cijena goriva...!

Rajić said:
To smo rekli i za 10 kn kad je gorivo bilo ispod 5 kn pa vidi gužva i dalje  :wink:

A nije tako jako...a bit će i bolje  (y)
Kad ću opet za pola sata doći od kuće do Trga  :mrgreen:
 
ADAM said:
A nije tako jako...a bit će i bolje  (y)
Kad ću opet za pola sata doći od kuće do Trga  :mrgreen:

da pricao sam sa starijom gospodm da je bila velka fama kad je gorivo skocilo na 3 kn ko ce to platit kako to itd. ! uglavnom cinjenicno stanje je to da cu morat do ovih u kuwajt ili kubu ... da se vozam :)
 
ADAM said:
Si siguran?
U cijeni goriva (eurosuper) koji plaćaš na benzinskoj 38,47% je cijena goriva a  61,52% su porezi koje plaćamo državi  :wink:

E da,nije da se žalim vozim se i vozit ću se sve dok budem mogel  (y)
I jedva čekam kad bude benga 20 kn/l - da vidiš kak se bude lepo voziti,nigdje gužve  (y)  :mrgreen:
u velikoj britaniji ti je recimo odnos 70/30 u korist države....nema tu puno filozofije, ameri diktiraju sve pa i to, dok se njima ne stane na kraj živili bumo i dalje ovak kak živimo...frajeri svako malo zmisle neki rat a cijene bengice samo skaču i skaču...al svemu dođe kraj pa bu i njima, samo bojim se ne za našeg života....
 
:misli: a kao Brazilci i ini malo šećerna trska i eterične baze - bube su do gašenja proizvodnje još uvijek išle uz male preinake na karbovima bez problema a Brazil je zemlja u ćurcu kao i mi ali se snalaze i niko ih ne pita iz ovih naftnih giganta  :wink:
 
papillon said:
:misli: a kao Brazilci i ini malo šećerna trska i eterične baze - bube su do gašenja proizvodnje još uvijek išle uz male preinake na karbovima bez problema a Brazil je zemlja u ćurcu kao i mi ali se snalaze i niko ih ne pita iz ovih naftnih giganta  :wink:
tekst ti ima smisla ko da si izašel pred neki dan iz brazilske prašume :mrgreen:
 
papillon said:
:misli: a kao Brazilci i ini malo šećerna trska i eterične baze - bube su do gašenja proizvodnje još uvijek išle uz male preinake na karbovima bez problema a Brazil je zemlja u ćurcu kao i mi ali se snalaze i niko ih ne pita iz ovih naftnih giganta  :wink:

Neće biti, Brazil je jedna od najbrže rastućih svjetskih ekonomija. Koliko čitam u Brazil i Nijemci odlaze kao gastarbajteri. Nešto si pobrako, to nije brazil iz 80tih  :wink:
 
Ja sam čuo da Brazil ima jaku industriju,da puno izvoze,da su dosta jaki u nekim granama industrije...Ronaldinho,Romario,Bebeto,Tafarel i ostali produkti... 


Sented from my iBok juzing Tapatok
 
mene konkretno zanima na osnovu cega je taj profesor izracunao da ima nafte do 2050-te godine....
da znaju koliko je ima nebi je trazili nego bi isli i pokupili je  :misli:  :mrgreen:
 
Incredible said:
tekst ti ima smisla ko da si izašel pred neki dan iz brazilske prašume :mrgreen:
:mrgreen: a što se ti nisi sjetio kao Brazilci i napisao neku rečenicu kao i ja pa se izvukli iz govana kao i oni  :brush:
vaad said:
Neće biti, Brazil je jedna od najbrže rastućih svjetskih ekonomija. Koliko čitam u Brazil i Nijemci odlaze kao gastarbajteri. Nešto si pobrako, to nije brazil iz 80tih  :wink:
Nisam ništa pobrkao jer znam kako je Brazil živio-preživljavao 80-tih a kako žive sad..
 
papillon said:
Nisam ništa pobrkao jer znam kako je Brazil živio-preživljavao 80-tih a kako žive sad..


Pun je jubito filmica voznje motorima u Brazilu sa HD Hero 2 kamerama... Doduse, pocela je ta posast i na ovom forumu tako da nije mozda najbolji primjer za usporedbu  :LOL:
 
3alfa3 said:
Pun je jubito filmica voznje motorima u Brazilu sa HD Hero 2 kamerama... Doduse, pocela je ta posast i na ovom forumu tako da nije mozda najbolji primjer za usporedbu  :LOL
..e jebga ni njima nije lako u blizini onih hvatača nafte  :no:

loudpipes said:
mene konkretno zanima na osnovu cega je taj profesor izracunao da ima nafte do 2050-te godine....
da znaju koliko je ima nebi je trazili nego bi isli i pokupili je  :misli:  :mrgreen:
E moj frende ima nafte za puno više godina samo je pitanje borbe oko monopola nad njom  :wink:
i odakle je taj profesor - ovo je 2012 a do 2050 toliko nafte ima u Jadranu i Slavoniji  :mrgreen:
 
loudpipes said:
vjerojatno s tv-a .....Vidoviti Milan  :mrgreen:
:azn:

etf osijek :) slobodno dodete pa se informirate :p
nisam se toliko bavio time vec sam cuo te informacije :) uglavnom nacin zejebavanja vidovitih milana ,jelena,pataka ovaca i slicinih mogu i dalje vodit ovakav razgovor u sumi ili na teens dijelu foruma :)

ako je covjek rekao +/- 10 god . to znaci da bas i nije vidovit :) postoji mogucnost da je informacija data od strana naftnih kompanija za opravdanje dizanja cijena...
 
loudpipes said:
nacin razgovora je prikladan temi...ako izneses podatak da nafte ima do 2050 ja zelim znati
kako ste to izracunali,koliko je to nafte,di je ima , ko ce je izvadit ,ko preradit,a ko trosit....
pitam iz cisto sebicnih razloga,da vidim oce li moja kompanija busit da uzmem neku paricu iako
neznam na sta cu je trosit kad ce sve stat  8)

naime ,ja sam iznio podatak doticnog profesora , na doticnom fakultetu , pa slobodno posaljete mail na doticni fakultet pa cete dobiti elaborat!
valjda ste svjesni da se danas konzultacije jako dobro naplacuju te cete shodno tome morati dati neku naknadu za podatke izracuna i sl. jer biste tim podatkom sebi ili tvrtci donjeli dobit!
ps: znaci da se niti jednoj temi nemoze prici s nekom dozom podsmjeha ili neceg slicnog?
pps: posto kazete da posao obavljate u tvrtci koja svoju djelatnost obavlja sa doticnim energentom zanima me dali vas kao radnika ne impresionira drastican rast cijena energenta??
 
loudpipes said:
nije valjda da si povjerovao doticnomu  :misli:

zasto ne prema racunici s pocetka price za 15-ak god litra bi trebala biti oko 50ak kuna a za 30 god oko 300kn... ??
zar cete nam vi i vasa firma dati naftu(benzin) po povoljnijim uvjetima??

mozda je i ovo on napisao !

pogledajte pod karticu cijena hr.wikipedia.org/wiki/Nafta

neznam dali ce se ovime moci poceti normalan razgovor ili cemo se i dalje nadmudrivati...
 
loudpipes said:
mene konkretno zanima na osnovu cega je taj profesor izracunao da ima nafte do 2050-te godine....
da znaju koliko je ima nebi je trazili nego bi isli i pokupili je  :misli:  :mrgreen:

Pa da je rekao da ima nafte do 2250-te onda nebi mogli dizati cijenu barela u nebesa  :LOL:
 
o cemu uopce pricamo....koliko ce kostat benza za 30 godina ?  :shock:


Rajić said:
Pa da je rekao da ima nafte do 2250-te onda nebi mogli dizati cijenu barela u nebesa  :LOL:
i nebi mogao uvaljivati svoje skripte pod 'must have,copy verboten '
 
loudpipes said:
o cemu uopce pricamo....koliko ce kostat benza za 30 godina ?  :shock:

i nebi mogao uvaljivati svoje skripte pod 'must have,copy verboten '

tako nekako  :mrgreen:
 
Rajić said:
tako nekako  :mrgreen:

gospodo ,nebih zelio ulaziti u diskusiju koje ste dobi ali kao da ste 12 godisnjaci koji se bore koji ce vise sprdat!

cinjenicno stanje je da gorivo nije neiscrpno trenutno je teza iz vise izvora ta da se pretpostavlja da bi ga trebalo biti do te i te godine...
te pitanja koja glase sto ce biti sa postojecim vozilima , nacinom prijevoza itd.
kaj ce npr jedan brod ic na baterije???

ja sam samo iznosio svoje i zapitao se dali postoje i tuda misljenja s obzirom na tezu da goriva nestaje!?

molio bih vas da se potrudite uozbiljiti barem u ovoj temi!

hvala!
 
Nitko ti ništa loše nije napisao jer je ta navedena godina sumnjiva i laiku iako su nas u školi učili prije puuno godina da rezervi nafte u svijetu uz porast auto-moto i ostale industrije ima za narednih 100 godina a sad se sjećam da su nam to govorili negdje 1980 pa sad zbrajajte koliko će je biti.
Ono što na žalost mislim da ću doživjeti u još ovo pokasno lijepo doba života je još jedan rat a nakon njega malo ljudi će zanimati cijena nafte - toliko sa off-om.
 
papillon said:
Nitko ti ništa loše nije napisao jer je ta navedena godina sumnjiva i laiku iako su nas u školi učili prije puuno godina da rezervi nafte u svijetu uz porast auto-moto i ostale industrije ima za narednih 100 godina a sad se sjećam da su nam to govorili negdje 1980 pa sad zbrajajte koliko će je biti.
Ono što na žalost mislim da ću doživjeti u još ovo pokasno lijepo doba života je još jedan rat a nakon njega malo ljudi će zanimati cijena nafte - toliko sa off-om.

nije problem zejebavanja ja se volim zejebavat , ali vidoviti milan,mafija itd... ako me shvacate!
kaj da kazem zivi bili pa vidili.... moje stajaliste je da je ima u ogranicenim kolicinama do kad vidjet cemo ali pitanja za raspravu su postavljena na pocetku topica :)
ps: i da dode do rata nebi bilo lose sad barem vecina zna nacine na koje se moze krasti!