Čoban prek bare - zagorec v ameriki

kvadista

New member
Došlo vreme da se i ja počnem malo gubiti po svetu pa da šeram z vama pustolovima i pustoloFkinjama , bajkerima i bajkericama , zajebantima i zajebanticama i svima ostalima koji vise na kompu

kratki histori :

Krenulo je to još 2007 s studentsku razmjenu v Jameriki , a nastavilo divnim stanjem v našoj "banana" državi di sam bil prisiljen prošle lete spakirati kufere i otiti v Kanadu na godinu dana  :mrgreen:

Listopad 2011 Nju Jork ( New York kaj nete mislili da sam nepismen  :jesus: ) : kak je lepo imati frendove po svetu ( pogotovo z ovakvu garažu )

rongaraya.jpg


malo se pređirali po gradu i ja reko ve bu mi teško pratiti ga kad ono čkapi , nema muda da ga stisne kak spada  :misli:

ronir.jpg


Probal sam i ja taj taljanski polu proizvod - ovaj je nafrljeni do kraja z sim điđama - miđama za trke i normalno akrapa ima  :D

i ajmo da ga ja ko fol iz zajebancije pitam : nego buraz bi ti to rento malo da ti ja rasteram tu CeBeeRušu ? kad ono lik veli zemi i pelaj  :shock: jaoooo sreči nema kraja  :021:
2008 leto a na cajgeru samo 900 milja !!!! kupil dok je bila kriza ona i platil ju ganc novu v salonu 7400 dolara  :shock: ( videl račun ) naravno došlo mi da  :cry: al kaj je tu je
pa ajmooooooooo se pelat onda

ĐiPieS najmodernijeg doba

gpspapir.jpg


spreman za đir

spreman.jpg


u glavnom pičim prema New Hampshire i Vermont  di sam bil na razmjeni da pozdravim ekipu .
Pičim po interstate tak da nema nikaj preveč zanimljivog , lupam 100 - 110 mph i sam pratim retrovizore da mi nebi  :police: bili na repu . dolazim gore i naslikavam stara poznata mjesta . Odma sam se zmislil svih cesta i mjesta dis am bil pred 4 lete

jeyero.jpg


most.jpg


mesto je Topsham i farmeri večinom a tu se snimal prvi Bubimir  :wink:

kuruya.jpg


golf tereni me i dalje fascineraju pa moram malo probati travu  :mrgreen:

golf.jpg


Išel sam v nabavu benzina za kosit travu i idem pitat suseda dal ima za posuditi kad ono :

vincent.jpg


lik restaurira stare britanske motore - treba mu nekih godinu do 2 za komad a cijena oko 50 000 bakija !!!!!! :shock:
Al motori poslje toga ko da su friško s trake zišli a ima ih jeno 10

aaaaa modernizeral sam se ( 100 baksa tom tom s kartama cele sjeverne amerike )

gps.jpg


krečem v maglovito i ne preveč vruče jutro

jjutro.jpg


stisnem izbjegni autobane kad ono prrrccccc

krov.jpg


White river shebala pol cesta i moram furati po makadamu nekih 100 km  :shock:

makadam.jpg


Reko zahebi ti to i pelaj me opet na autoban  :evil:
I pelam se ja kroz grad Troja kad ono na semaforu stanem kraj murjaka a ko za krasan racku iza mene još jen murjak i naravno rotirka . E kaj sam sad kriv ?
Stanem ja kad veli čiča prometna i osiguranje , dam ja i veli on eeeee buraz motor ti je ne registriran  :shock: KAAAAAJJJJJ ? reko nemoj me zajebavat pa vidiš da imam friško osiguranje . Je to imaš al nisi regal motor ! i veli imam dobru i lošu vijest : dobra je da te nemo isključili s prometa a loša da buš pošilpu kaznu ! ali i to nije tak loše jer bu kazna ko da si se krivo sparkiral dakle nekih 50 baksa  :LOL:  :LOL:  :LOL: . Sreči nema kraja pičim dalje .
Dojdem v nju jork , bemje mater frendu , on se sam smije veli eh nije to nike . Je ali idem ja glet kazne kad ono 2 mi je spičil seronja :
Jena za nereegan motor a jena za zmazanu i na krivom mestu postavljenu tablicu ( normalno da je bila skroz nutra porinuta )

i tak malo po menhetnu kad ono naletim na grozdje koje zgleda isto ko domača izabela a i miris čista noja :

grozdje.jpg


ny.jpg


13 dana zagrijavanja za kanadu prešlo brzo a onda v Edmonton ( Alberta , Kanada )












 
Jake je zanimlive videti kak je vu stranemu svetu, dej prosim te deni još tega.
 
Zdenek_Orao said:
Ona stara dobra,jel :misli:, koliko jezika govoriš toliko vrijediš  :mrgreen:

Otprilike :

egleski
njemački
talijanski
morse code
hrvatski
vlaški
bodulski
zagorski
ostali dijalekti mi zapinju.
 
jupi ja sam upravo od takve izabele 200 litri friškog vinčeka napravil!!!  :jesus:
samo dalje!!!  (y)
 
Bravo stari  (y) (y) (y) jesi naletio na Soprane?  :mrgreen:

Ti stari Inglež je Vincent Comet i dođe u dobrom stanju 20-25 kila dollarra. Starij brat mu dođe >>50k $$$. Sretan sam kad mu vidim i sliku  :0648:
 
evo još jena slikica prije nastafka v kanadi  :wink:

vincentjos.jpg


Imal je par BMWija i čak 2 harliča sam kaj to ne dela inače al ga frend nagovoril pa mu ga restauriral .

 
eeeee ta divna zemlja kanada ...
Uzletjeh ja z velike jabuke i sve se zeleni ..... slječem ja v Edmonton ( proučiti ovaj linkhttp://en.wikipedia.org/wiki/Edmonton ) kad ono kita ubila - pustoš živa , nema zelenjave pa da na trepavicama stojiš  :cry:

I onda neš pil ????????

I tak ja počel šljakat a zima došla za tjedan dana , pa onda 6 meseci divote  ( čak nije bilo preveč potrebe za grtalicom  :tongue: )
a usput se maštalo o međunožnom motornom tandrkalu  :021:
glavni oglasnik tam je ovaj : http://edmonton.kijiji.ca/ pa ja naletjeh na ovo :

DSCF0573.jpg


DSCF0570.jpg


DSCF0568.jpg


Gl 1000 Honda z 1976 lete , lagano prema cafferacer naginje  :mrgreen: ljubaf na prvi pogled  :0648:
Ajd ko normalni kupi motor v mestu di je nazovi to leto 3 meseca na godinu ? pa normalno da ja  :jesus: ( naravno auto nesam kupil  :mrgreen: )

napravil sam tek tolko za prvu silu vjetrobran kaj mi je lakše putovati

IMG-20120627-00018-1.jpg


I počeli se mi družiti intenzivno pa se išlo malo do planina par stotina kilometri

banff nacionalni park u rocky mountains

IMG-20120630-00054.jpg


prekokrašne planine i stvarno užitak za voziti

koze ližu sol z asfalta i ne hebu živu silu

IMG-20120630-00036.jpg


IMG-20120630-00032-1.jpg


vreme super

IMG-20120630-00041-1.jpg


a za 5 minut i ne baš

IMG-20120630-00039.jpg


dok se ne razčisi skočili neke pojesti i zel mesnu štrucu od bizona , čistum vredu klopa

IMG-20120630-00038-1.jpg


ovde se raftingera

IMG-20120630-00046-1.jpg


a tu se spi ak imaš viška par iljada jer je to jedan od brutalnijih hotela

IMG-20120630-00053.jpg


kupanje v smrdljivo ljekoviti izvorski vodi

IMG-20120630-00058.jpg


polek izvora

IMG-20120630-00060-1.jpg


IMG-20120630-00068.jpg


se malo i mediteralo  :misli:

IMG-20120630-00069.jpg


terala se i ribičija

IMG-20120701-00072-1.jpg


a na povratku v Edmonton

IMG-20120701-00077-1.jpg


ulječem v divoticu , curi tak da ljudi počnu stajati kre ceste a ja si mislim tetkice ja nastavljam  :LOL: je ali ne za dugo  :angry: dok je počelo po meni tuči i dok je na cesti več počel biti sloj leda eeeee onda sam videl da vrak šalu bere i nieje mi za prehititi se pa sam stal i ja  :embarrassed:

IMG-20120701-00079-1.jpg


Stojim polek motora ko bogec bistrički kad ono stane lik iza mene i pozove me v auto . Velim ja sori buraz namočil bum ti autija kad on veli nema beda renta kar je  :LOL: buraz mu bajker pa zna kak mi je  (y)

To sam zbavil i doma me pratila duga

IMG-20120701-00081.jpg


Bilo je još napelavanja ali više oko grada , nike posebno .

Eeeeee al nastavak sljedi  :wink: malo duže putovanje koje je počelo pred 4 dana a krenulo s snjegom i temperaturu - 7 !!!!!!!!  :undecided:






 
Pola nisam razumija, al sam skonta o čeme je riječ  :mrgreen:
Odlično (y)
Nastavak molim.
 
நான் அதை எப்படி பார்க்க உனக்கு இந்த கடிதத்தை எழுத தொடங்கிய போது மொழி விழுங்க.

Eto ti sad, pa se misli što sam napisao.
 
Imam ja par pitanja. :).

Sto radis tamo kad vidim da putujes danima, a i kupio si motor ?

Kavkva situacija je tamo sa vozackom?
Vrijedi li nasa vozacka il kak ide s time?

Koja je trenutna cijena goriva o galonu tamo? :).
 
par info iz mojeg kanadskog iskustva :
Motor kupil bez ikakvig problema, samo napišeš na običnom komadu papira kupoprodajni i uopče ga ne moraš ovjeriti  :shock:
Onda kupiš osiguranje prek interneta ili kak več bez da iko uopče pogledne motor
Onda ideš po registraciju i opet izdaju ti regu bez da je ko pogledal motor
i onda se voziš  :LOL:
300 dolara osiguranje , 75 dolara rega
Fora je ta da mjesec do  kojeg ti vredi registracija ide po prvom slovu prezimena . Ja sam S pa mi je do listopada 2013 .

vozačka internacionalna i niko te nikaj ne pita samo vozi
evo prešo granicu pred par dan nisu mi pogledali ni papire od motora niti vozačku  :misli:
Prešvercal sam i krpu špeka  :LOL:

Razlog zakaj putujem je  jer mi se istekla viza i moral sam 4.10 van z kanade pa pičim do New Yorka okolnim putem  :cool: