cijena goriva...!

Da potkrijepim moj prethodni post:
Trenutne cijene goriva na tom ludom planetu - U CIVILIZACIJI I
DEMOKRACIJI!!?????
Austria          Diesel EUR 1.392!!!
Belgique      Diesel EUR 1.222!!!
France          Diesel EUR 1.296!!!
Holland        Diesel EUR 1.375!!!
Ungarn          Diesel EUR 1.428!!!
Deutschland Diesel EUR 1.492!!!



ostali "NE CIVILIZIRANI I NE DEMOKRATSKI" SVIJET
Azerbaidjan    Diesel EUR 0,31
Egypt              Diesel EUR 0,14
Ethiopie          Super EUR 0,24
Bahamas        Diesel EUR 0,25
Bolivie            Super EUR 0,25
Brasila            Diesel EUR 0,54
Chine              Normal EUR 0,45
Equateur        Normal EUR 0,24
Ghana              Normal EUR 0,09 !!!!!!!
Groenland      Super EUR 0,50
Guyane          Normal EUR 0,67
Hong Kong    Diesel EUR 0,84
India              Diesel EUR 0,62
Indonésien    Diesel EUR 0,32
Irak                Super EUR 0,60
Kazakhstan    Diesel EUR 0,44
Qatar              Super EUR 0,15
Kuweit          Super EUR 0,18
Cuba              Normal EUR 0,62
Libye              Diesel EUR 0,08 !!!!!!!
Malaisie        Super EUR 0,55
Mexique        Diesel EUR 0,41
Moldavie        Normal EUR 0,25
Oman              Super plus EUR 0,20
Pérou              Diesel EUR 0,22
Philippines    Diesel EUR 0,69
Russie            Super EUR 0,64
Arabie S.        Diesel EUR 0,07!!!!!!
Afrique  Sud  Diesel EUR 0,66
Swaziland      Super EUR 0,10 !!!!!!
Syrie              Diesel EUR 0,10 !!!!!
Trinidad          Super EUR 0,33
Thailande        Super EUR 0,65
Tunisie          Diesel EUR 0,49
USA                Diesel EUR 0,61
Venezuela      Diesel EUR 0,07 !!!!!
Emirats Ar.    Diesel EUR 0,18
Vietnam          Diesel EUR 0,55
Ukraine          Diesel EUR 0,51
 
Mocippaldi said:
Kraljevina je Olanda nije demokracija  :wink:

Danas u Olanda Diesel dostiko rekord od 1,51€ a Benzin 95 1,83€  :wink:
Dobro, ali u njih se bar moš legalno drogirat, pa ti je sve ravno...  :mrgreen:
 
Shepa said:
Dobro, ali u njih se bar moš legalno drogirat, pa ti je sve ravno...  :mrgreen:
  :yikes: :smoke: :smoke: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry:
...ajd nije ni kod nas tako loše - daš desni žmigavac,parkiraš,otvoriš čep od tanka,nasnifaš se i vozi dalje  :mrgreen:
 
bendix said:
Da potkrijepim moj prethodni post:
Trenutne cijene goriva na tom ludom planetu - U CIVILIZACIJI I
DEMOKRACIJI!!?????
Austria          Diesel EUR 1.392!!!
Belgique      Diesel EUR 1.222!!!
France          Diesel EUR 1.296!!!
Holland        Diesel EUR 1.375!!!
Ungarn          Diesel EUR 1.428!!!
Deutschland Diesel EUR 1.492!!!



ostali "NE CIVILIZIRANI I NE DEMOKRATSKI" SVIJET
Azerbaidjan    Diesel EUR 0,31
Egypt               Diesel EUR 0,14
Ethiopie          Super EUR 0,24
Bahamas        Diesel EUR 0,25
Bolivie            Super EUR 0,25
Brasila            Diesel EUR 0,54
Chine              Normal EUR 0,45
Equateur        Normal EUR 0,24
Ghana              Normal EUR 0,09 !!!!!!!
Groenland      Super EUR 0,50
Guyane          Normal EUR 0,67
Hong Kong    Diesel EUR 0,84
India              Diesel EUR 0,62
Indonésien    Diesel EUR 0,32
Irak                 Super EUR 0,60
Kazakhstan    Diesel EUR 0,44
Qatar              Super EUR 0,15
Kuweit          Super EUR 0,18
Cuba              Normal EUR 0,62
Libye               Diesel EUR 0,08 !!!!!!!
Malaisie        Super EUR 0,55
Mexique        Diesel EUR 0,41
Moldavie        Normal EUR 0,25
Oman              Super plus EUR 0,20
Pérou              Diesel EUR 0,22
Philippines    Diesel EUR 0,69
Russie            Super EUR 0,64
Arabie S.        Diesel EUR 0,07!!!!!!
Afrique  Sud  Diesel EUR 0,66
Swaziland      Super EUR 0,10 !!!!!!
Syrie               Diesel EUR 0,10 !!!!!
Trinidad          Super EUR 0,33
Thailande        Super EUR 0,65
Tunisie          Diesel EUR 0,49
USA                Diesel EUR 0,61
Venezuela      Diesel EUR 0,07 !!!!!
Emirats Ar.    Diesel EUR 0,18
Vietnam          Diesel EUR 0,55
Ukraine          Diesel EUR 0,51

