BOJE - modni dodatak ili ... ipak nesto vise?

Status
Not open for further replies.

Kraljica

New member
BOJE - modni dodatak ili ... ipak nesto vise?
Ponekad mi stvarno nije jasno zasto neki ljudi nose boje?  :misli:

Ispravite me ako nisam u pravu ali boje (MK ili MC) za mene predstavljaju oznaku kluba.
Osoba koja nosi boje javno se deklarira kao pripadnik kluba cije boje nosi.
Kao takav predstavlja svoj klub gdje god bio i sta god radio, i to se odrazava na klub i percepciju istog od strane ostalih klubova i pojedinaca ....  (bla, bla, bla ... ovaj teoretski dio bi zaista trebao svima biti poznat i jasan)

... ili ipak ne  :mrgreen:

Dakle clanstvo u klubu za sobom nosi osim prednosti i neke obaveze.
Te obaveze regulirane su statutom svakog kluba (i u taj dio uopce necu ulaziti), ali po meni u to ulaze i one zdravorazumske stvari tipa:
- ako vidis da ti je clan u nevolji, pa za ime bozje, pomozi mu
- ako vidis da clan tvog kluba srlja u "propast", pa zaustavi ga
(bez obzira govorili mi tu o krajnje losem upucavanju komadu i javnom odjebu koji ce se jos dugo prepricavati uz gromoglasno smijanje ili o puno ozbiljnijim stvarima tipa sjedanja na motor u krajnje alkoholiziranom stanju s tendencijom voznje ili maltretiranje svega prisutnog oko sebe dok ne pobere saku u glavu...)


Bas sam nedavno imala situaciju

- scena 1.:
Lik pijan ko voluharica zabaulja metar i pol u rikverc i zabije se u nas stol, naravno isproljeva ... ali SVE (a toga bas i nije bilo malo)
i uglavnom po nama (to mi je tak super kad mi goretex smrdi po pivi i vinu  :LOL: )

Mislim kaj sad, pa nije ni prvi ni zadnji kaj se napil pa ga je malo zabacilo  :mrgreen:

Lik bez pardona odbaulja tam od kud je i dobauljao ... ni sorry, ni brlj-brlj  :eek:mfg:  :neznam: i  :nervious: :D *
*(pantomimicarski sorry .... cesto koristen oblik isprike osobe kojoj se uslijed konzumiranja vece kolicine alkohola oduzela moc govora)

- scena 2.:
Smirujuci nezadovoljnu skupinu (bez cuge) za stolom idem ja to diplomatski odradit.  :eyebrow:
Dodjem do lika, kazem mu sta je napravio (ne opovrgava) ...reko nije bad ali da dofuraj rundu koja je taman stigla prije tvog "preformensa".
Glatko me otpili da mu ne pada na pamet jer nema para.  :lipotan:
(nisam trazila da plati sve sto je prolio vec samo zadnju rundu ... govorimo o par piva i bambusa)

Ubrzo uvidjam da je pijan ko voluharica i da nema smisla raspravljati se s pijanom osobom.
Nezadovoljna skupina (bez cuge) vec se lagano priprema ustati od stola.

- scena 3.:
Spazim ja pripadnika likovog kluba u bitno boljem agregatnom stanju.
Prilazim i ukratko objasnjavam situaciju, s dotatkom - nezadovoljna skupina (bez cuge) uskoro ce ustati i kazem nek skupe lovu medjusobno i nek to nekak odrade.
Ovaj mi objasnjava to nema veze s njim, pa kaj onda ako su iz istog kluba  :shock:
Pitam di im je predsjednik ... otisel je doma  :misli:
Pitam tko je glavni ... upucuje me na neku gospodju (bez boja)  :eek:pakoljut:

- scena 4.:
Gospodja (bez boja) se ponosno deklarira kao glavna i odgovorna za doticni klub  :bilder: (valjda je mislila da bum joj zahvalnicu dala  :LOL: )
Ponovim opis situacije s "dodatkom"
Gospodja (bez boja) me pogleda zacudjeno i kaze: "To se mene ne tice, on je punoljetan i zna kaj radi" :eek:hne:
(hmm da... lik je punoljetan valjda punih 5 minuta ... citaj balavac)

- scena 5.:
Nezadovoljna nakupina (bez cuge) je ustala.
:censored:


Gledajte ne radi se tu o lovi, ceh nije iznosio vise od 40 'rvatskih nofaca.
Stvar je principa. (ako se netko ne slaze s ovim molim da mi objasni zasto)

I sad se ja tu javno pitam za koji "kiki" neki ljudi zaista nose te boje ???  :misli:

Jer po meni je normalno da kad imas problem s nekim pripadnikom nekog kluba da se prvo obratis tom klubu, njegovim prijateljima/braci/klupskim kolegama/clanovima (kako god se tko nazivao), jer po meni to predstavlja klupski problem. Gledajte, ja neznam tko je lik i kak se zove, ali znam sta mu pise na ledjima.  :wink:
Sta nije i bolje i razumnije da to oni sami to rijese, nego da to rijesava netko sa strane?


Dosta ljudi uci o moto sceni tu s foruma, (izgleda i ja) pa evo, ako netko zeli nesto nadodati ovom traktatu kuknjave nad prolivenom cugom  :LOL:

... i za kraj pozdrav Vilenjacima ma gdje god bili  (y)

*DODATAK ZA ONE KOJI SE NAKNADNO UKLJUCUJU U TEMU BEZ POTREBE DA PROCITAJU CIJELI TOPIK KOJI JE ZAZIVIO I RAZVIO SE PUNO DALJE OD PRVOBITNO IZRECENOG:
- da se stvar stalno nebi vracala na pocetak, NE tema ovog topica NIJE PROLIVENA CUGA
(to poglavlje je zatvoreno na obostranu radost i razumijevanje obje gore spomenute strane)

tema ovog topica je pitanje upuceno onima koji su voljni procitati (s razumijevanjem) te takodjer voljni prokomentirati situaciju na nasoj moto sceni gdje egzistira preko 200 klubova s MK prefiksom i bojama na ledjima, kako oni te boje nose i zasto ih nose jer ne nose ih svi na isti nacin i s istom idejom vodiljom

jos s dodatnim naglaskom da me najvise interesiraju misljenja pripadnika MK klubova i njihovih prijatelja o situaciji na MK sceni kod nas
jer 200-tinjak MK klubova za mene predstavlja jaku klupsku scenu i nije moguce da su svi identicni  :misli: :wink:
 
odvojila sam ovo u novu temu. s razlogom, jer se ona tema s vremenom briše, a ovo bi mogao biti materijal za kvalitetnu temu  :mrgreen:
 
Kraljica said:
BOJE - modni dodatak ili ... ipak nesto vise?
Ponekad mi stvarno nije jasno zasto neki ljudi nose boje?  :misli:

Ispravite me ako nisam u pravu ali boje (MK ili MC) za mene predstavljaju oznaku kluba.
Osoba koja nosi boje javno se deklarira kao pripadnik kluba cije boje nosi.
Kao takav predstavlja svoj klub gdje god bio i sta god radio, i to se odrazava na klub i percepciju istog od strane ostalih klubova i pojedinaca ....  (bla, bla, bla ... ovaj teoretski dio bi zaista trebao svima biti poznat i jasan)

... ili ipak ne  :mrgreen:

Dakle clanstvo u klubu za sobom nosi osim prednosti i neke obaveze.
Te obaveze regulirane su statutom svakog kluba (i u taj dio uopce necu ulaziti), ali po meni u to ulaze i one zdravorazumske stvari tipa:
- ako vidis da ti je clan u nevolji, pa za ime bozje, pomozi mu
- ako vidis da clan tvog kluba srlja u "propast", pa zaustavi ga
(bez obzira govorili mi tu o krajnje losem upucavanju komadu i javnom odjebu koji ce se jos dugo prepricavati uz gromoglasno smijanje ili o puno ozbiljnijim stvarima tipa sjedanja na motor u krajnje alkoholiziranom stanju s tendencijom voznje ili maltretiranje svega prisutnog oko sebe dok ne pobere saku u glavu...)


Bas sam nedavno imala situaciju

- scena 1.:
Lik pijan ko voluharica zabaulja metar i pol u rikverc i zabije se u nas stol, naravno isproljeva ... ali SVE (a toga bas i nije bilo malo)
i uglavnom po nama (to mi je tak super kad mi goretex smrdi po pivi i vinu  :LOL: )

Mislim kaj sad, pa nije ni prvi ni zadnji kaj se napil pa ga je malo zabacilo  :mrgreen:

Lik bez pardona odbaulja tam od kud je i dobauljao ... ni sorry, ni brlj-brlj  :eek:mfg:  :neznam: i  :nervious: :D *
*(pantomimicarski sorry .... cesto koristen oblik isprike osobe kojoj se uslijed konzumiranja vece kolicine alkohola oduzela moc govora)

- scena 2.:
Smirujuci nezadovoljnu skupinu (bez cuge) za stolom idem ja to diplomatski odradit.  :eyebrow:
Dodjem do lika, kazem mu sta je napravio (ne opovrgava) ...reko nije bad ali da dofuraj rundu koja je taman stigla prije tvog "preformensa".
Glatko me otpili da mu ne pada na pamet jer nema para.  :lipotan:
(nisam trazila da plati sve sto je prolio vec samo zadnju rundu ... govorimo o par piva i bambusa)

Ubrzo uvidjam da je pijan ko voluharica i da nema smisla raspravljati se s pijanom osobom.
Nezadovoljna skupina (bez cuge) vec se lagano priprema ustati od stola.

- scena 3.:
Spazim ja pripadnika likovog kluba u bitno boljem agregatnom stanju.
Prilazim i ukratko objasnjavam situaciju, s dotatkom - nezadovoljna skupina (bez cuge) uskoro ce ustati i kazem nek skupe lovu medjusobno i nek to nekak odrade.
Ovaj mi objasnjava to nema veze s njim, pa kaj onda ako su iz istog kluba  :shock:
Pitam di im je predsjednik ... otisel je doma  :misli:
Pitam tko je glavni ... upucuje me na neku gospodju (bez boja)  :eek:pakoljut:

- scena 4.:
Gospodja (bez boja) se ponosno deklarira kao glavna i odgovorna za doticni klub  :bilder: (valjda je mislila da bum joj zahvalnicu dala  :LOL: )
Ponovim opis situacije s "dodatkom"
Gospodja (bez boja) me pogleda zacudjeno i kaze: "To se mene ne tice, on je punoljetan i zna kaj radi" :eek:hne:
(hmm da... lik je punoljetan valjda punih 5 minuta ... citaj balavac)

- scena 5.:
Nezadovoljna nakupina (bez cuge) je ustala.
:censored:


Gledajte ne radi se tu o lovi, ceh nije iznosio vise od 40 'rvatskih nofaca.
Stvar je principa. (ako se netko ne slaze s ovim molim da mi objasni zasto)

I sad se ja tu javno pitam za koji "kiki" neki ljudi zaista nose te boje ???  :misli:

Jer po meni je normalno da kad imas problem s nekim pripadnikom nekog kluba da se prvo obratis tom klubu, njegovim prijateljima/braci/klupskim kolegama/clanovima (kako god se tko nazivao), jer po meni to predstavlja klupski problem. Gledajte, ja neznam tko je lik i kak se zove, ali znam sta mu pise na ledjima.  :wink:
Sta nije i bolje i razumnije da to oni sami to rijese, nego da to rijesava netko sa strane?


Dosta ljudi uci o moto sceni tu s foruma, (izgleda i ja) pa evo, ako netko zeli nesto nadodati ovom traktatu kuknjave nad prolivenom cugom  :LOL:

... i za kraj pozdrav Vilenjacima ma gdje god bili  (y)


ja samo vjerujem da je ovo iznimka......,koja potrvđuje pravilo.... :mrgreen: 
istina,sve je češći(posebno kod "novije" populacije ove sub kulture) gard mismosebidovoljni al u "stvarnom" svitu to ne dihta...nije stvar prolivene cuge,stvar je indolentnosti onih "odgovornih"...a to je "neoprostivo" :wink:













p.s.obrisah sama prvotni odg....moderatori nemaju ništa sa tim :wink:
 
Iwa said:
odvojila sam ovo u novu temu. s razlogom, jer se ona tema s vremenom briše, a ovo bi mogao biti materijal za kvalitetnu temu  :mrgreen:

definitivno si u pravu  :mrgreen:

a ja sam pak primjetio da neki imaju osjecaj da su im boje pokrice za potpuno necivilizirano ponasanje, bez obzira na agregatno stanje.
 
moje mišljenje je ako je neko pust u glavi da mu ni boje ni bilo što
slično ne određuje normu ponašanja  :misli:
ali klub bi ipak trebao voditi brigu o tome  (y)
svakom se može desit ali ne svaki put
nemoš bacat ljagu na boju i to je to izvoli van i stvar riješena  :x
 
ipak su to samo iznimke,velika večina nas u bilo kojem dijelu države nije takav i u pravu si ,ostali članovi njegova kluba kad su vidili u kakvom je stanju nisu mu tribali dozvolit da se uputi u vožnju ,a da ne govorin o ovom drugom,a čuj na puno toga utiče i odgoj.
 
postoje stažiranja u večini klubova i to jako pomaže u upoznavanju novih članova, uostalom sve to mi znamo , ali kad neko napravi sranje ipak je klub odgovoran ako nikak drugačije moralno , a ljaga ostaje jako dugo. Mislim da bi mi skupili lovu i potegnuli novu rundu a drugi dan bi  rješili u klubu kaj napravit sa poletarcem


              mk kockari
 
o...moj...boze...

hoces reci da je netko na motorijadi...i to jos motorist pao na vas stol i prolio cugu...

o...sveti...boze...to se nije desilo...pa ja se iskreno nesjecam...

majko mila pa ja nevjerujem da si povukla paralelu sa bojama!!!

balo balavi se napio...dosao je vjerojatno u klub jer je pitao...klub koji (nemam pojma o kojem se radi) nema ni "staziranje"...

i u ostalom... na kakve si ti to motorijade isla do sada... po ovome sto sam citao kao da si prvi put na "Motorijadi"...

