BOJE - modni dodatak ili ... ipak nesto vise?

Status
Not open for further replies.
Kraljica said:
drago mi je vidit da su neki shvatili poantu mog posta  (y)

neki drugi su i dalje misljenja da sam zlocesta ja, fina guzica, motosusretski neobrazovana usudila se javno nekog prozvati :puj-puj: sram me bilo ... zla zla osoba
u vise navrata mi je vrlo jasno sugerirano da pruzanje otpora nije pozeljno, da javno iznosenje vlastitog misljenja takodjer nije u redu ...
bolje je samo nekome iza ledja srati a kad ga vidis onda kisi-kisi, hmm da  :prsti:
- biti supendara je takodjer demokratsko pravo svakoga  :jesus:

citirat cu jednog dobrog frenda:
"Dakle, MK klubovi sto smo se uvjerili u zadnje vrijeme, dosta su nezdravo shvaceni kod nas...
Ima dobrih klubova gdje ljudi znaju sto i kako predstavljaju....i nije im bitan broj vec koliko su kvalitetni kao ljudi, ali i kao klub..."


cijeli ovaj topic nije posvecen degradiranju neodgovornih (iako tako izgleda na prvu)

sve ovo je posveceno ljudima i klubovima koje postujem i javno im zelim dati do znanja da rade dobru stvar ... i da sam u stanju jasno razlikovati ih od moto-modnih macica   8)

tko je shvatio, je shvatio, tko nije i nece...
 
jeste mozda pomislili da nije problem u prolivenoj cugi nego u NJEGOVOJ !?
moto susreti su sve vise pivski susreti,naslikavanja s kacigom i zujom u rukama...
jednom me prilikom kolega "oprao" jer sam preparkiravao bez kacige,a dok mi cita bukvicu narucuje 3. stellu....

i da,moto klub mora odgovarati za svog clana inace nisu klub
 
Mislim slično kao i - ako me sjećanje služi - V-Max, a to je "ne vjerujem da je u scenama 1-4 povučena paralela sa bojama nekoga kluba... riječ je o stvarima koje nemaju veze sa pripadnošću nekom klubu, a ako je slučajno mislila na to da bi klub trebao snositi neku posljedicu pijanog ponašanja tog gulanfera, onda je Kraljica u krivu...

Pijanstvo člana nije problem - gledano kroz prizmu članstva u klubu i nošenja boja - za odnose sa drugima u smislu da bi klub trebao plaćati cugu koju je prolio taj pojedinac, ali je problem za ugled kluba, i klub bi trebao - ako drži do sebe - upozoriti svojeg člana, kao i svoje ostalo članstvo, da takvim "svinjskim manirama" ruši ugled kluba, i da se takvo ponašanje neće tolerirati, pogotovo ako ono prijeti da postane klasika jer se prečesto ponavlja...

Svatko se može napiti, no problem je ako to postane pravilo ponašanja... tada i on i klub imaju problem!

Jednostavno, klub bi trebao razračunati sa svakim članom koji svojim štetnim i nekulturnim ponašanjem šteti ugledu kluba, čemu pijančevanje i neumjerenost bilo koje vrste, koje umanjuje i samu sigurnost vožnje, bitno doprinosi...
 
Klub koji nije podržao, dao ispriku, ili platio cugu umjesto svog člana koji je bio pijan i napravio, nazovimo sranje, definitivno nije nešto u redu s tim klubom.  :palacdolje:
Međutim isto tako nije u redu da neki drugi klub (u ovom slučaju oštećen za prolivenu cugu) uzima stvar u svoje ruke.
Trebala si mu ti osobno zveknuti jednu odgojnu šamarčinu  (y)
Mislim da bi njemu i njegovom klubu to bilo veća sramota i pouka za ubuduće, neg da ga ispraši ekipa, također sa bojama na leđima.

Pošto nisi napisala scenarij koji se na kraju odigrao, ovo je samo moja pretpostavka što se desilo kasnije..., iako se veli da je pretpostavka majka svih zajeba  :mrgreen:
 
zamislite da idete nekud sa klubom i da vam krepa motor ili slično , a oni  uredno produže kao to nije naša briga , e mislim to je stvarno klub
 
Zorro said:
Klub koji nije podržao, dao ispriku, ili platio cugu umjesto svog člana koji je bio pijan i napravio, nazovimo sranje, definitivno nije nešto u redu s tim klubom.  :palacdolje:

Mislim da bi njemu i njegovom klubu to bilo veća sramota i pouka za ubuduće, neg da ga ispraši ekipa, također sa bojama na leđima.

Za ovo prvo ne kužim... zbog čega bi neki klub snosio ikakve posljedice za ponašanje nekog njegovog pojedinca - u smislu da je to bilo kakva obveza...??  :shock:

Svaka punoljetna osoba neka snosi posljedice za sebe... no da je kolegijalno pomoći članu svojeg kluba, pa i bilo kojem drugom motociklisti - je! No to ne mislim da treba - a nema ni zakonske osnove - da izlazi iz područja osobne kulture i htijenja, barem ne u konkretnom slučaju...

Nisam ni za "jednu odgojnu preko nosa", ne zato jer ju je debelo zaslužio i trebao bi ju dobiti, već zbog situacije koja je u takvim slučajevima preiskričava, i u biti samo bi ta šamarčina poslužila kao iskra puno večeg pičvajza, koji bi vrlo vjerojatno i vrlo ubrzo narastao do opće filmske makljaže...

Nekakav ponos, debelo podmazan alkoholom i sa egom napuhanim do bola, opipljiv u zraku, eksplodirao bi kao mjehurić sapunice... pa da njega, big mudo bajkera, ošamari nekakva "pička"?? Pa da onda on njoj vrati? Pa da njoj u pomoć stigne dežurna konjica kavalira i zaštitnika svega što miriši na seks? Pa da pičvajz preraste u plemenski sukob obrane klupske časti versus časti jedne dame?

Ne mora tako biti, ali je lako da bi bilo upravo tako...  :wink: :wink: :wink:

Pa da nastavim; napad na pripadnika jednog kluba krivo bi bio protumačen od strane prijateljskog kluba, pa bi polarizacija na bojnom polju bila konkretnija, i dobri stari westerni bi bili tu i bez Johna Waynea......
 
evo mali update na situaciju, decki su se javili i ispricali, i hvala im na tome (steta sto je trebao topic ovdje da bi shvatili sta se dogodilo)
jos jednom ponavljam, nije ovaj topic o prolivenoj cugi  :wink:
decki iz gore opisane situacije su eto taman naletili ko dobar primjer loseg klubovanja,

u lijepoj nasoj ima preko 200 klubova, nije iznenadjujuce sto su neki od njih preskocili neke stepenice u procesu stvaranja kluba
nisu oni krivi sto neznaju bolje, ali problem nastaje ako ne zele nauciti

evo, ovo je jedna od lekcija koja spada u kategoriju: "ucite na tudjim greskama"
ljudi nemojte se dovodit u glupu situaciju iz neznanje, jer neznanje stvarno nije isprika ... fala (da ne kazem cemu) puno je klubova tu kod nas, ako neznate pitajte  (y) nemojte srljati ko guske u magli  :jesus:
 
šina69 said:
Zašto mlatit praznu slamu?
Tko je skužil poantu,skužil je već u 1.postu
onaj tko nije nikad ni neće.
Onaj tko živi s motorom i klubom
zna pravila.Svi ostali se samo furaju.

Šina ka iz libra govoriš
 
Ah, čuj... To se dešava dok su ljudi mlađi. Ak se v klubu posloži ekipa 30+, sve puno ozbiljnije zgleda. Tjah, svi smo bili mladi i ludi...sad više nisam mlad...
 
Crunch said:
Ah, čuj... To se dešava dok su ljudi mlađi. Ak se v klubu posloži ekipa 30+, sve puno ozbiljnije zgleda. Tjah, svi smo bili mladi i ludi...sad više nisam mlad...

LUDOST S GODINAMA TEK DOLAZI... :mrgreen:
 
Koliko sam ja shvatio bit ove teme je  RESPECT! Zato i postoji ogromna razlika izmedu Mk i MC. Kod Mk dodes uredno platis svojih nekoliko kunica clanarine dobis boje i eto ponosni clan, a kod MC ipak ima put od supporta(upoznavnja) pa preko hangarounda i prospecta do full membera - put dug nekoliko godina i mnogo kilometara da bi se razdvojio kukolj od zita. Tu naucis respektirat svoju bracu i one oko sebe(koji to zavreduju) i onda znas kaj znaci onaj klise 'svi za jednog i jedan za sve'. Ima dobrih Mk klubova koji shvacaju scenu ali nazalost ima puno vise onih :palacdolje:. Sad znam da oni koji ne djele moje misljenje ce se  :wc: od opravdavanja al iskreno puca mi k....!
 
Kraljica said:
Ponekad mi stvarno nije jasno zasto neki ljudi nose boje?  
Pitam tko je glavni ... upucuje me na neku gospodju (bez boja)  :eek:pakoljut:
Gospodja (bez boja) se ponosno deklarira kao glavna i odgovorna za doticni klub  :bilder: (valjda je mislila da bum joj zahvalnicu dala  :LOL: )
Ponovim opis situacije s "dodatkom"
Gospodja (bez boja) me pogleda zacudjeno i kaze: "To se mene ne tice, on je punoljetan i zna kaj radi" :eek:hne:
(hmm da... lik je punoljetan valjda punih 5 minuta ... citaj balavac)
Svak si može prišit na leđa šta god hoće...za udrugu treba par ljudi, zapisnik i eto ga....tako su MK klubovi osnovani, i onda netko je ovakav netko onakav..stvar je to kluba i onoga šta žele da drugi misle o njima. Ima klubova koji jednostavno primaju svakoga i svašta a da nisu u stanju to kontrolirat (i ja sam istu grešku radio).
Kod MC klubova baš nema takovih ispada jer ipak su ljudi malo ozbiljniji i uzto su 3 godine stažiranja koje isfiltriraju dosta toga.
A nekih davnih godina boje su bile interesantne običnom puku, pa su poštovali bikere, no u zadnje vrijeme poplavom boja i klubova to se pretvorilo u lakrdiju...
Ja sam odlučio da na sebe neću ništa prišit..ma ni mali prišivač..ništa...bar me nitko neće povezivat s nikim a ja se družim s onim kojim ja hoću i za sad sam skroz zadovoljan..majica je dovoljna da pokažem svoju simpatiju za neki klub
 
CHAGO! said:
Svak si može prišit na leđa šta god hoće...za udrugu treba par ljudi, zapisnik i eto ga....tako su MK klubovi osnovani, i onda netko je ovakav netko onakav..stvar je to kluba i onoga šta žele da drugi misle o njima. Ima klubova koji jednostavno primaju svakoga i svašta a da nisu u stanju to kontrolirat (i ja sam istu grešku radio).
Kod MC klubova baš nema takovih ispada jer ipak su ljudi malo ozbiljniji i uzto su 3 godine stažiranja koje isfiltriraju dosta toga.
A nekih davnih godina boje su bile interesantne običnom puku, pa su poštovali bikere, no u zadnje vrijeme poplavom boja i klubova to se pretvorilo u lakrdiju...
Ja sam odlučio da na sebe neću ništa prišit..ma ni mali prišivač..ništa...bar me nitko neće povezivat s nikim a ja se družim s onim kojim ja hoću i za sad sam skroz zadovoljan..majica je dovoljna da pokažem svoju simpatiju za neki klub


(y)
 
Status
Not open for further replies.