Ovi crveni me malo uboli u oči  :wink:
Svi imali nekog posla sa amerima,demokratskim događanjima ili "proizvode" oružja za masovna uništenja  :mrgreen:  :LOL:
Ajmo kladu baciti gdje je slijedeći događaj  :mrgreen:
 
skuco said:
trebalo je prije na to mislit..

Gle, mi stari smo svoje napravili,
ja sam se uzdal u ove mlađe, visokoobrazovane,
ali to je sve za kurac, oni sam razmišljaju kak do
najnovijih mobitela i sličnih sranja, a voze se i griju
valjda na zrak  :palacdolje:
 
sehrz said:
Pozdrav ekipi , vise sam citaoc na ovom forumu tako da slabo pisem ali jucer sam malo obradivao jednu temu vezanu za seminar koja je doista super.... :) neznam dali je ovakvih vec bilo ako je ispricavam se :p

ako uzmemo da je cijena goriva 1997-2000 bila 3kn(+/- 50l)
a danas 2012 je cijena oko 11 kn !
sto je porsat od oko 3,6 puta!

ako je u yugi navodno prema prici profesora bilo gorivo oko 1,5 kn (sto je porast od 2 puta)

sto znaci ako se nastavi ovakav rast da cemo sa narednih 15 godina placati gorivo oko 40ak kn a posto vidimo da se na svakih 15 godina porast zbraja za jedan puta znaci da bi za 15 godina porast trebao biti oko 4,6 puta sto je u najgorem slucaju 50ak kuna za litru!
jer prema prici tog fosilnog goriva i rezervi ima jos do 2050 god (+/- 10 god)!

sto mislite hocemo se svi ic vozit u kuvajt gdje ce ako i oni krenu pratiti nas rast goriva cijena biti cak oko 4kn pa se vozis do mile volje?
sto ce biti sa svim vasim motociklima i automobilima?(alternativa,.. vodik)?
ili nemate misljenje pa cemo se ko pravi balkanci pokrit po usima i cekat da neko nesto za nas napravi??

hvala!
mozda cu sad zvucat glupo,,vjerujem da ce me vecina vas popljuvat ali nema veze,,one price da se naftne rezerve smanjuju,,da je nafta nastala od dinosaura,,da je ovo da je ono,,,sve su to tlapnje i gluposti.....jel se ko ikada zapito koliko bi to bilo potrebno dinosaura,,zivotinja i bilja da se stvori ovoliko nafte koliko postoi i ako je to zbilja nastalo tako jel to znaci da su dinosauri umirali u masovnim grobnicama... zatim vozila koja koriste vodu kao gorivo koje im ne u potpunosti ali u 70 posto daje energiju za pokretanje postoje vec puno godina...(h2o) ili da neulazim u kemiju vodik i kisik cista eksplozija ali naftna kompanija je toliko jaka da su svaki pokusaji pronalaska alternative za naftu nemogući i zavrsavaju cak i sa atentatima.. nikom nije sumnjiva smrt gadafija u trenutku kad je americi nagovjestio obustavu nafte zbog duga od podosta milijardi dolara.....kolko vas zna da je kod gadafija u drzavi bilo ovako
-----svaki bracni par dobiva kucu ili stan
---student ima placenu skolarinu a poslije faksa ako ne nade posao drzava mu daje placu iako neradi, kao da radi u struci
----ako zatrazite kredit imate ga bez kamata..ukoliko ga kroz nekoliko godina nevratite,,drzava vam brise dug
----cjena goriva je toliko mala da je netreba ni spominjat
----ako kupujete auto drzava vam daje vise od pola
a ovog ima toliko da bi piso do jutra
aa mi gledamo televiziju i klimamo glavama uuu gle pa tak je....


zapitajte se samo koliko ste puta na televiziji culi podatak za koi znate sto posto da nije istinit,,,mozda ste cak bili na licu mjesta i kasnije slusate price....koje su slozene onako kako kome pase...


koliko ste puta dobili kaznu od policije i izvjestaj policajca koi nije ni trunke istinit a nemozete si pomoć.....e sad to samo podignite na visi nivo i zamislite se.....

kao u dosjeima x..istina je oko nas...hehehe

znam da ce vas dosta sad reć gle ovog majmuna sta lupa i vas molim da mi oprostite na slobodi pisanja.....ali

potrazite i naci cete dokaze...
 
Naucnici su dokazali da nafte skoro pa nemoze nestat.
Sirova nafta je jeftinija sad neg prije dvioje godine a Shell je manje nafte izvadio,preradio i prodo a zaradio puno vise neg prije 2 godine  :mrgreen:  Ih ti reformirani ko ih ne zna  :LOL:
 
loudpipes said:
moguce,znas li ti kolike su krtice onda bile  :shock:                                              :mrgreen:
A neš ti dubine 2-3-4 km u zemlju,pa pikanerom i hilticom šibneš 2-3-4 metra do podne  :LOL:
 
papillon said:
A neš ti dubine 2-3-4 km u zemlju,pa pikanerom i hilticom šibneš 2-3-4 metra do podne  :LOL:
uf.pikamera mi dosta za jedan zivot ....nego di ima tih dinosaura-krtica ?
 
3alfa3 said:
Jebo dinosaure - benzin pojeftinio!!!  :mrgreen:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=157617&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=7499419307
Pih - radije bi dera dinosaure nego vjerovao u te nebuloze  :mrgreen:

...već sam davno napisao - do 6 mjeseca Eurosuper 95 bude 14 kunića a vi me derite kao zeca ako ne bude  :jesus:
 
skuco said:
tako će i bit.
ćestitka za uskrs.  :palacdolje:

394370_10150625076427636_170346612635_9465204_23360708_n.jpg
 
sokolbike said:
mozda cu sad zvucat glupo,,vjerujem da ce me vecina vas popljuvat ali nema veze,,one price da se naftne rezerve smanjuju,,da je nafta nastala od dinosaura,,da je ovo da je ono,,,sve su to tlapnje i gluposti.....jel se ko ikada zapito koliko bi to bilo potrebno dinosaura,,zivotinja i bilja da se stvori ovoliko nafte koliko postoi i ako je to zbilja nastalo tako jel to znaci da su dinosauri umirali u masovnim grobnicama... zatim vozila koja koriste vodu kao gorivo koje im ne u potpunosti ali u 70 posto daje energiju za pokretanje postoje vec puno godina...(h2o) ili da neulazim u kemiju vodik i kisik cista eksplozija ali naftna kompanija je toliko jaka da su svaki pokusaji pronalaska alternative za naftu nemogući i zavrsavaju cak i sa atentatima.. nikom nije sumnjiva smrt gadafija u trenutku kad je americi nagovjestio obustavu nafte zbog duga od podosta milijardi dolara.....kolko vas zna da je kod gadafija u drzavi bilo ovako
-----svaki bracni par dobiva kucu ili stan
---student ima placenu skolarinu a poslije faksa ako ne nade posao drzava mu daje placu iako neradi, kao da radi u struci
----ako zatrazite kredit imate ga bez kamata..ukoliko ga kroz nekoliko godina nevratite,,drzava vam brise dug
----cjena goriva je toliko mala da je netreba ni spominjat
----ako kupujete auto drzava vam daje vise od pola
a ovog ima toliko da bi piso do jutra
aa mi gledamo televiziju i klimamo glavama uuu gle pa tak je....


zapitajte se samo koliko ste puta na televiziji culi podatak za koi znate sto posto da nije istinit,,,mozda ste cak bili na licu mjesta i kasnije slusate price....koje su slozene onako kako kome pase...


koliko ste puta dobili kaznu od policije i izvjestaj policajca koi nije ni trunke istinit a nemozete si pomoć.....e sad to samo podignite na visi nivo i zamislite se.....

kao u dosjeima x..istina je oko nas...hehehe

znam da ce vas dosta sad reć gle ovog majmuna sta lupa i vas molim da mi oprostite na slobodi pisanja.....ali

potrazite i naci cete dokaze...

