Bočni koferi za BMWa od nekog drugog???

alien

New member
Dakle, jedno pitanjce...nabavio jeftino preko ebaya original bočne nosače kufera za R1200R...i sad me zanima jer su sami kuferi na ebayu rjeđi, jel ima neka firma koja proizvodi kufere koji idu na original BMW nosače??  :misli:

 
Zamoli nekog da probas njegov kofer prikvacit na svoj nosac. :misli:
Ako nejde, pogledaj koji je proizvodjac i trazi dalje.
 
Bojim se, da nečeš imati uspjeha.  :?
Moj prijatelj već duže vreme razbija glavu kako riješiti kofere na svom BMW-ju. Kupio je polovan motor, koji nisu imali kofere. Trgovac mu ju za sveto obečo, da jih dobije u roku par dana. Prošla je godina, a kofera nema. Več je probo sa svim mogučim varijantama ali bez uspjeha. Još bi se nekako moglo upasati neoriginalne kofer, ali treba izraditi nove nosače.
 
alien said:
Dakle, jedno pitanjce...nabavio jeftino preko ebaya original bočne nosače kufera za R1200R...i sad me zanima jer su sami kuferi na ebayu rjeđi, jel ima neka firma koja proizvodi kufere koji idu na original BMW nosače??  :misli:

Alien, a zakaj to radiš...pa jebiga znaš da krvavi bavarci imaju svoj sistem i filozofiju za sve! Nema šanse da neki kofer upašeš na te nosače, da je obrnuto....možda. Jel Krauser još postoji? Najbolje ti lagano počni šparati za original kofere.
 
Je, samo originali 6000 kn!  :mrgreen:
Obzirom da iman bisage nije me baš volja davat toliko love...još će mi Sleđ poslat poreznu doma!  :mrgreen:
Nađem ih na ebayu ali amere nije volja to slat u kroejša jer su valjda veliki i ne da im se zezat...kod njih se prođe za oko 2000 kn...
A znači nema druge nego sist na ebay, molit boga na dolaru 4,5 kn i ajmo...  :mrgreen:
 
tornado2405 said:
Pokušaj sa ovim KOFERIMA

Givi na original BMW nosače??  :misli:
Baš se i ne sičan da to može?
Ili...??  :misli:
Imaš ti neki info različit...?
 
pa kupi si ove moje kofere kom 220kn  (y)
 
tornado2405 said:
Pokušaj sa ovim KOFERIMA


Sa GIVI stranice:
Tubular pannier holder for V35 MONOKEY® SIDE cases
you can mount only V35 MONOKEY® SIDECASES/ is mounted in conjuction with Monorack / it can't be mounted with the original top case
 
alien said:
Givi na original BMW nosače??  :misli:
Baš se i ne sičan da to može?
Ili...??  :misli:
Imaš ti neki info različit...?


Ma vidiš da il ne čita il bulazni....lijepo kaže: koferi 380+€.....nosači 140+€
Možda da se raspitaš po BMW klubu jel ima ko viška kofera. Ili da organiziraš štednu čarapicu za originale.

Ili Alpos pa kemijat nosače. Samo kaj bi na r1200r alu koferi bili ko šaka u oko.

Niš, pokloni ti meni pilu pa ću ja već nešto smisliti.....
 
alien said:
Dakle, jedno pitanjce...nabavio jeftino preko ebaya original bočne nosače kufera za R1200R...i sad me zanima jer su sami kuferi na ebayu rjeđi, jel ima neka firma koja proizvodi kufere koji idu na original BMW nosače??  :misli:

Ima dosta firmi koje rade kofere koji pašu na originalne nosače. I Krauser, i Hepco & Becker, i Wunderlich - kao tradicionalni BMW partneri oslonjeni na njegov proizvodni program - imaju dobar dio ponude kofera koji pašu na originalne nosače.

Na stranicama tih proizvođača imaš kataloge u pdf-u za download pa malo pregledaj...

U mojim katalozima koje sam dofurao iz Munchena piše da to odgovara...  :wink:
 
Sledgehammer said:
Ima dosta firmi koje rade kofere koji pašu na originalne nosače. I Krauser, i Hepco & Becker, i Wunderlich - kao tradicionalni BMW partneri oslonjeni na njegov proizvodni program - imaju dobar dio ponude kofera koji pašu na originalne nosače.

Na stranicama tih proizvođača imaš kataloge u pdf-u za download pa malo pregledaj...

U mojim katalozima koje sam dofurao iz Munchena piše da to odgovara...  :wink:
Pogledo...ništa za moga! Fala.
 
alien said:
Je, samo originali 6000 kn!  :mrgreen:

Neznam jesu li isti kao i na K seriji, ali mene su u Grazu BMW Sportkoferi sa nosačima koštali manje od 500 € što mi se čini znatno manje od 6000 kn.  :misli:

Ako su originalni nosači kao kod mene (donji dio nosač na koji se kofer nasloni, a gornji jedan štift koji uđe u predviđenu rupu na koferu tako da se može stvarno brzo stavljat i skidat sa motora na ključ) mislim da ti ništa zamjenskoga pasati neće.  :(
 
Ovo su moji...
daae_1.JPG
 
zokx said:
Neznam jesu li isti kao i na K seriji, ali mene su u Grazu BMW Sportkoferi sa nosačima koštali manje od 500 € što mi se čini znatno manje od 6000 kn.  :misli:

Ako su originalni nosači kao kod mene (donji dio nosač na koji se kofer nasloni, a gornji jedan štift koji uđe u predviđenu rupu na koferu tako da se može stvarno brzo stavljat i skidat sa motora na ključ) mislim da ti ništa zamjenskoga pasati neće.  :(

A di si to kupil u Grazu? u BMW-u ili

 
alien said:
Ovo su moji...

Sistem je potpuno drukčiji nego kod mene :( . Svejedno ne vjerujem da cijena u Austriji može niti približno doseći ranije navedenih 6000 kuna, a pogotovo jer nosače već imaš. Ponavljam mene su sa nosačima koferi koštali nešto oko 450€ (nisam 100% siguran, a nije mi račun pri ruci), a nosači u cijeni sigurno učestvuju sa 100-njak €. Nazovi Denzel u Grazu, ima jedan tip koji govori hrvatski, i koji organizira preko nekog trećeg i moguću dostavu u Zagreb ili, čini mi se Čakovec. Negdje sam imao i zapisan broj telefona tog trećeg lika ali stvarno više pojma nema.. ako nađem broj PP ću ti.  (y)

EDIT Zaboravih, a važno je - austrijanci uredno vraćaju MWST što ti od cijene oduzima porez. Dodatno, isplaćuju ga u cent jer ne ide preko Tax Free firme nego direktno u trgovini.  (y)
 
Sledgehammer said:
A kakve bi ti??  :misli: Daj neku sliku, da znamo barem kakav model te zanima...
Nije stvar u modelu nego piše da ne može na originale već moran kupit njihove nosače!


Zokx: Thanks!  (y) Izgleda mi obečavajuće...