cijene moto opreme i dijelova

Bija sam u Grazu. Viruj mi, vozaju nas! Osim kacige. Cijene su li-la tamo i ovdje. Za ostalo bolje da vam ne pričam. Pročitajte malo moj rivju za dućan u Čakovcu. Dobio katalog i od sad poslujem isključivo priko njih. Ako vam šta triba, rekla je Ana (šefica) da se javite meni, pogledate u katalog i izaberete. Nikakva frka!
 
Rivi eto ti dodatnog prihoda. Uzmi narudžbe jednom mjesečno dogovori neki rabat s Anom i zaradi još koju kunu sastrane. Nemoj sjedit zabadava u škveru. Ne moraš niti ići u Čk. Meni in-time naplati paket 30 kg Zg-St 139 kn.
 
Gledaj, u Splitu bi uglavnom nabavlja za prijatelje. Vekija, Nikšu... A nema šanse da idem na prijatelju zarađivat! Takav sam. Ako će meni kasnije dat kakvi popustić, ok, ali da ću dizat lovu na nekome s kim se vozim, Bože sačuvaj.
 
Nećeš ti dizat lovu njima. Oni će platit kao što bi i kod nje platili i bili bi zadovoljni, a ona bi ti dala neki rabat kao nagradu kaj si joj prodal robu. Vuk sit, ovce na broju.
Iskoristi plavi oglasnik i besplatne oglase pa ti dođe 10 ljudi koji sistemom multiplikacije pošalju još ljudi koji nekaj trebaju. Prvo probaš tak pomalo na crnjaka, a ako krene možda u St osvane za nekoliko godina "Rivi-Moto". Ako ne krene nisi ništa izgubio - besplatan katalog, besplatni oglasi. Na forumu je barem jedan kojeg znam da je tako uspio.
 
gigi said:
Kad odbiješ PDV, porez na dobit, materijal koji je potrošio, amortizaciju alata, raznorazne troškove (struja, voda, telefon itd...) i državne namete tom serviseru ostane puno manje od 100 kn po satu. To je pod pretpostavkom da radi sam i da nema nikog zaposlenog.
Tko misli da je to puno neka da otkaz u firmi gdje radi za sigurnu plaću i neka se upusti u privatno poduzetništvo.
Manualsi :?: - škrtac uvijek plaća dvaput


BRAVO. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
IMAŠ RUČAK OD MENE.
 
gigi said:
Nećeš ti dizat lovu njima. Oni će platit kao što bi i kod nje platili i bili bi zadovoljni, a ona bi ti dala neki rabat kao nagradu kaj si joj prodal robu. Vuk sit, ovce na broju.
Iskoristi plavi oglasnik i besplatne oglase pa ti dođe 10 ljudi koji sistemom multiplikacije pošalju još ljudi koji nekaj trebaju. Prvo probaš tak pomalo na crnjaka, a ako krene možda u St osvane za nekoliko godina "Rivi-Moto". Ako ne krene nisi ništa izgubio - besplatan katalog, besplatni oglasi. Na forumu je barem jedan kojeg znam da je tako uspio.

Ovako krece i lanac srece/prodaje :mrgreen: Samo moras jos i clanarinu naplacivat :mrgreen:
 
marcrnko said:
Dragi moj Medved !

Očito da si ti čisti početnik što se tiče motorizma ! Ja sam u tom svijetu već 24 godine, i na motore, opremu, moto susrete, benzin ...itd potrošio barem jednu dobru kuću ili jahtu, i to me uopće ne jebe !!! Tu ili jesi ili nisi ! A usporedbe tipa auspuh za Megana košta toliko i toliko , a za motor toliko je toliko ofucana stvar da nemogu usporediti. Kao usporedba glupana koji kažu za 10000 eura mogu kupiti pravi auto , a ne motor !

Ako ti je puno za servis 700 kuna onda prodaj motor i vozi samo megan !

PRAVOM MOTORISTI JE SVE SKUPO OSIM MOTORA I OPREME ZA MOTOR

Ma sve je to ok, ali ja sam u BMW ovom servisu kod Tomića ostavil dobre 2500 kn za pakne, filtere, i mjenjanje ulja. S tim da je materijal posebno plaćen. I na kraju mi je frajer s prednjim deklom priklještil strujni kabel jedan koji je kad se motor zagrijal jednostavno počel probijat na masu i izazival gašenje motora. Trebalo mi je 100 godina dok nisam skužil u čem je problem, al kad sam videl priklješteni kabel, Tomić mene nije više videl... Sad imam super servisera u fušu. tip fakat rastura, a i super mi je kaj sve dela pred menom i pokušava me naučit...