BTW...mi u klubu imamo izraz za sebe...GORI OD NAJGORIH!!!

Mene znaju i bez boja...ali da...nosim ih...eo do proslog tjedna svaki dan na posao i nazad iako idem pjeske...nije trebala jakna
a sad je glupo na "vjetnamku" nabacit boje...

Boje nisu moda...ali nisu ni motorijade okupljanje ljubitelja komorne glazbe...

...
 
Ajme meni  :shock:  

Od slučajno prolivene cuge ispade cijela štorija o klupskim bojama  :misli:

E pa vidi ;

Kad odeš na neki moto party, moraš znati da nisi u nekom finom restoranu nego na mjestu di se može dogodit da se natko nalije malo preko mjere.
Taj netko možda zaspi bilo gdje, a prije toga vjerojatno malo probaulja dok ga noge još drže. E znam, nije ti drago ako zakači tvoj stol pa prolije štogod  :evil:
Iako takve stvari možeš očekivat, sreća pa nisu baš jako prečeste.

Samo...meni nikad nebi palo na pamet da idem od njega... jadnog... tražit da plati ono što je prosuo  :bonk:  a kamoli da se obraćam članovima njegovog kluba
i da tražim zadovoljštinu... :mortal:

I na kraju....prozivat njegov klub u javnosti  :cigle:

A što se tiče one nezadovoljne skupine....ne znam tko su  :misli:  možda nisu bili spremni na bikerski party  :jesus:
 
kad su prvi klubovi poceli tamo neke davne godine cak sam i pomisljo da se uclanim..odbilo me ono staziranje pred ljudima koji nisu vozili bicikl kad sam ja motor i par jos stvarcica. Uglavnom sad svako vece selo ima klub a neka i dva pa nije cudo sto ni klubovi a ni clubovi nisu ono sto su nekad bili ako su ikad i bili....
svaka moda bude i prodje..tako ce i ovo sa klubovima...oni koji su se dosad nagemali para ti ce i opstat,a ostalih cemo se sjecat ili ce prerast u neki klub ljubitelja pletenja ili kukicanja iliti tako neki metro sport :mrgreen:
 
blu-blu said:

dobro zazmisli da li je u cijeloj priči bitna cuga ili princip.
ja koliko sam primjetila, puno je bitniji princip i manjak bilo kakve isprike ili bar namjere isprike. od strane pojedinca i kluba kao takvog.

odgovornost većine za ponašanje pojedinca. to je tema.
 
Trebala je samo isprika pasti od bilokoga iz tog kluba i to je to... Ne znam čemu sad sve ovo, pa na susretima uvijek imaš takvih, al im se nasmiješ i držiš piće u ruci  :mrgreen:
 
koji ste Vi likovi.... :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

"baba" otvorila temu...pa je odmah "povuci-potegni" nisi "smila",nije "u redu" :jesus:

a dva dana čitam pišaju li frajeri stoječki ili sjedečki :jesus:

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

I opet ću ja...nije bitna prolivena cuga...bitno je što za neke stvari na ovoj našoj moto sceni gotovo nikog nije briga :misli:

 
ZLO said:
I opet ću ja...nije bitna prolivena cuga...bitno je što za neke stvari na ovoj našoj moto sceni gotovo nikog nije briga :misli:

ček da im dođe iz dupeta u glavu, dug je to put  :LOL:

 
Kraljica said:
BOJE - modni dodatak ili ... ipak nesto vise?
Smirujuci nezadovoljnu skupinu (bez cuge) za stolom idem ja to diplomatski odradit.  :eyebrow:


Lik jedva hoda , a nezadovoljna skupina bi ga isla lemat  :misli: mogla si ga sama nalemat  :fajt:   :boks:
  :wink:
 
kc000kc said:
Lik jedva hoda , a nezadovoljna skupina bi ga isla lemat  :misli: mogla si ga sama nalemat  :fajt:   :boks:
  :wink:

kaj je, koristis povlastice iz svog potpisa  :LOL:
 
Uf.... :misli:  vidim ja da će nama bikerima, PMS dirigirat ponašanje na motosusretima ...  :jesus:  :LOL: :LOL: :LOL:  

Ajmo dečki, nabavljajte knjigu BON-TON    :LOL: :LOL: :LOL:
 
*lady_750* said:
kaj je, koristis povlastice iz svog potpisa  :LOL:

Tu i tam koristim, ali mi ovo upada u oči i nije mi zamislivo da bi se jedna skupina ljudi obrušila na pijanog čovca :misli:
 
Status
Not open for further replies.