Cingue Terre - Korzika - Sardinija - južna Italija 2013

2 Jura
Vjerujem da imate dobar razlog zasto ste izbjegli istocnu stranu Sardinije, pa bi me zanimalo koji bi to bio.  Naime, hanuma mi kaze da je Korzika ne zanima (wtf), a i moj Toni nesto kontra francuza. Sad smo dvoje protiv dvoje, al se ne daju. Opcija je Tour de Sardinja. Ima li sta pametno na istoku??

Thx

(y)
 
ovo ljeto se spremamo na Sardiniju, (karte su v žepu), i mislimo se zekati 7 dana, nadam se da nam bu lepo, hvala na savjetima.  8) (y)
2012 smo bili (ista ekipa), na Corsici, i mogu reči samo sve u superlativima, ceste su fantastične, priroda svemirska, ljudi ljubazni, klopa OK, smještaj super, svakako preporučiti za izlet  :021:
za one koji planiraju:,
Trajekti su jeftiniji ako se mjesecima unaprijed plate i rezerviraju, ekipa je za Korziku (Livorno-Bastia-Livorno - kompanija MOBI), platili povratnu kartu 1 motor + osoba 120 EURA,  za Sardiniju ove godine put je u lipnju  - povratna karta iz Livorna 127 €
 
cosmic said:
2 Jura
Vjerujem da imate dobar razlog zasto ste izbjegli istocnu stranu Sardinije, pa bi me zanimalo koji bi to bio.  Naime, hanuma mi kaze da je Korzika ne zanima (wtf), a i moj Toni nesto kontra francuza. Sad smo dvoje protiv dvoje, al se ne daju. Opcija je Tour de Sardinja. Ima li sta pametno na istoku??

Thx

(y)

Manjkalo nam je vremena, vjetar i valovi su nam pojeli jedan dan. A 4 dana je premalo.
Zaključili smo da ćemo možda više vidjeti ovim putem kojim smo išli, ali nije na kraj svijeta da ponovimo i vidimo ostalo :wink:
Na istočnoj obali znamo da ima lijepih plaža, lučki grad Olbia...

mg749ie said:
ovo ljeto se spremamo na Sardiniju, (karte su v žepu), i mislimo se zekati 7 dana, nadam se da nam bu lepo, hvala na savjetima.  8) (y)
2012 smo bili (ista ekipa), na Corsici, i mogu reči samo sve u superlativima, ceste su fantastične, priroda svemirska, ljudi ljubazni, klopa OK, smještaj super, svakako preporučiti za izlet  :021:
za one koji planiraju:,
Trajekti su jeftiniji ako se mjesecima unaprijed plate i rezerviraju, ekipa je za Korziku (Livorno-Bastia-Livorno - kompanija MOBI), platili povratnu kartu 1 motor + osoba 120 EURA,  za Sardiniju ove godine put je u lipnju  - povratna karta iz Livorna 127 €

Nama je Sardinija puno bolje legla od Korzike.
Na S. ako neznaju barem pokazuju volju za pričanjem stranih jezika, a na dosta mjesta i znaju.
Rekao bi bolja ponuda i usluga za manje para.
Trajekte rezerviramo obično 2-3 mjeseca unaprijed jer je niža cijena, a i da ne popušimo mjesto (ako je soba u igri) :wink:

Ne sumnjam da ćete se lijepo provesti (i cosmicova i m749 ekipa) (y)
 
meni je plan

http://goo.gl/maps/Fhts1
 
Čika Jura hvala na brzom odgovoru. Mislim da ću ipak poslušati ženu i koncentrirati se isključivo na S. Kad bih uspio odvojiti 7/8 dana na otoku, bilo bi vremena jušto za cijeli đir, po komodu.
Gledam malo cijene na liniji Civitavecchia - Olbia, kao početna i završna točka. Noćni trajekt/povratna za 300€. Što ga deru ovi naši.  :palacdolje:
 
super slike,super ruta i opisano baš ono narodno kako bi se reklo  (y)
meni jedino nije jasno u kojem ste misecu ovo putovali ?
 
DA-IM said:
super slike,super ruta i opisano baš ono narodno kako bi se reklo  (y)
meni jedino nije jasno u kojem ste misecu ovo putovali ?
ako je sudit po Jurinim riječima, onda su bili tamo negdje oko 21.05. 2013.  :mrgreen:

2Vlais
Moram te upozoriti na nekoliko krucijalnih propusta na toj ruti.  :mrgreen:
 
Odlicna ruta, stavljam je na listu buducih putovanja!  (y)
 
vlais ng said:
meni je plan

http://goo.gl/maps/Fhts1

Sve u 8 dana?
Ako možeš provedi tjedan dana na Siciliji :wink:
Trajekt (preko Jadrana) obavezno rezerviraj dosta unaprijed (ako uzimaš sobu)  :)

cosmic said:
Čika Jura hvala na brzom odgovoru. Mislim da ću ipak poslušati ženu i koncentrirati se isključivo na S. Kad bih uspio odvojiti 7/8 dana na otoku, bilo bi vremena jušto za cijeli đir, po komodu.
Gledam malo cijene na liniji Civitavecchia - Olbia, kao početna i završna točka. Noćni trajekt/povratna za 300€. Što ga deru ovi naši.  :palacdolje:

Moja žena ti poručuje da je pametno slušati ženu :mrgreen:

DA-IM said:
super slike,super ruta i opisano baš ono narodno kako bi se reklo  (y)
meni jedino nije jasno u kojem ste misecu ovo putovali ?

21.5.-1.6.2013.  :wink:

MotoNeda said:
Odlicna ruta, stavljam je na listu buducih putovanja!  (y)

Je, ima se šta za vidjeti (y)
 
cosmic said:
ako je sudit po Jurinim riječima, onda su bili tamo negdje oko 21.05. 2013.  :mrgreen:

2Vlais
Moram te upozoriti na nekoliko krucijalnih propusta na toj ruti.  :mrgreen:

Mislim da sam na ovoj turi propustio samo Jurinu Materu.
I Tropea me muci,prekrasnomjesto.

Gdje sam napravio propust?
 
vlais ng said:
Mislim da sam na ovoj turi propustio samo Jurinu Materu.
I Tropea me muci,prekrasnomjesto.

Gdje sam napravio propust?
Ragusa I Siracusa vrijede više od svega ostalog,  osim Taormine. Da ne odemo u OT možemo na PP.  :mrgreen:
 
MA-Zvone said:
Odlična tura, sve pohvale  (y)

Hvala (y)

cosmic said:
Ragusa I Siracusa vrijede više od svega ostalog,  osim Taormine. Da ne odemo u OT možemo na PP.  :mrgreen:

Nije problem da pišete tu, a možete i u temi o Siciliji :wink:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,21236.0.html
 
BM0021 said:
Ako priznaš Kosovo pod republjik onda će i ljetni đir bit cinque terre  :mrgreen:
bit ce u vise ako se budemo vracali preko BIH....  :mrgreen:
 
Jura jer mi moš molim te izdvojit neko prenoćište s kojim ste bili izuzetno zadovoljni, da ga uvrstim u favorite?? Dakle, klasika... odnos lova/smještaj-klopa-lokacija.

Hvala. (y)
 
cosmic said:
Jura jer mi moš molim te izdvojit neko prenoćište s kojim ste bili izuzetno zadovoljni, da ga uvrstim u favorite?? Dakle, klasika... odnos lova/smještaj-klopa-lokacija.

Hvala. (y)

Mi smo bili u predsezoni, pa ni izbor nije kao ljeti, a i na Sardiniji smo spavali samo 3 noći.
Palau, oko 40e, bungalovi u autokampu, jeftino, niš posebno, smrzli se ko pi... (ljeti je valjda toplo :mrgreen:). Krajolik iz bajke!
Alghero, 70 eura, ali smo zato bili zadovoljni, uslužno osoblje. OK za tu cijenu. Uz more.
Iglesias, (nije na moru, pa ti vjerojatno nije interesantan), mislim 50e, zadovoljni smještajem i cijenom. Usred grada.
Ni za jedan ne bi mogao reći da sam izuzetno zadovoljan ili da je odličan omjer cijena/ostalo.
:wink:
 
Hvala Juraj. Svakako ću ova imena ubacit u radnu verziju itinerara. Teško mi je išta planirati unaprijed, tako da čekam zadnji tren,  i idem po APP metodi.