Boxer i ulje

Danas sam točio ulje, ima 24.000 (znači 4 nakon servisa) i potrošio je 3-4 dcl.

Moja vozilica je nerijetko u višim okretajima, a ima i dosta autoputa na grbi, pa tu potrošnju pripisujem tome  :wink:
 
AnteK said:
Prije toga je bio Repsol 15W-50 i nije mi nešto za moj singl, puuuno lošije od Motula 5100.

Po čemu vidiš da je jedno ulje bolje od drugog?
Manje ga "nestane" ili ima neko drugo odokativno mjerenje?
 
tiki said:
Po čemu vidiš da je jedno ulje bolje od drugog?
Manje ga "nestane" ili ima neko drugo odokativno mjerenje?

Po čemu vidim? Singlovi razbiju ulje relativno brzo. Motul 5100 izdrži bez dolijevanja praktički
5-6.000 km, ovaj Repsol je pišalina nakon 2000 km i moram češće kontrolirati i dolijevati. Opet
poslije 5100 i sve ok. Naravno, konstrukcija mog motora je takva da osjeća ulje, nisu svi toliko
senzitivni  :mrgreen:
 
bendix said:
jura, imas li naviku malo ga zagrijat na mjestu ili ne?

Ne baš, kad izlazim iz garaže (znači potpuno hladan) znam ga pustiti minutu-dvije da odradi dok se obučem.

Nisam baš pobornik zagrijavanja na mjestu  :wink:

makazica said:
Ja ne.  :mrgreen:

Ali mislim da bi se naljutio kad bi ti rekao čemu ja to pripisujem.... :mrgreen:

Već sam navikao da pališ vatru...  :jesus: :mrgreen:
 
>> Po čemu vidim? Singlovi razbiju ulje relativno brzo.

Kad navratiš na cugu, sjeti se objasniti što je "razbiti" ulje ...
 
BMW servis u Ljubljane je presao na 15-50. Nakon servisa sam prosao 2000km. Potrosnja je 0.
agy9uza9.jpg
8y7ysuhy.jpg



Sent from my iPhone
Всё будет ХаРашО!!!
 
Od 0 do 10000 km GSA potrosio je skoro 2L ovoj otopine)))
To znaci da je zderao skoro 2 deca X 1000 km.


Sent from my iPhone
Всё будет ХаРашО!!!
 
GLES said:
BMW servis u Ljubljane je presao na 15-50. Nakon servisa sam prosao 2000km. Potrosnja je 0.
agy9uza9.jpg
8y7ysuhy.jpg



Sent from my iPhone
Всё будет ХаРашО!!!

Samo je cijena ubitačna. Motul 15w-50 je u pola cijene toga.
 
zato ne kupuješ u servisu, nego kupiš Castrol koji je jeftiniji  :wink:
 
Zato sto je razvijeno sa firmom Schnitzer specijalno za BMW bokser masine, onda iskustva ljudi koji koriste isto ulje i prave puno kilometara su  (y)
 
AnteK said:
Na osnovu čega bi to trebao biti vrh?

Pa Ante, nije ulje za gore-dolje, nego specijalno ulje za lijevo-desno, e, a to je vrlo različito ...

A šta misliš kako je meni : gore-dolje i naprijed-nazad plus desmo, a nema lijevo ...
 
Ja sam neki dan stavio u moj rs motul ester 5100 15w-50 i čini mi se da je ok. Ima li ko kakva iskustva s tim uljem. Mnogi ga hvale a neki i kude.  (y)