po ovom sta si napisao vidi se da znas o gadafiju i libiji vise od svih  :LOL: :LOL: :LOL:
pa tamo se zivilo katastrofa, ljudi nemaju sta za jest dok su se odredjeni bogatili nenormalno, te stanove necu ni komentirat jer su to vise pecine nego stanovi al dobro... inace ja sam sa obitelji zivio u bagdadu (iraku) jer je stari dolje radio 3 godine i pricao je kako je mogao ici u libiju da su cak i bile vece place al da nije htio jer je tamo bila katastrofa za zivot stranaca. prava nisi imao nikakva...  :palacdolje:
jedino sto cu se slozit s tobom je ovaj dio da su ga ameri ubili iz njima dobro znanih razloga al ostalo su totalne gluposti sto si napisao!!!!!!

reci cu vam samo jedan podatak sitnicu ili kako god zelite. stari je pricao kako je imao sudar sa nekim iracaninom i da se on zabio u njega dok je stari stajao u koloni. ovaj je htio napast starog, zvao je muriju i bilo je sranja. uglavnom sa murijom nema razgovora kao stranac si kriv ovako i onako i odmah letis u zatvor! srecom se nasao neki posten iracanin koji je spasio stvar koji je valjda ispricao sta se dogodilo. nakon sto je stari vidio kakava je situacija dolje za strance brze bolje se vratio nazad. imao je on jos takvih situacija dosta

u shoping centre se ulazi odvojeno od zena, serijatski zakoni su jaaaaako strogi.

EVO I DVIJE SLIKICE ZA ONE KOJI NE VJERUJU... OBRATITE POZORNOST NA DVIJE STOJKE, IZNAD NJIH SLOVA I NA DRUGOJ SLICI TABLICE. na ovoj slici sa tablicama obratite pozornost na kvart koji je pod navodnicima "luksuzni" nesto kao nas pantovcak. tu su zivjeli stranci i razno razni diplomati i ja naravno (ova beba na slici) :mrgreen:
stari je vozio ovu toyotu i toyotu landcruiser za te prilike jebeni auto al evo izgledali su ovak kao i na slici (krampovi obicni) tak da o prici da ti drzava plati pola auta se mogu samo nasmijat  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Mocippaldi said:
I moj stari je u Iraqu radio 2 godine a drugacija mu je prica neg tvoja  :wink: Od pajde stari skoro mirovinu zaradio u Libiji i Alziru pa i on je prico negu drugu pricu nego ti  :afro:

a cuj svatko prica drugacije ja samo kazem kako je moj stari meni ispricao ja sam bio premali da bi nesto znao  :mrgreen:
s druge strane mozda mu je bilo losije nego tu jer nije bio obicni sljaker vec direktor jedne od vecih firmi u jugi pa mu uvijeti u jugi i uvjeti u iraku nisu bili nikako isti  (y)
mozda da je bio radnik mozda bi mu bilo tamo jebeno al posto je i tu imao jebene uvjete kao direktor mozda mu se nije isplatilo trpit ta sranja...
 
:shock:

Upravo čul na vijestima:

država na trošarinama za gorivo u prva 3 mjeseca izgubila 78 miliona kuna,
znači ne vozi se, pa oni koji se voze moraju to nadoknadit kroz kazne ;)
 
Br@da said:
...ja sam upravo čul kontra...da je više kapnulo u blagajnu nego su mislili da bu kapnulo

To su dvije vijesti,
kapnulo im milijardu i nešto više nego lani u ovom razdoblju,
a oni su imali manje troškove, slušaš selektivno ko i moja punica,
ali ona je prešla 70, a na benzinu puše ;)
 
infinity said:
Ja sam trenutno blizu Assena,di si ti jarane :mrgreen:

333km od Assena to je skoro pa nejveca udaljenost u NL, samo je Groningen dalje  :LOL: Ja sam ispod najveceg brda u NL(322,5m) tromedja NL,D i B. Ako budes gdje u blizini javi  :wink:
 
Mocippaldi said:
333km od Assena to je skoro pa nejveca udaljenost u NL, samo je Groningen dalje  :LOL: Ja sam ispod najveceg brda u NL(322,5m) tromedja NL,D i B. Ako budes gdje u blizini javi  :wink:
ala ,a biče da guštaš se vozit po tin prevojima -sempentinama blago tebi  :jesus: :jesus:
 
rus said:
ala ,a biče da guštaš se vozit po tin prevojima -sempentinama blago tebi  :jesus: :jesus:

Iznenadio bi se kad bi vidio kolko ima brda u tih 250-300 metara visine  8)
 
Evo kažu mi kolege da je preko u Bos.Brodu super jeftiniji za 2 kn...ima čak i 98-ice...moram ić provjeriti  8)