam) greske:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfigurationand was unable to complete your request.

Please contact the server administrator and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.


Ali to je izgleda problem do browsera, idiotski Google Chrome - evo sad probah, u Firefoxu i Operi ne prijavljuje gresku

Jesam preko njih:
www.shop.bmw-classic.de
 
Evo danas dobio odgovor da nažalost zbog tehničkih poteškoća u sustavu ne mogu potvrditi nijednu narudžbu za Hrvatsku, nego da se obratim bmw dealeru u Hr  :palacdolje: . pa ću sada naručiti preko prijatelja što živi u Austriji, ja na stranici sve naručim i platim samo kao primatelja stavim njegovu adresu, a on mi pošalje busom kada dobije ili kada bude dolazio za Božić doma.
I na moje upite zašto im stoji Hrvatska u odredištu za dostavu kada imaju tehnički problem, neće da daju nikakav odgovor  :misli: osim da se javim BMW dealeru u HR. :(
 
stsoso said:
Evo danas dobio odgovor da nažalost zbog tehničkih poteškoća u sustavu ne mogu potvrditi nijednu narudžbu za Hrvatsku, nego da se obratim bmw dealeru u Hr  :palacdolje: . pa ću sada naručiti preko prijatelja što živi u Austriji, ja na stranici sve naručim i platim samo kao primatelja stavim njegovu adresu, a on mi pošalje busom kada dobije ili kada bude dolazio za Božić doma.
I na moje upite zašto im stoji Hrvatska u odredištu za dostavu kada imaju tehnički problem, neće da daju nikakav odgovor  :misli: osim da se javim BMW dealeru u HR. :(

Ma prvo pitaj kod Tomića. Jer je Hrvatska u EU i ne plaćaš carinu, može i ispasti isto (ili čak jeftinije) nego Austrija.

Ja sam najčešće materijal za godišnji servis (filtri ulja, zraka, goriva) naručivao od Motobinsa ili Motorworksa - ili eBay. To i nije tako skupo pa mi je i BH carina najčešće progledavala kroz prste. Jednom sam zbog drugog razloga otišao kod Tomića u Sarajevu, i tek onako upitah da mi pogledaju koliko to košta kod njih. Cijena samih artikala JEST bila viša nego u Engleskoj, ali kad sam na onu u Engleskoj dodao poštarinu ispalo jeftinije u Tomića. Da ne spominjem da je s Tomićem kraće čekanje, ne moraš razmišljati hoće paket doći - neće doći.