da li je vožnja motora u zimskim uvjetima prekršaj?

kruns

Active member
dakle, da citiram :"U Hrvatskoj je zimska oprema obvezna na zimskim dionicama javnih cesta od 15. studenoga tekuće godine do 15. travnja iduće godine. Obvezna uporaba zimske opreme odnosi se na sve vrste motornih vozila bez obzira na vremenske uvjete i stanje kolnika, izuzev vozila oružanih snaga Republike Hrvatske."

zimska oprema podrazumijeva zimske gume na svim kotačima ili ljetne gume s dubinom profila od 4 mm + lanci za snijeg u gepeku a budući da kod motora ne dolazi u obzir ovo prvo a još manje ovo drugo da li smo u prekršaju ako se vozimo motorom??
 
Na sreću ima dosta  :police: na forumu pa će ti oni pomoći oko ovog nadasve ozbiljnog problema.
Moje mišljenje je da ne bi trebalo bit problema sa nekim endurašem sa gumama za taj tip motora. A tko želi vozit R sa Ćelavstonkama u zimskim uvjetima neka,neća imat posla sa policijom već sa hitnom.
 
vidim ima dosta ljudi koji se voze motorom i zimi bez obzira na temperature dok god je cesta bez poledice i ako im je to gušt, neka (y) ima i onih koji se voze mopedima zbog ekonomskih razloga (ne vidim ni jedan drugi) pa eto, čisto da pitam...
 
Petar Crni said:
Na sreću ima dosta  :police: na forumu pa će ti oni pomoći oko ovog nadasve ozbiljnog problema.

Oni su aktivni u temama gdje ne treba previše razmišljati :jesus: a iznimka je Hrvoje koji pukne link ili copy/paste važećeg zakona u NN tako da ne očekujem konkretne odgovore. :mrgreen: S druge strane, gotovo sam siguran da ni oni koji su pisali zakon ne znaju odgovor na to pitanje. :mrgreen:
Uredno se vozim svakodnevno s normalnim gumama za skuter. Ne vjerujem da bi netko radio probleme...
 
kruns said:
...budući da kod motora ne dolazi u obzir ovo prvo...

Kako ne  :misli:

Postoji jako puno guma za motore sa oznakom  M+S

...doduše enduro  :mrgreen:
 
Trenutno sam u fazi pokušaja nabave zimskih guma za skuter, nisam nikad probao pa da vidimo o čemu se radi. :mrgreen:
 
Zasto nemoguca misija ..ja imam na motoru gume M+S
 
Zakon je jasan i precizan - SVA vozila (osim navedenih).
To znaci da si sa motorom na zimskoj dionici 14.04. kad temperatura moze biti blize 30 nego 20 - u prekrsaju :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
mate said:
S druge strane, gotovo sam siguran da ni oni koji su pisali zakon ne znaju odgovor na to pitanje. :mrgreen:


nažalost, u ovoj našoj državi ovo je jako čest slučaj i dolazi do toga da zakone svatko tumači na svoj način kako kome odgovara, ili kako je tko to razumio...
nažalost, to nikako ne mora nužno značiti da je točno tumačenje nekog zakona  :palacdolje:
 
KING RR said:
To ni zimska guma, fali ti pahuljica  :jesus:

Zakonski prolazi za zimsku
 
vickodu said:
Zakonski prolazi za zimsku

Potpuno netocno, prolazila bi kad bi imo lance za nju  :mrgreen:  to je mud+sand, a ne mud+snow  ;)  to mozda mos prodat pricu panduru iz donjeg lapca il nekom bebicevom rodji koji je siso sa nekog brda pa se uhljebio u murji  :mrgreen:
 
KING RR said:
Potpuno netocno, prolazila bi kad bi imo lance za nju  :mrgreen:  to je mud+sand, a ne mud+snow  ;)  to mozda mos prodat pricu panduru iz donjeg lapca il nekom bebicevom rodji koji je siso sa nekog brda pa se uhljebio u murji  :mrgreen:
Drotu sjedi 1..ustvari lezi  :mrgreen:  Guma s oznakom m+s prolazi u cijeloj eu kao cjelogodisnja guma
 
vickodu said:
Drotu sjedi 1..ustvari lezi  :mrgreen:  Guma s oznakom m+s prolazi u cijeloj eu kao cjelogodisnja guma

Samo ti lupetaj ako ti to cini zadovoljstvo  :jesus:  :LOL:  to nije zimska guma i mos dubit na glavi ako hoces  :jesus:  u rvaCkistanu ako nemas lance za nju sa tim drlogom sto zoves motorom tehnicki si neispravan u zimskim uvjetima  :jesus:  i davragda naletio na tuljana kojem ces se tako pravit pametan i koji ce ti skinit tablicu zbog tehnicke neispravnosti pa se zali cijeloj EUniji  :prsti:


:LOL:  :LOL:  :LOL: