cijene moto opreme i dijelova

medved

New member
znam da je tema vec istrosena, ali eto moram se pozaliti. pa ovo stvarno nije normalno, mislim cijene moto opreme i dijelova.evo primjera, imam xj 600, auspuh 2u1, iso sam malo pitati za 4u1-cca 5000,00. za poludit, a za megana 1,6 nije vise od 4000.00kn, a kolika je razlika u velicini.
a ako kazes za jaknu od 1000kn da je puno trgovac te gleda ko da si s marsa pao. to sam dozivio na vise mjesta,pa sto oni misle da nam lova pada s neba
 
Majstore, ne vidim ti u lokaciji gdje živiš, ali evo, ja iz Splita potežem za Luisa u Graz radi istog razloga koji navodiš. Cijene su katastrofa. Ima par dućana di se da nabavit nešto jeftinije, ali onda treba i čekat. Pa kad stigne. A ovako, pukneš jedan izletić i izabereš šta oćeš za puno manju lovu.
Razumin te potpuno, ka i svi ovdje na forumu.
 
zivim u okolici karlovca, istina ima puno ducana al sve mi se cini da je to jedan ko jedan, sta je vama u splitu stvarno tolk frka oko servisa i opreme? ovdje su serviseri dosta uredni sto se tice njihovog rada ali cijena rada?? na mojoj yamahi je na 20 000 predvidjeno stelanje ventila i karburatora- u jednom yamahinom servisu su mi rekli da je to oko 4 ure rada i da dodje oko 700,00kn, pa ja za tu lovu radim cijeli tjedan. kod nas su motori cisti luksuz al kad su mi dragi bas i nemam izbora.

jos da mi i zena nevisi za vratom!!!
 
medved said:
zivim u okolici karlovca, istina ima puno ducana al sve mi se cini da je to jedan ko jedan, sta je vama u splitu stvarno tolk frka oko servisa i opreme? ovdje su serviseri dosta uredni sto se tice njihovog rada ali cijena rada?? na mojoj yamahi je na 20 000 predvidjeno stelanje ventila i karburatora- u jednom yamahinom servisu su mi rekli da je to oko 4 ure rada i da dodje oko 700,00kn, pa ja za tu lovu radim cijeli tjedan. kod nas su motori cisti luksuz al kad su mi dragi bas i nemam izbora.

kupi service manual, imas slike i detaljna uputstva, nesto malo alata, i to napravis sam. imas jeftino vakuumetre u Louisa, a usput mozes i kompletno rastavit karburatore i temeljito ih ocistiti sto ti u servisu najvjerojatnije nece uciniti. za ciscenje karbova je dobra otopina WC-Sanitar i voda. poslije sve dobro isperes u vodi i propuses sa kompresorom. usput naucis na motoru gdje je sta i kad odes na kakav dulji put znas da je sve u redu, a ako se sta i pokvari mozes sam popravit.
zasto davat 700 chuna bez veze... bolje tu lovu potrosit na filtere, ulja, plocice i alat koji ti zauvijek ostaje.
 
Dragi moj Medved !

Očito da si ti čisti početnik što se tiče motorizma ! Ja sam u tom svijetu već 24 godine, i na motore, opremu, moto susrete, benzin ...itd potrošio barem jednu dobru kuću ili jahtu, i to me uopće ne jebe !!! Tu ili jesi ili nisi ! A usporedbe tipa auspuh za Megana košta toliko i toliko , a za motor toliko je toliko ofucana stvar da nemogu usporediti. Kao usporedba glupana koji kažu za 10000 eura mogu kupiti pravi auto , a ne motor !

Ako ti je puno za servis 700 kuna onda prodaj motor i vozi samo megan !

PRAVOM MOTORISTI JE SVE SKUPO OSIM MOTORA I OPREME ZA MOTOR
 
Kad odbiješ PDV, porez na dobit, materijal koji je potrošio, amortizaciju alata, raznorazne troškove (struja, voda, telefon itd...) i državne namete tom serviseru ostane puno manje od 100 kn po satu. To je pod pretpostavkom da radi sam i da nema nikog zaposlenog.
Tko misli da je to puno neka da otkaz u firmi gdje radi za sigurnu plaću i neka se upusti u privatno poduzetništvo.
Manualsi :?: - škrtac uvijek plaća dvaput
 
kod nas je dodatni problem sto ima malo motorista/broj stanovnika tako da svi imaju viske marze da im se posao moze vrtit i na malom broju kupaca.

Al zato ima Louis u Grazu :mrgreen:
 
marcrnko je napisao
[/quDragi moj Medved !

Očito da si ti čisti početnik što se tiče motorizma ! Ja sam u tom svijetu već 24 godine, i na motore, opremu, moto susrete, benzin ...itd potrošio barem jednu dobru kuću ili jahtu, i to me uopće ne jebe !!! Tu ili jesi ili nisi ! A usporedbe tipa auspuh za Megana košta toliko i toliko , a za motor toliko je toliko ofucana stvar da nemogu usporediti. Kao usporedba glupana koji kažu za 10000 eura mogu kupiti pravi auto , a ne motor !

Ako ti je puno za servis 700 kuna onda prodaj motor i vozi samo megan !

PRAVOM MOTORISTI JE SVE SKUPO OSIM MOTORA I OPREME ZA MOTORote]


svaka cast majstore-nema sto u pravu si
ali nije meni zao dat pare nego ih je tesko zaradit tj. nema ih
 
medved said:
marcrnko je napisao
[/quDragi moj Medved !

Očito da si ti čisti početnik što se tiče motorizma ! Ja sam u tom svijetu već 24 godine, i na motore, opremu, moto susrete, benzin ...itd potrošio barem jednu dobru kuću ili jahtu, i to me uopće ne jebe !!! Tu ili jesi ili nisi ! A usporedbe tipa auspuh za Megana košta toliko i toliko , a za motor toliko je toliko ofucana stvar da nemogu usporediti. Kao usporedba glupana koji kažu za 10000 eura mogu kupiti pravi auto , a ne motor !

Ako ti je puno za servis 700 kuna onda prodaj motor i vozi samo megan !

PRAVOM MOTORISTI JE SVE SKUPO OSIM MOTORA I OPREME ZA MOTORote]

svaka cast majstore-nema sto u pravu si
ali nije meni zao dat pare nego ih je tesko zaradit tj. nema ih

Reka sam već jednom da je to sve luksuz. Pitanje je dubine džepa kako neko može to priuštit (održavanja, oprema, registracija, gorivo i sl.)
Obitelji danas po raznim analizama teško žive, jedva skupe za pokrit misec, pa odakle onda iskemijat još za motorić. Ja sam na putu da kupim skuter za 25000 kuna, i to mi je puno, a pari mi se da ću i od toga odustat i vozit ovu staru kramu. Jedino ako uleti kakav bingo...
 
Nemojte mi spominjat pare! Bio sad kupit opremu, sve potrošio i još lagano zadužio karticu. Ubiće me žena kad dođe izvještaj. :mrgreen:
 
Rivi said:
Nemojte mi spominjat pare! Bio sad kupit opremu, sve potrošio i još lagano zadužio karticu. Ubiće me žena kad dođe izvještaj. :mrgreen:

a meni se činilo da je tebi pala sikira u med... :D :D
 
Biži, jebate. Past će mi sikira na glavu. Moran samo bit brži u gledanju sandučića, pa kad vidim "Splitska banka", leti ravno u kontejner. Jedini mi je problem, kako pokrit Vizu. Pas mater.
 
Rivi said:
Biži, jebate. Past će mi sikira na glavu. Moran samo bit brži u gledanju sandučića, pa kad vidim "Splitska banka", leti ravno u kontejner. Jedini mi je problem, kako pokrit Vizu. Pas mater.

jednostavno: kupi njoj nešto papreno na Vizu i rješija si stvar. Neće imat srca pogledat.. :idea:
 
Vidin opet ovdje da se raspravljaju pizdarije tipa :
motor je luksuz i zato moramo platit!
E pa gospodo, vjerovatno vama koji motor vozite 3 miseca godišnje motor i je luksuz (sami kažete pa se neču mišat u vaše zaključke), ali dragi moji mi ga vozimo barem 11 miseci godišnje i ko je baren jedanput vozija po centru Splita, skužit će da motor kod nas nije luksuz nego prijeka potriba!
Prema tome, to šta vozin motor, ne mora značit da san debil kojemu mogu derat pare bez veze!
I još jedna stvar za one koje misle da jadni oni privatni poduzetnici kojima nakon svih troškova, poreza, itd. ostane "SAMO" 100 kn ili manje po satu!
Želio bi vas podsjetit da je prosječna plaća u Republici Hrvatskoj, u kojoj i vi BTW živite, ako niste primjetili dosad, iznosi 4300 kn!
Iako mi nije jasno odakle tih 4300 kn kad vidim koliko svi ovi u Keruma, Peveca ... imaju ali nek bude.
Podilite 4300 sa 26 radnih dana i dobijete 163,38 kn po danu!
Podilite 163,38 kn sa 8 radnih sati i dobijete 20,67 kn po satu!!!!!!!!!!!!!
Znaći Hrvatska radi u prosjeku za 20,67 kn po satru a vi meni kažete da je 100 kn po satu malo!
Daj nemojte me zajebavat!
Po vama bi motor moga vozit samo onaj koji ima 800 kn po danu ilitiga
20800 kn misečno!?!?!?!?!?!
PA ako niste svjesni, znam ih gomilu u Splitu koji imaju motore i skutere a plaću definitivno manje od 4300 kn!
Ajde recite njima da je luksuz imat motor i skuter ujutro kad se probijaju kroz gužvu auta sa svojim jedinim prijevoznim sredstvom da bi taj dan radili za 20,67 kn po satu!!
Baš me zanima šta će van kazat!
Sretno! :evil:

P.S. Šta mi rade rano ujutro prije kave, a ovako lipo sunce vanka! :D
 
E pa onda neka ti koji misle da je puno manje od 100 kn po satu, ulože novac u poslovni prostor i opremu za taj prostor. Ako im je mala plaća (satnica) neka rade još jedan posao a ne od ponedjeljka do petka od 9 do 17 i kad u petak odu s posla boli ih ona stvar za posel do ponedjeljka u 9. Obrtnik radi od jutra do navečer, radi radne dane i vikende i svaku kunu zaradi jer nema tko drugi odradit njegov posao kad mu se ne radi (kao u firmama). Mom tati je obrt osim dobrog donesel između ostalih profesionalnih deformacija i povišeni šećer (stalna dugogodišnja napetost, živciranja i sl).
Ne znam kaj ti alien delaš ali očito ne znaš kak je bit obrtnik