da li je vožnja motora u zimskim uvjetima prekršaj?

KING RR said:
Lipo ti pise : Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se pravna ili fizička osoba obrtnik ako naredi ili dopusti da se u prometu na cestama koristi vozilo koje nema propisanu zimsku opremu
Tebi ide 700 kn ako bleknes digod a nemas zimske gume na firminom drlogu, al ko ga jebe, ja bi to riskiro tu sicu samo da govnari plate 15 iljada  :LOL:
Vidim da piše u zakonu za sva motorna vozila...E sad...Da nebi nešto rekao pa da se ne zblamiram.El to 100% sigurno da moramo imati na skuterima zimske gume?
 
KING RR said:
Kako bi ti drugacije urucili kaznu za neimanje zimske opreme i prodavanja muda pod bubrege pandurima  :jesus:  :LOL:
Meni tesko iz dva razloga ..zimska oprema treba u vukojebini u koju ja u ovo doba godine nikad ne idem s motorom...a od dRRotova ionako nista ne uzimam  :jesus:
 
:LOL: :LOL: :LOL:


@ city ex -  istina da skuter nije motor al spada u motorna vozila pa tako ima i privilegiju da ponosne vlasnike sisaju ko i one ravnopravne  :mrgreen:
 
poslao mejl HAK-u na ovu temu. Bas me zanima odgovor (ako ce ga uopce bit)  :mrgreen:
 
Pratim ovu temu i još nisam shvatio zašto se motori uopče voze zimi, pogotovo kontinentalci  :misli:
 
Zato sto mogu a i kompleksi su jebena stvar  :mrgreen:

Sa malim SV-om sam se znao vozit i na -9, sastrane pol metra snjega al samo nek je suva cesta i gas  8)  po mokrom se nebi vozio ni po ljeti kamoli po zimi.
 
KING RR said:
Zato sto mogu a i kompleksi su jebena stvar  :mrgreen:

Sa malim SV-om sam se znao vozit i na -9, sastrane pol metra snjega al samo nek je suva cesta i gas  8)  po mokrom se nebi vozio ni po ljeti kamoli po zimi.

Kompleksi?  :misli: Kaj tableta popustila  :mrgreen: :mrgreen:

ne vidim smisao u trkeljanju po cesti jer je hladna kao i guma. Ajde shvačam ego tripove koji "jure" po ravnom, njih mi je žao, jbg nisu oni krivi, majka priroda je  :mrgreen:
 
evo statistike od prosle zime (nije bilo ispod 8-10C ni jednom, vecinom 10 i vise, cesta suha ko barut jer ne vozim ni kad je vlazna, a kamoli mokra)

datumi kad sam tocio benzin:

01.11.
09.11.
18.11.
10.12.
08.01.
13.01.
17.01.
16.02.
11.03.
13.03.
17.03.




ukupno 1600km
 
Cvitak said:
Pratim ovu temu i još nisam shvatio zašto se motori uopče voze zimi, pogotovo kontinentalci  :misli:

Zakaj si ti kupio to drlo  :misli:
 
Lolo said:
Zakaj si ti kupio to drlo  :misli:

Jer nisam židov za platiti motor i normalno i kvalitetno ga održavati tako da nemam problema s drlom već skoro 60k km  (y).

Kad smo kod drla bi volio voziti motor koji ne smeta u redovnom prometu  :mrgreen:
 
Cvitak said:
Jer nisam židov za platiti motor i normalno i kvalitetno ga održavati tako da nemam problema s drlom već skoro 60k km  (y).

Kad smo kod drla bi volio voziti motor koji ne smeta u redovnom prometu  :mrgreen:

Znači kupio si drlo zato kaj si to htio i zato kaj možeš, zanimljivo, možda se iz tog razloga neki voze po zimi, hoće i mogu  :wink:
 
Cvitak said:
Pratim ovu temu i još nisam shvatio zašto se motori uopče voze zimi, pogotovo kontinentalci  :misli:

Zato da me jako pametni mogu pitati "a zasto se vozis kad je hladno"

  :jesus:
 
Cvitak said:
Kompleksi?  :misli: Kaj tableta popustila  :mrgreen: :mrgreen:

ne vidim smisao u trkeljanju po cesti jer je hladna kao i guma. Ajde shvačam ego tripove koji "jure" po ravnom, njih mi je žao, jbg nisu oni krivi, majka priroda je  :mrgreen:

Drži sasvim dobro, ako je suha.
Malo pripaziti u zavoju, ali je to daleko od trkeljanja :wink:
 
… ja sam danas riskirao  :oops:  :LOL: i vozio malo,
a vidio sam već par puta patrole kako zaustavljaju aute koji idu prema brdu/Našicama  :mrgreen:
 
KING RR said:
Potpuno netocno, prolazila bi kad bi imo lance za nju  :mrgreen:  to je mud+sand, a ne mud+snow  ;)  to mozda mos prodat pricu panduru iz donjeg lapca il nekom bebicevom rodji koji je siso sa nekog brda pa se uhljebio u murji  :mrgreen:

King totalno si u krivu, ti i onaj Bebićev rođo koji vam drži večernje seminare  :jesus:... M+S je mud n' snow a to "mud and sand" je provala miseca  :mrgreen:... M+S su ciste zimske gume.. Pahulja može bit ali ne mora. Inače je pahulja znak da je guma testirana po američkom standardu koji je priznat i u EU. Taj je standard nešto striktniji kod certificiranje pa se takve gume smatraju "boljima" .. Ugo proizvođači ih stavljaju da bi gume mogli prodavat i u US. M+s moraju imat i cjelogodišnje gume.

Uostalom evo tu je švabo sve lipi napisa http://www.autobild.de/artikel/winterreifen-kennzeichnung-788552.html

Namaste