Čoban prek bare - zagorec v ameriki

Same gas  :naklon:
 
Odlično! Kakve su cijene pijče, goria, hrane, žena...?
 
Putujem solo za sad al nikad ne znaš di moreš naleteti na istomišljenike pa se nadam da bum neke rute odvozil i s drugim piplsima
Snalazim se na se moguče načine kaj se smještaja tiče tak da koristim prijatelje, couchsurfing i kampiranje a plan je videti čim više a potrošiti čim manje a opet ne škrtariti  :misli:
Cijena galona goriva je od 3.8 do 4.1 v oregonu i washingtonu a California bu malo skuplja ( opet je pol cijene od Hrvatistana  :cry: )
Hrana ono dobar obrok v restoranu nekih 10-tak dolara
Žene ...... a ono on 0 dolara pa na dalje  :jesus:
 
Samo ti nastavi  (y)
 
Došel je i taj dan da mi se zišla viza i moral spakirati kufere , pripraviti mator , nabaviti opremu i zleteti vun z divne zemlje Kanade  :cry:
Fantastična godina, odlični frendovi , provod extra ( žene da ni ne spominjem  :0648: ) ma godina za pamčenje  (y)
Vračam se čim bude moguče  :D

Eee sad pokret . Kak to navek biva zadnjih 3 tjedna vreme ekstra lepo , aliiiiii taj vražji ali  :? .... Utorak 2.10. kiša , 0 stupnjeva a ja moram iti . A baš moram ve iti ?  eeee moram
Motoru sam del originalne ručke kaj mi je udobnije voziti makar ve ni približno ne zgleda tak dobro, del sam veliki vizir da maknem pritisak z prsa , štitnike mašine za saki slučaj i na njih dodatne nogare da morem rastegnuti noge .

naravno zastava je tu i spremna za naslikavanje po celoj Ameriki  :mrgreen:

startzastava.jpg


frend me ispračuje v svom pikapu lepo na toplom a mene ko hebe zabundanog na motoru  :shocked:

startedmonton.jpg


Kišetina me prala 300 kilometri ali oprema je oddelala svoja pa nisam nigde premočil .
Prespaval pri bratiču koji je malo ispod Calgary-a v mestu Okotoks i reko nastavljam v jutro . Celo vreme pratimo prognozu ali nije ohrabrujuće  :(
Budim se u 7 kad ono vani lagano belo i nekih -4 .... aha reko zahebi ti to  :shock:
Krečem tek poslje 2 jer idem samo 150 km do bratičevog netjaka pa onda sutra od njega dalje .
Furam se , nije neke pre strašno ali jeno 20 km pred Fort Macleod ( tu idem ) me počne sneg prati . E mislim si di su mi skije sad hehe
Preživel i to nekak, smjestil se kod netjaka , večera , druženje i veli mi čiča da ide v jutro prije 7 na posel pa bum i ja moral zginuti do onda . A tak i bi .
Divno zvjezdano jutro , trna kmica a temperatura strahovito vručih -7 !!!!!!

DSCF0589.jpg


Vidim nebu to sam tak išlo pa počnem z oblačenjem : čarape, termo čarape, duge gače, piđama, potkošulja, kratka majca, duga majca, hleče s termo potstavu, jakna s termo potstavu, čižme, rukavice za snowmobil , potkapa i naravno slušalke z mjuzu v vuha i na to flip kaciga .
Matorek vužiže ko strela i poklim malo zagrijavanja spremni za put .

Spominjem mater Kanadski zimi več nakon 5 minut , a poklim pol vure sam skinul se svece z neba  :undecided:

Grejem se na benzinski a sončeke tek izlazi .

DSCF0592.jpg


usput se slikam s najvekšišim kamijončekum na svietu . Sitna riba kit

DSCF0598.jpg


Da vidite kak mi je bilo vroče svjedoči i ova slika

DSCF0600.jpg


Zmrzle mi se rukavice , kolena a i vilice na matoru  :shock:

Malo je počelo biti topliše kak sam išel bliže granici a i planine British Columbia su čistam vredu .

Penetriram v ameriku bez ikakvih problema , niko me nikaj ne pita za motor ni vozačku , sam pogledali pasoš i v tank torbu mi poluknuli a druge torbe nikaj . I tak ja prešvercal krpu špeka  :LOL:

Velkom tu amerikaaaaaaa

DSCF0605.jpg


DSCF0608.jpg


pauza da neke hitim v kljun i zalevam z red bullom ( bilo bi bolje da je red pršuta i red sira  :misli: )

DSCF0612.jpg


Doletel v Spokane , Washington . Došel sam oko 3 pa idem otprti račun v bank of amerika . No probljems - 25 bakija platiš i dobiš debitnu viza karticu . Idem si i po karticu za tulifon i jedino mi at&t daje opciju da kupim samo sim . Za 65 baksa dobil neograničene pozive i poruke bilo di v ameriki i jenu gigu prometa .
Idem se najti s likom koji me ugostil prek couchsurfinga pa mi pokazuje po gradu

DSCF0619.jpg


Ok grad s nekim tam vodopadima i elektranu usred grada
Kuham im večeru , normalno bili su oduševnjeni ( kaj amer zna kaj je prava hrana  8) )

Jedna grupna prije odlaska

DSCF0623.jpg

Normalno ovaj lik japanac me odma pital za Mirka CroCopa hehe

Budim se ne pre rano jer neču opet voziti po debelom minusu pa krečem tek v poslje 10 . Imam 550 km . sameeeeee gaasssssss  :021:









 
Lol i mene vec dva Japanca pitala za Milko Clocop :LOL: