Bočni koferi za BMWa od nekog drugog???

Pa stvar je i u modelu, jer ne rade se svi modeli kofera za sve vrste nosača i modela (kolikogod to tebi zvučalo - nelogično...).

Npr. za R 1200 R ne paše aluminijski koferi (jer je isti roadster), pa ako to tražiš - uzalud vam trud, svirači...

Ali ako tražiš putno/touring kombinaciju kofera, to paše od mnogo tvrtki i modela NA ORIGINALNE NOSAČE. Ne znam što si i kuda si gledao...  :wink:
 
Sledgehammer said:
Ali ako tražiš putno/touring kombinaciju kofera, to paše od mnogo tvrtki i modela NA ORIGINALNE NOSAČE. Ne znam što si i kuda si gledao...  :wink:

Di??   :misli:
 
alien said:
Nije stvar u modelu nego piše da ne može na originale već moran kupit njihove nosače!


Zokx: Thanks!  (y) Izgleda mi obečavajuće...
e,a ka da si ti od jučer,nemere ,nemere se vozit BMW i stavit kufer od tamo nike live firme :jesus: :jesus:
ma da si iša u Pićila riješija bi sve odma i za cijenu jednog org.kufera,
 
BMW-krauser i ništa nije ko original,prema tome plati  :D
 
Djeki said:
točno nije,ali su najtvrđi i najdugovječniji

:misli: Ne kužim. Za neke modele proizvodi Krauser za neke neki drugi proizvođač. Na svima piše BMW i negdje još minijaturnim slovima naziv stvarnog proizvođača (na mojima piše SHAD - španjolski proizvođač).  Nije da možeš birati između više proizvođača za isti model. Krauser vjerovatno više ne radi za BMW jer im je preskup u nabavi, a španjolci valjda proizvode bitno jeftinije. Dobro je da još nisu počeli stavljati kineske.  :mrgreen:
 
Pa nacionalnost proizvođača je tu potpuno nebitna...  :wink: :wink: :wink:
 
Sledgehammer said:
Pa nacionalnost proizvođača je tu potpuno nebitna...  :wink: :wink: :wink:
a čuj za cijenu po kojoj se ti BMW kuferi prodaju mislim da je ''nacijonalnost ''ipak bitna ,gledaj .mene za Capa sva tri kufera dođu negdi 4000kn i sad mi se .ebe ko je proizvođač,važno mi je da zadovoljavaju ono za šta jesu.ali ti isti za Bmwsu skuplji za više od tri puta .e sad???? :LOL: :LOL:
 
rus said:
a čuj za cijenu po kojoj se ti BMW kuferi prodaju mislim da je ''nacijonalnost ''ipak bitna ,gledaj .mene za Capa sva tri kufera dođu negdi 4000kn i sad mi se .ebe ko je proizvođač,važno mi je da zadovoljavaju ono za šta jesu.ali ti isti za Bmwsu skuplji za više od tri puta .e sad???? :LOL: :LOL:

Tu nema veze nacionalnost, jer sam pod pojmom "nacionalnosti" mislio na zemlju gdje su isti proizvedeni.

Kada govorimo posprdno o npr. kineskim proizvodima, treba razlikovati dva pojma - proizvode koji su kineski po razvoju, dizajnu, proizvodnji i svim ostalim svojstvima koje nude i prodaju Kinezi kao autori tog proizvoda, i proizvode koje Kinezi samo sklapaju ili proizvode po specifikacijama i svim ostalim odredbama originalnog proizvođača (licencna proizvodnja). KInezi rade i mnoge najsofisticiranije i najkvalitetnije stvari na svijetu, kao i neke najšugavije i najnekvalitetnije, no to ne znači da je to nešto isto i da to treba stavljati pod zajednički nazivnik.

Ako je BMW voljan staviti svoj logotip na kofere - i ponuditi garanciju za iste za naše i EU tržište - proizvedene u Sudanu ili Albaniji, to su za mene BMW-ovi koferi!, kao što je Philips TV proizveden u Tajvanu po licenci Philipsa još uvijek - Philips TV! Razlike znaju biti u standardima kvalitete, gdje naši trgovci znaju uvoziti dio kvota proizvedenih za zemlje sa manjim standardom kvalitete od EU (jer dobiju neusporedivo jeftinije), pa onda zlorabe ime proizvođača nudeći taj proizvod kao onaj namijenjen EU standardima, a to nije slučaj. I onda se ljudi razočaravaju, a u biti je riječ o prijevarnom ponašanju uvoznika-vele/maloprodajnog trgovca, što se rješava kroz Zakon o zaštiti potrošača (a lobby trgovaca se upravo izborio da u novom Zakonu o zaštiti potrošača više ne bude na deklaraciji navedena zemlja proizvodnje i porijekla, upravo da bi mogli opet muljati na taj način... prokleta lopovska banda!!  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: ).

No to je slučaj sa proizvodima velikih serija, kao što jedan TV je, no ne i sa koferima za motocikl, koji se za BMW ipak ne rade u 127 tvornica širom svijeta...  :wink:

Glede ovog boldanog u tvom postu - dva pitanja-tvrdnje... 1. što to "zadovoljavaju" ti koferi? i 2. ne misliš li da svaka roba ima svog kupca i svoju (adekvatnu) cijenu?
 
rus said:
a čuj za cijenu po kojoj se ti BMW kuferi prodaju mislim da je ''nacijonalnost ''ipak bitna ,gledaj .mene za Capa sva tri kufera dođu negdi 4000kn i sad mi se .ebe ko je proizvođač,važno mi je da zadovoljavaju ono za šta jesu.ali ti isti za Bmwsu skuplji za više od tri puta .e sad???? :LOL: :LOL:

Neka sam dao i 500€ za dva kofera sa nosačima (a dao sam manje) to je 500 X recimo 7,4 je 3700 kn., znači 300 kuna manje nego tri kofera za Capo. Razlika je svakako u jednom koferu (top case), ali proglasiti nešto više od tri puta skuplje ovako na burek je vrlo hrabro.  :misli:  :mrgreen:

Glede "nacionalnosti" u principu se slažem da ako nešto ima (u ovom slučaju BMW) logo proizvođača na sebi nebitno je gdje je stvarno proizvedeno. Ipak nekako mi je draže da piše npr. Made in Japan nego ROC.  :wink:
 
alien said:
Je, samo originali 6000 kn!   :mrgreen:
Obzirom da iman bisage nije me baš volja davat toliko love...još će mi Sleđ poslat poreznu doma!  :mrgreen:
Nađem ih na ebayu ali amere nije volja to slat u kroejša jer su valjda veliki i ne da im se zezat...kod njih se prođe za oko 2000 kn...
A znači nema druge nego sist na ebay, molit boga na dolaru 4,5 kn i ajmo...  :mrgreen:
e vidiš ovo je cijena koju je Alien stavija za njegov BMW,a prije misec dana mi je kolega stavija na navom GS-Adv.i bolje da ne pišem koliko su ga došli ti Alu.-kuferi
 
Na R850R sam stavio Givi (Five Stars nosači), a kada sam kupovao Sa i usporedio Givi i original, ispalo je par sto kuna razlike, a original ipak puno ljepše stoji. Ne znam zakaj su u BMWu išli otkrivati toplu vodu sa koferima za 1200 seriju, samo su bez veze zakomplicirali, stari touring koferi sa 1100 i 1150 serija su bili skoro savršeni, IMO.


Ko što zokx kaže, na novim BMWima (GS 1200 u mom slučaju) su koferi SHAD-ovi.
 
rus said:
e vidiš ovo je cijena koju je Alien stavija za njegov BMW,a prije misec dana mi je kolega stavija na navom GS-Adv.i bolje da ne pišem koliko su ga došli ti Alu.-kuferi

Mogao je stavit i 10000 kn.  :jesus:

Pudla said:
Na R850R sam stavio Givi (Five Stars nosači), a kada sam kupovao Sa i usporedio Givi i original, ispalo je par sto kuna razlike, a original ipak puno ljepše stoji. Ne znam zakaj su u BMWu išli otkrivati toplu vodu sa koferima za 1200 seriju, samo su bez veze zakomplicirali, stari touring koferi sa 1100 i 1150 serija su bili skoro savršeni, IMO.


Ko što zokx kaže, na novim BMWima (GS 1200 u mom slučaju) su koferi SHAD-ovi.

I meni su ti koferi puuno ljepši. Mislim da bi uz manje prilagodbe pasali i na 1200 umjesto ovih wannabe adventure look kanti.
 
zokx said:
I meni su ti koferi puuno ljepši. Mislim da bi uz manje prilagodbe pasali i na 1200 umjesto ovih wannabe adventure look kanti.

Tako je, roadsteru pašu limeni koferi kao piletu sisa ili prasici sedlo...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :povraca: :povraca: :povraca:
 
zokx said:
Mogao je stavit i 10000 kn.  :jesus:

I meni su ti koferi puuno ljepši. Mislim da bi uz manje prilagodbe pasali i na 1200 umjesto ovih wannabe adventure look kanti.

Moga san ja stavit i 0 kn, al nije bitno koliko san ja moga stavit već je bitno da su oni oko 6000 kn u Tomića!
A ne kupujen ih ja u sebe već u Tomića ili uz pomoć ove teme kod nekog drugog!  :jesus:
 
evo su se neki pojavili na ebayu.
za donja dva šta se prodaju odvojeno možeš ponuditi i nižu cijenu. po pedesetak eura manje bi trebali prihvatiti. bar su jednom prijatelju iz stobreča za original alu prihvatili.
za dostavu je najbolje poslat kod nekoga u njemačku pa da ti pošalje po autobusu ili kombiju (jedan vozi frankfurt - trilj).
 
aceranic said:
evo su se neki pojavili na ebayu.
za donja dva šta se prodaju odvojeno možeš ponuditi i nižu cijenu. po pedesetak eura manje bi trebali prihvatiti. bar su jednom prijatelju iz stobreča za original alu prihvatili.
za dostavu je najbolje poslat kod nekoga u njemačku pa da ti pošalje po autobusu ili kombiju (jedan vozi frankfurt - trilj).

Već san ih pogleda, al 589 eura + dostava + eventualna carina...više se isplati učinit đir do slovenije ili Austrije tamo ih kupit za keš i još uzest nazad porez...
 
aceranic said:
ako naručiš da dođu kod nekoga nema carine i to je samo 20eura za šofera.

Je, u Njemačkoj, a kako sa njima do ovdje? Nije da baš stanu u novčanik!