cijene moto opreme i dijelova

Ne znam ja dal smo se skužili ali me smeta kad netko priča gluposti. Kad bi svi bili sposobni bit privatnici onda bi to i bili. Ako netko misli da je to puno neka otvori servis, zaposli radnike i odredi cijenu radnog sata 30 kn pa da vidim koliko će radit i koliko će mu ostat na kraju mjeseca kad podvuče crtu na obračunu. Ja radim odkad se dignem iz kreveta i nerijetko i do kasnih noćnih sati, da bi si mogao priuštit stvari koje si želim. Radim od ponedjeljka do ponedjeljka. Ne grcam u lovi ali imam više od hrvatskog prosjeka. Najlakše je kukat i ne poduzimat ništa da se to promijeni jer ako se sam ne pobrineš da ti bude bolje nitko se drugi neće. Sve ovisi o tome koliko i čega si se spreman odreći za svoj cilj.
 
Pišemo.
Alien po mom shvaćanju dijela njegovog posta misli da bi serviseri trebali prilagodit cijene hrvatskom jadu.
Ja se ne slažem s tim jer mislim da nije isto uložit sebe i lovu i imat isto kao onaj tko za to nema niti sposobnosti niti želje niti volje.

Uostalom nije niti bitno. Prepucavamo se bezveze.
Sažetak: tko može i ima nek ide u servis a tko nema i ne može još uvijek mu ostaju manualsi :mrgreen:
 
Opa, nisan skužija da je ovdje takva rasprava, bija san trenutno na drugim dijelovima!
Gigi, kod nas se to kaže: ja u kupe ti u špade!
Ilitiga prijevod za one koji ne znaju briškulu, ja o jednom a ti o drugom!
Ponavljat se neću jer lipo piše, pa nek se čita ponovo, al me zaintrigirala jedna tvoja opservacija:
"Ja radim odkad se dignem iz kreveta i nerijetko i do kasnih noćnih sati, da bi si mogao priuštit stvari koje si želim. Radim od ponedjeljka do ponedjeljka."

Gigi, ako je to istina:
Kad onda voziš motor????? :shock: :shock: :?: :?:
 
e sad
pa vi mene zezate zakaj imam 9 km na bajku -bila mi je top sezona i nema majci vožnje
 
Za vrijeme gableca. Pošto sam 100+ gablec mi potraje malo duže. :mrgreen:
To da radim i do navečer ne znači da sam uvijek u radioni jer u noćne sate sređujem papirologiju ili radim pripremu za slijedeći dan i sl. jer preko dana to ne stignem.
I ne smatram da je motor luksuz jer ga i sam puno koristim za obavljanje posla. Kad odem u grad obavit nekaj s autom nema šanse da ne potrošim 4-5 sati dok mi s motorom za istu stvar treba duplo manje vremena. Da sam ja zakonodavna vlast smanjio bi davanja na motore najviše što se može. Bile bi manje gužve, trošilo bi se manje radnih sati na put a i ekološka strana bi bila zadovoljena
 
gigi said:
Za vrijeme gableca. Pošto sam 100+ gablec mi potraje malo duže. :mrgreen:
To da radim i do navečer ne znači da sam uvijek u radioni jer u noćne sate sređujem papirologiju ili radim pripremu za slijedeći dan i sl. jer preko dana to ne stignem

Sve O.K. al dok god si u radioni, bez obzira šta radija - nisi na motoru!
Jel tako? :D
 
Pa nisam. Zato napravim oko 10000 godišnje. Ali zato mi nije problem radit jer znam da si mogu bez puno odricanja priuštit i tih 10 tkm i servise i registracije itd.
 
Dosta zaje*ancije - idem delat da se mogu poslije malo vozit :wave:
 
gigi said:
Kad odbiješ PDV, porez na dobit, materijal koji je potrošio, amortizaciju alata, raznorazne troškove (struja, voda, telefon itd...) i državne namete tom serviseru ostane puno manje od 100 kn po satu. To je pod pretpostavkom da radi sam i da nema nikog zaposlenog.
Tko misli da je to puno neka da otkaz u firmi gdje radi za sigurnu plaću i neka se upusti u privatno poduzetništvo.
Manualsi :?: - škrtac uvijek plaća dvaput

ajmo redom... ukoliko imas dovoljno kordinacije u rukama, i sposoban si citati i shvatiti procitano iz manuala, servis koji obuhvaca zamjenu svih filtera, plocica, ulja, podesavanje ventila i karburatora, cak i kompletno rastavljanje i ciscenje karburatora, mozes bez ikakvog problema odraditi sam i shvatiti da si na sasvim ugodan nacin ustedio 700 kuna. to po meni nije skrtost, nego koristenje svoje glave. vise mi se cini da je placanje takvih stvari 700 kuna nekome drugome cista lijenost. za te pare moze kupiti sav potreban potrosan materijal, i ostaje jos za benzin.
ako ucinis posao kako treba, nema placanja 2 puta. uostalom, veca je mogucnost da ces dva puta morati zavidavati po motoru ako ti ga radi netko drugi priko kurca.
naravno, sve ovo se odnosi na situaciju kada se radi o redovnim servisima na jednostavnim motorima, bez puste elektronike, ajnsprica i kompjutera. kad vec treba nesto raditi ozbiljnije, tu sam za to da se "da dite materi".
 
alien said:
Vidin opet ovdje da se raspravljaju pizdarije tipa :
motor je luksuz i zato moramo platit!
E pa gospodo, vjerovatno vama koji motor vozite 3 miseca godišnje motor i je luksuz (sami kažete pa se neču mišat u vaše zaključke), ali dragi moji mi ga vozimo barem 11 miseci godišnje i ko je baren jedanput vozija po centru Splita, skužit će da motor kod nas nije luksuz nego prijeka potriba!
Prema tome, to šta vozin motor, ne mora značit da san debil kojemu mogu derat pare bez veze!
I još jedna stvar za one koje misle da jadni oni privatni poduzetnici kojima nakon svih troškova, poreza, itd. ostane "SAMO" 100 kn ili manje po satu!
Želio bi vas podsjetit da je prosječna plaća u Republici Hrvatskoj, u kojoj i vi BTW živite, ako niste primjetili dosad, iznosi 4300 kn!
Iako mi nije jasno odakle tih 4300 kn kad vidim koliko svi ovi u Keruma, Peveca ... imaju ali nek bude.
Podilite 4300 sa 26 radnih dana i dobijete 163,38 kn po danu!
Podilite 163,38 kn sa 8 radnih sati i dobijete 20,67 kn po satu!!!!!!!!!!!!!
Znaći Hrvatska radi u prosjeku za 20,67 kn po satru a vi meni kažete da je 100 kn po satu malo!
Daj nemojte me zajebavat!
Po vama bi motor moga vozit samo onaj koji ima 800 kn po danu ilitiga
20800 kn misečno!?!?!?!?!?!
PA ako niste svjesni, znam ih gomilu u Splitu koji imaju motore i skutere a plaću definitivno manje od 4300 kn!
Ajde recite njima da je luksuz imat motor i skuter ujutro kad se probijaju kroz gužvu auta sa svojim jedinim prijevoznim sredstvom da bi taj dan radili za 20,67 kn po satu!!
Baš me zanima šta će van kazat!
Sretno! :evil:

P.S. Šta mi rade rano ujutro prije kave, a ovako lipo sunce vanka! :D

Ponajprije zahvaljujem na ovom boldiranom.
To za luksuz sam reka i stojim iza toga, jer sebi na motoru odžavam gotovo sve i mijenjam gume i baterije i lance i ležajeve i slično. Pa me to košta. Pa se onda zapitam šta bi bilo da imam štagod skuplje i da ga moram vozikat u servis.

A nemam garažu niti gdje blizu držat motor pa ga zbog toga i ne vozim preko zime. A liti mi je to spas i za posal i za bilo šta drugo.

Samo da se razumijemo: luksuz što sam spomenuo je za jednu obitelj koja se krpa od miseca do miseca. Da sam i ja slobodan momak sigurno bi vozija Vstroma ili slično, ne bi se bavija ovim pitanjima i to bi mi bija stil života i točka. E, da, i mater bi me čekala doma s gotovim obidom.
 
Ovde ja držim malo Alienovu, a malo Gigijevu stranu.
Gigija s jedne strane jebe što je privatnik, pa radi po cili dan, često se kompenzira umisto "gole" love... Svakakva sranja. Općenito, ova država uništava privatnike. S jedne ih strane stimulira da nešto otvore, a onda ih sjebe porezima, prirezima, nametima svakakve vrste.
S druge strane, Gigi, jebiga, vidi moju situaciju. Ja radim u državnoj firmi. Ali za kakvu lovu? Iskreno, kao inžinjer primim 3.200kn mjesečno. Za šta je to dovoljno? A onda popodne faturete tučem, jer nam prekovremeno ne plaćaju. Mogu bit cili dan na poslu, ali jebiga. Plaćeno ti je 8 sati.
Obojica ste u banani. A i ja s vama.
Poanta svega je da ako čovik nešto dovoljno voli, snać će se. Na bilo koji mogući i nemogući način.
 
alien said:
Vidin opet ovdje da se raspravljaju pizdarije tipa :
motor je luksuz i zato moramo platit!

Prema tome, to šta vozin motor, ne mora značit da san debil kojemu mogu derat pare bez veze!

to je to. to je tocno ono sto ja mislim.
jedan primjer... na XJ600 postoje male plasticne vide (sarafi) koje drze vjetrobran na poluoklopu. velicine su centimetar i po, od obicne plastike, obican navoj. kad se padne, popucaju te male vide ili izlete skupa sa lezistem, pa se ne razbije vjetrobran koji je puno skuplji. i sad jedna ta mala jebena vida kosta 14 kuna, a leziste za nju 25. to je skoro 40 kuna za komad, a treba ih 6. znaci sve skupa 240. 240 kuna za pola sake plasticnih pizdarija, koje u Zemlji Budala mozda i vrijede vise od 20 kn.
posto takvo preseravanje vrijedja mene kao svjesno bice, odlucio sam u tome ne sudjelovati, pa dok ih god negdje ne pronadjem doslovno za baklave, vizir drzim zalijepljen sa "duct-tapeom". trosak iznosi 5 kuna, vozim se tako vec nekoliko godina, i manje mi smeta srebrna ljepljiva traka, nego natpis "B-U-D-A-L-A" kojeg bi osjecao urezanog na glavi svaki put kad sjednem na motor da kupim ta mala preskupa govna. pa valjda bi taman toliko kostala u svojoj tezini u zlatu.

jedanput sam na motoru mora skinit zadnju vilicu. obisa nekoliko servisa i svi se hvataju za glavu kako je to velik posal jer se sve triba rastavit, pucaju mi neke umobolne cifre. meni se smrklo, izvadia alat iz supe, i sve sredia u 45 minuta, a u zivotu nista slicno nisam radia. posli sve ocistia, i vratia nazad. i smatram da taj posal ne vridi one novce koje su me pitali.

mislim sta je to zbog cega obican plasticni kufer kosta priko 1000 kuna? aj da tu ima kakve elektronike, mehanike, lizalica za malu djecu...bilo sto. umjesto toga postoji samo jebena plastika i brava ciji je kljuc ionako isti na svakom 10 kuferu istog proizvodjaca. jedino da imaju pogon za proizvodnju na Neptunu, pa su im preveliki troskovi proizvodnje i transporta do krajnjeg korisnika na planetu Zemlja.
ako moras imat "kesu" da bi vozia motor, onda jebes sve to skupa. mogu tako i nabavit jahtu, pa bit jahtas. ovdje je ipak poanta u necem drugom, barem meni.
 
E, ovo mi je najbolje obrazloženje svega skupa. Samo mala napomena tebi Robi, a i Gigiju. Nisu svi ljudi talenti za takve stvari. Moj rođeni brat zna jedino žarulju zavidat u "grlo". To mu je domet. I kako takvome objasnit. On je teoretičar, nukleus, mozak do poda. A ja sam druga priča, pa te, Robi, malo bolje razumim. Ali, nismo svi isti.
 
Rivi said:
A onda popodne faturete tučem
Poanta svega je da ako čovik nešto dovoljno voli, snać će se. Na bilo koji mogući i nemogući način.

Da, i ti za taj luksuz popodne grbačiš.
Ne kažem da je to loše nešto sebi priuštit, dapače, to je za pohvalu kad je čovik radišan i ništa ostalo ne pati.
 
Rivi said:
E, ovo mi je najbolje obrazloženje svega skupa. Samo mala napomena tebi Robi, a i Gigiju. Nisu svi ljudi talenti za takve stvari. Moj rođeni brat zna jedino žarulju zavidat u "grlo". To mu je domet. I kako takvome objasnit. On je teoretičar, nukleus, mozak do poda. A ja sam druga priča, pa te, Robi, malo bolje razumim. Ali, nismo svi isti.

ma shvacam ja to.. nekad cu i ja platit za nesta sta sam mogu ucinit cisto zato jer trenutno budem zaokupljen ko zna cim ili nesto takvo.. ali ostaje cinjenica da je za motor sve preskupo, i da kao sta je Alien reka, ako vozin motor, nisam debil kojen mogu derat pare bez veze.
to mi je skroz ista prica ka kad dojes na kakav moto-party pa ti prodaju pivo za 12-14 kuna. tebi, motoristu koji nisi tu dosa da na tebi neko zaradi za sagradit kucu, nego si dosa gustat i zajebavat se u "svom" okruzenju. tebi koji znas da pivo u butigi doje 4,5 kuna, zato jer si "bajkers" sad ti na konto neke solidarnosti idu dizat pare iz djepa.
jebes sve to skupa.
 
Robi HMC said:
Rivi said:
E, ovo mi je najbolje obrazloženje svega skupa. Samo mala napomena tebi Robi, a i Gigiju. Nisu svi ljudi talenti za takve stvari. Moj rođeni brat zna jedino žarulju zavidat u "grlo". To mu je domet. I kako takvome objasnit. On je teoretičar, nukleus, mozak do poda. A ja sam druga priča, pa te, Robi, malo bolje razumim. Ali, nismo svi isti.

ma shvacam ja to.. nekad cu i ja platit za nesta sta sam mogu ucinit cisto zato jer trenutno budem zaokupljen ko zna cim ili nesto takvo.. ali ostaje cinjenica da je za motor sve preskupo, i da kao sta je Alien reka, ako vozin motor, nisam debil kojen mogu derat pare bez veze.
to mi je skroz ista prica ka kad dojes na kakav moto-party pa ti prodaju pivo za 12-14 kuna. tebi, motoristu koji nisi tu dosa da na tebi neko zaradi za sagradit kucu, nego si dosa gustat i zajebavat se u "svom" okruzenju. tebi koji znas da pivo u butigi doje 4,5 kuna, zato jer si "bajkers" sad ti na konto neke solidarnosti idu dizat pare iz djepa.
jebes sve to skupa.

znači, vozi dok se ne raspadne..? jel livaš super 3 u yamahu..?
 
Je... sve to skupa!
To san nekidan cilo vrime i ja ponavlja kad san skužija da san recimo iste rukavice koje san platija sa teškim popustom 270 kn moga nabavit u Blaževića za 170 kn!!! :evil: :evil: :evil:

Tako mi (nam) i triba kad svi (većina) misle da živimo u luksuzu, pardon, vozimo motor! :evil:
A neki motoristi to i odobravaju!
A ljudi moji dragi, ako ne mislite da nas ne vozaju, kojeg vraga se ide u Graz!? :shock: :?: :mrgreen: :mrgreen: