da li je vožnja motora u zimskim uvjetima prekršaj?

KING RR said:
Samo ti lupetaj ako ti to cini zadovoljstvo  :jesus:  :LOL:  to nije zimska guma i mos dubit na glavi ako hoces  :jesus:  u rvaCkistanu ako nemas lance za nju sa tim drlogom sto zoves motorom tehnicki si neispravan u zimskim uvjetima  :jesus:  i davragda naletio na tuljana kojem ces se tako pravit pametan i koji ce ti skinit tablicu zbog tehnicke neispravnosti pa se zali cijeloj EUniji  :prsti:


:LOL:  :LOL:  :LOL:
Dabog da naletio...takvi pametnjakovici ko i ti godinama pokusavaju napisat nesto i ne ide im  :jesus: Na autima su mi svejedno gume s pahuljicom ne radi dRRotova nego radi mene.Btw M+S nije mud and sand nego mud and snow
 
kako slovenci (bajkeri) to rjesavaju? kod njih ne prolazi ni fora sa ljetnim i lancima nego bas zimska mora bit.
 
vickodu said:
Dabog da naletio...takvi pametnjakovici ko i ti godinama pokusavaju napisat nesto i ne ide im  :jesus: Na autima su mi svejedno gume s pahuljicom ne radi dRRotova nego radi mene.Btw M+S nije mud and sand nego mud and snow

E moj tovare stvarno si plitak ko ratkapa  :mrgreen:    :LOL:  sve dok ti fali pahuljica imas standardne drlog gume za vozanje po blatu i sahari recimo  :LOL:
Al ti znas i samo gas  :mrgreen: 


:jesus:
 
Spreche Sie Deutsch?

https://www.bvdm.de/winterreifen.html

 
KING RR said:
E moj tovare stvarno si plitak ko ratkapa  :mrgreen:    :LOL:  sve dok ti fali pahuljica imas standardne drlog gume za vozanje po blatu i sahari recimo  :LOL:
Al ti znas i samo gas  :mrgreen: 


:jesus:
Ne ja imam odlicnog odvjetnika koji je pametniji od nepismenih dRRotova  :jesus:
 
kruns said:
dakle, da citiram :"U Hrvatskoj je zimska oprema obvezna na zimskim dionicama javnih cesta od 15. studenoga tekuće godine do 15. travnja iduće godine. Obvezna uporaba zimske opreme odnosi se na sve vrste motornih vozila bez obzira na vremenske uvjete i stanje kolnika, izuzev vozila oružanih snaga Republike Hrvatske."

Čuo sam i ja da je bilo na vijestima, ali meni još uvijek nije jasno iz kojeg to zakona dolazi?
Znam da sam prije tražio, i pisalo je da su zimski uvjeti kada je cesta prekrivena snijegom i(li) ledom, odnosno kada su proglašeni zimski uvjeti na pojedinim cestama. Nikakav vremenski period se tu ne spominje.
Članak 193.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
" Zimski uvjeti na cesti su takvi uvjeti kada je kolnik prekriven snijegom ili kada je na kolniku poledica.
(2) Za vrijeme zimskih uvjeta na cestama zabranjuje se promet motornim vozilima koja nemaju propisanu zimsku opremu i teretnim automobilima s priključnim vozilom.
(3) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, ministar nadležan za poslove prometa može u određeno vrijeme i na određenoj cesti ili dijelu ceste propisati obvezno posjedovanje zimske opreme, za pojedine vrste i kategorije vozila, bez obzira postoje li na tim cestama zimski uvjeti.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se pravna ili fizička osoba obrtnik ako naredi ili dopusti da se u prometu na cestama koristi vozilo koje nema propisanu zimsku opremu ili teretni automobil s priključnim vozilom.
(5) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako upravlja vozilom suprotno odredbama ovoga članka."


Neznam da li se zakon ove godine mijenjao, ali na MUPovim stranicama nema ništa svježije od prošle godine.
http://www.mup.hr/142.aspx

A evi i kaj je zimska oprema:
http://www.mup.hr/main.aspx?id=11680

Po meni, M+S može značiti bili kaj, ali u zakonu to spada pod zimsku gumu.
 
Evo i "glupih" vijesti, koje se mogu svakako protumačiti, ali činjenica je da se moraju proglasiti zimski uvjeti.
http://www.hak.hr/vijest/372/zimska-oprema-u-hrvatskoj-2013
http://www.24sata.hr/auto/novi-propis-zimska-oprema-je-obavezna-od-15-11-do-15-4-346362
 
Jutros sam taman sjeo na motor kad je poceo padati led  :shock:
Je***te, koja je tlaka ici autom na posao u centru ujutro  :x

U subotu sam stavljao zimske gume na auto i u ducanu sam vidio da imaju zimske gume za skuter.
 
kruns said:
dakle, da citiram :"U Hrvatskoj je zimska oprema obvezna na zimskim dionicama javnih cesta od 15. studenoga tekuće godine do 15. travnja iduće godine. Obvezna uporaba zimske opreme odnosi se na sve vrste motornih vozila bez obzira na vremenske uvjete i stanje kolnika, izuzev vozila oružanih snaga Republike Hrvatske."

zimska oprema podrazumijeva zimske gume na svim kotačima ili ljetne gume s dubinom profila od 4 mm + lanci za snijeg u gepeku a budući da kod motora ne dolazi u obzir ovo prvo a još manje ovo drugo da li smo u prekršaju ako se vozimo motorom??

:misli: :misli:
 
Kaj je tu  :misli:  veća je vjerojatnost da bu cesta D1 na području oko Korenice pod snijegom (postoje i rampe) nego oko Splita, a kako postoje javne ceste postoje i privatne  :wink:
 
Tko se baš hoće voziti na zimskim gumama za motocikle, ima ograničen izbor: Heidenau i nešto malo Trelleborg...

Za skutere je puno veći izbor: Heidenau, Sava, Michelin, Metzeler, IRC...

Uskoro mi dolaze zimske Heidenau za moj motor...  :mrgreen:
 
Zlatko said:
Tko se baš hoće voziti na zimskim gumama za motocikle, ima ograničen izbor: Heidenau i nešto malo Trelleborg...

Za skutere je puno veći izbor: Heidenau, Sava, Michelin, Metzeler, IRC...

Uskoro mi dolaze zimske Heidenau za moj motor...  :mrgreen:

Ima i od Metzelera i Dunlopa zimulja, samo su rijetke ko Yeti, trebao si mi se javit frende, dalo bi se nekaj riješiti ;)

Moje riješenje je spakirat motor do proljeća :D
 
Zanimljiva tema...Radim u City Ex-u 2 i pol godine.Ovo mi bude treća zima koju treba progurati..Znaći,skuter s malim kotačima i obične "ljetne" gume.Po snjegu,ledu,mokrom,blatu...
Bilo bi zanimljivo znati da treba i za mopede i motocikle zimska oprema,da malo šefovima stavimo pod nos...
Ili to nije definirano,,?
 
Lipo ti pise : Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se pravna ili fizička osoba obrtnik ako naredi ili dopusti da se u prometu na cestama koristi vozilo koje nema propisanu zimsku opremu
Tebi ide 700 kn ako bleknes digod a nemas zimske gume na firminom drlogu, al ko ga jebe, ja bi to riskiro tu sicu samo da govnari plate 15 iljada  :LOL: 
 
Za koji kurac bi uopce netko vozio motor po ledu i snijegu  :misli:
 
Kako bi ti drugacije urucili kaznu za neimanje zimske opreme i prodavanja muda pod bubrege pandurima  :jesus:  :LOL: