Čoban prek bare - zagorec v ameriki

slike su ti odlične, ali te ništa ne razumijem.....

 
mnogo dobro,guštam čitajući i pomalo sam ljubomoran. samo naprijed jedva čekam nastavak (y)
 
I tak ja nastavil dalje . Aj buak Spokane Washington pičim ti ja prema Portland Oregon  :021:
Lupam nekih 70 - 80 milja na vuru a se oko mene pustoš z suhim poljima neke pšenice ili čega več kaj je raslo

DSCF0626.jpg


Onda se okrenula jedna lepa okrugla brojka na brzinomjeru

DSCF0625-2.jpg


da si malo počinem usput

DSCF0627-2.jpg


Polek ceste zatvor i znak uz cestu da ne stajati štoperima ( nou šit šerlok  :LOL: )

DSCF0629-1.jpg


Se je puno sistema za navodnjavanje i doslovno pustinju zalevaju ( a mi doma ko bokci dok nema dejžđa )

DSCF0631-1.jpg


V jednom delu je se bilo pounu guric ( vinograd po pravo hrvatskom )

DSCF0635-2.jpg


Stal sam na tankanju i odma nekaj i v sebe da natankam . mesna štruca na dnevnom specijalitetu pa reko da i tu probam . Fino , fino , zadovoljan nastavljam

DSCF0637-1.jpg


Pelam se po desnoj strani rijeke jer je to obična cesta a isto moreš lupati dosta brzo . Malo gore , malo dole , melinuf za struju kulku očeš, hidro elektrane , cugi dougi na kilometre ( vlak )

DSCF0638.jpg


DSCF0640-2.jpg


DSCF0641-2.jpg


DSCF0647-2.jpg


i unda sam prešel na Oregon stranu . Ud jemput totalna promjena  :shock: seeeee je zelenu , ogromne ušpičene planine ma da ne veruješ . jaaakkeee liepu  :0648:

DSCF0650-1.jpg


DSCF0651-1.jpg


si moraš malu tu i tam pučinati  :jesus:

DSCF0653-2.jpg


i malu se razgibavati

DSCF0658-2.jpg


To je neki jako puznati vodopad na staroj cesti prema portlandu

DSCF0659.jpg


DSCF0662-2.jpg


more se pešice skroz gori dojti ali niesam štel ful natovareni iti jenu vuru pliezat  :misli:

Doši sam v Portland i kak i saki drugi grad promet na ulazu kitastrofa , stani kreni hiljadu pout .

tu bi kontinjudddd







 
Portland - grad hipija , pivnici , alternative, breciklinuf , moužike ....
Zanimljiv grad z 28 pivnici  :shock: bi se reklo raj za neke  :jesus: je ali ne za mene . Evo opet probal naterati sam sebe da zavolim pifkana i nejde . 11 vrsti pive probal i ne paše mi  :embarrassed: daj ti meni mega gemištaka i bambusa i ja srečen ko malo dete dok dobi dudu  :LOL:

DSCF0674.jpg


DSCF0676.jpg


DSCF0682.jpg


ovo vozilo je fora , klačiš pu gradu i piješ . Jedinu ne znam a uvie šteri pela smije piti  :misli:

DSCF0683.jpg


ima sikakvih starih vozilica

DSCF0664.jpg


DSCF0678.jpg


neki rejn men lik


DSCF0671.jpg


jaku pounu beskučnika s pesima i samo čilaju nasred vuljice

DSCF0670.jpg


Ima pounu mostof koji se zdižu

DSCF0666.jpg


Bila je godišnjica nekog napada pa su specijalci imali neki šou

DSCF0673.jpg


fino se i papalo

DSC00021.jpg


DSC00016.jpg


i onda jedna oproštajna s obiteljskim prijateljima

DSC00033.jpg


Fala na lepom vikendu bilo vas je jako liepu videti .

Nastavljam prema obali, sljedeči post pacifik hajvej 101  :mrgreen:






 
same napred, daj ti bog sreće i lepega vremena, javljaj se i dalje!!! :021:
 
Gust te čitat, prika  (y) i gledat. Ako ovako nastaviš, eto nas na gemištu u Vegasu početkom jedanestog  :wink: samo mi s tom zastavom i amerima bacaš malo na Borata  :mrgreen:
 
Mlad si i uživaj dok možeš a ja ću uživati i dalje u tvojim odličnim izvješćima sa predivnim slikama  (y)

@alpine
mene podsjeća na Dudeka bez Regice  (y)
 
alpine said:
Gust te čitat, prika  (y) i gledat. Ako ovako nastaviš, eto nas na gemištu u Vegasu početkom jedanestog  :wink: samo mi s tom zastavom i amerima bacaš malo na Borata  :mrgreen:

Da, a ova obitelj ti tak cudno gleda da kao si misle koji si ti sada hahahahah
 
PIČI PIČI KRKUŠO NAŠA!  :D nadam se da ćeš nas i dalje obavještavati o svome hvale vrijednom pothvatu. sretno  :wink:
 

Piči piči krkošo naša  :LOL: moral si me na to zmisliti  (y) ajmo se prisjetiti našeg Dragana pa onda krečemo dalje z gubljenjem šez ameriku : Rekorder

I tak je došlo vreme da zginem z Portlanda. Odabirem najkrajšišu rutu prema obali. Pelam se i nema nikaj pametnog za videti tak da do obale nemam slika . Ali onda se desilo  :0648: prvi kontakt s pacifikusom

DSC00038.jpg


DSC00036.jpg


Furam se po historičnoj ruti 101 koja ide skroz čez celu zapadnu obalu amerike do kanade i večinom ide uz obalu .
Puno malih gradića  pa brda i dolina pa gore dole levo desno , otvara se pogled za pogledom

DSC00039.jpg


kilometerne plaže

DSC00041.jpg


pa se furam kraj oregon sand dunes

DSC00044.jpg


likovi razvaljuju cvajkeše banshee nafrljene na prek 60 konja

DSC00052.jpg


pa onda još stajanja za naslikavanje

DSC00054.jpg


DSC00061.jpg


DSC00057.jpg


tolko ima mesta za stati sam kaj ih večinu preskačem jer se nebi nikad dotelil do planiranog mesta

Našel smještaj prek couchsurfinga u Brookings . EEEEE kaj je to bilo  :shock: gospođa koja me ugostila me otpelala na večeru i margarite pa smo išli v njenu gajbu od debelo prek milje dolara s đakuzijem v kojem smo se pacali jeno 2 vure i usput spili 2 flaše vina  :jesus:

DSC00067.jpg


Kaj je najlepše ostavila me v hiži a onda odišla na posel v jutro v 7 tak da sam imal celu hižu na raspolaganju i nesam se baš neke žuril dalje tak da sam krenul tek v pol 1  :D

Pičim dalje prema Eureka v Kaliforniji de imam sljedeči smještaj .

DSC00070.jpg


eeee tu ima neku drievlja štera moram videti

DSC00073.jpg


DSC00074.jpg


Lik na informacijama me poslal po makadamu i ja naravno prihvatil  :) fora je to malo drevlje , a više info na dolje navedenom linku

http://www.redwoods.info/?gclid=CNW1wqCq-LICFQfhQgodjXQAnw

Opet se družim z oceanom

DSC00081.jpg


DSC00082.jpg


DSC00088.jpg


moram neku i spiti tu i tam

DSC00089.jpg


Tu se inače kiti promatraju ali ja sam osim sve kite nie videl ni jenuga druguga kita  :misli:

DSC00091.jpg


Opet sam jen diel ceste šez park z moulim drievljem peljal

DSC00103.jpg


DSC00104.jpg


pa opet obala

DSC00106.jpg


I unda mi je nekak počelu krouliti v želoucu pa sam zvadil neku pud 45  :wink:

DSC00108.jpg


e ve bi bormeš eksta gemišt pasal

Doši sam do Eureke . Smještam se pri liku koji me ugostil na podu skupa s ostalih 5 ljudi pa smještaj nije ni približno ko ščera ali ne bunim se bitno da sam na zaprtom  (y)

Gradič neki mali a poslje čez razgovor s ekipom saznam da je najpoznatiši po uzgoju trave  :LOL: ( ne one za krave hraniti  :cool: )
I onda smo normalno išli neku jiest a i pit i probal sam opet pivu . Kad ono eeeee koja piva pa nebrem verovati probal 5 vrsti pive i sve ekstra fine  :misli: Pa ja si bum lasi vužgal  :LOL: je nike ve opet nastavljam z degusteranjem pifkanof  :misli:

tuo je hiža po kojoi je najpoznatejše to mesto

DSC00116.jpg


Narafski bez jene boratofske za sve fenove nejde  :jesus:

DSC00117.jpg


Budim se v 7 i čim bolje po tihom se pakujem. Nečem zbuditi ostale tak da ni ne jedem nikaj nek se sam pobiram i iem dalje . Imam denes 450 milja za prejti do Placerville polek Sacramento jem mi se izjalovil smještaj v San Jose polek San Francisca .
Megla nikak da se zdigne a ja baš ko za racku čekam da se razvedri kaj bum mogel lepo s pogledom na ocean doručkovati  :misli:

Pomalem je se lepše vrieme i dojdem do odvojka de se ide čez avenue of the giants

http://avenueofthegiants.net/

Pelam se čez drievlje ( doslovno ) Piše na ulazu 4 baksa po motoru da se plača a ja gledam se okolo i nema nikoga pa se napravim blesav i sam otidem nutra  :mrgreen:

DSC00120.jpg


DSC00121.jpg


Konačno se rezbistrilo i pičim po 101 i skrečem na 1 koja bi kakti ga trebala biti bombastična.

DSC00123.jpg


Počnem se pelati kad ono zavoj na zavoju  :021: ma toooooo udri je dragane nije tvoja  :LOL:
ahaaa sam se zaletel par put ko krkoša pa je skoro bilo dreke čez kragnu vanka  :shock:
Na tabli upozorenje za brzinu 15 milja a ja skoro duplo probal .... eeeee nebu išlo braco fakat ak piše 15 odi 15 ili eventualno 5 više ali i to je več na knap  :wink: super asvalt i fantastična ruta šteru preporučam sakome  (y)
Da sam lačen sam opče pozabil al me moja zlatokrila podsjetila jednim laganim kašljem da je vreme i da nju napojim . Prebacim na rezervu i reko ve je fakat vreme da i ja neke jiem pa več je pol 12  :shock:

DSC00127.jpg


Obavil hranidbu a ve se moram odvojiti od obale i pičim prema nutra . Kak idem dublje tak je se bolje vruče i za čas sam v napa valley : http://www.napavalley.org/

DSC00129.jpg


Bil sam tu več 2007 i išel sam posjetiti našeg vinara Grgića i kolko bi got bilo lepo opet iti tam vezda ipak nem stigel pa sam nastavljam prema Sacramento .
I kak to normalno biva v gužvama moraš stati kad ono lik z motorm između auti  :misli: mislim frajkan neki al dobro . Kad ono još par njih isto tak  :shock: Pa tek je meni onda z riti v glavu došlo pa to je ne više kanada  :D

Rammstein - America

Zakaj to pišem ? e pa zato jer v kanadi da ideš tak između auti bi ti njih barem 5 od 10 zvalo odma murju  :palacdolje:
Ne moram napomenuti da sam odma prihvatil igru i nastavil vožnju između traki  :cool:
Dolazim do svega domačina kojeg znam z ngw foruma http://www.ngwclub.com/

DSC00145.jpg


DSC00144.jpg


Odma se hičemo na tehnikalije i narafski pal je i servis  :D Premenili smo ulje v vilicama, v diferencijalu , zračni filter , dotočili antifriz, prekontrolirali ulje v mašini, v bremzama,  dopumpali gume, provjerili svječice, paljenje , lagere volana i još par ostalih stvari tak da sam ve miran jeno vrieme  (y)

iiiii pa normalno da je pala jena z zastavu  :jesus:

DSC00142.jpg


Konačno sam ve nadoknadil se tak da zutra krečem dalje prema lake Tahoe i onda dol ta po 395 prema Las Vegasu  :021:

do sljedečeg tipkanja pozdrav od Zagorca






 
e zagorac tebi je kakti lepo tamo  (y) (y) svaka čast  (y) (y)
 
kvadista said:
Našel smještaj prek couchsurfinga u Brookings . EEEEE kaj je to bilo  :shock: gospođa koja me ugostila me otpelala na večeru i margarite pa smo išli v njenu gajbu od debelo prek milje dolara s đakuzijem v kojem smo se pacali jeno 2 vure i usput spili 2 flaše vina  :jesus:

Kaj je najlepše ostavila me v hiži a onda odišla na posel v jutro v 7 tak da sam imal celu hižu na raspolaganju i nesam se baš neke žuril dalje tak da sam krenul tek v pol 1  :D

:shock: :shock: :shock: MA KAM SI TI KRENUL?!!!?!!  :zid: :bonk: :mortal:

Zagorec, priznaj...  Si ti kakvu banku orobil v Kanadi, da se tak žuriš prema Mehiku? :mrgreen: