djir do monte carla i nazad

Status
Not open for further replies.
Ja planiram imati sličnu rutu samo vidim da ćeš se ti tako vraćati nazad. Početkom 7.mj planiram za Barcelonu.
 
bok niksa,
ja planiram isto do monaca,mogao bih ti se pridruziti negdje u austriji naravno ako nam se datumi poklapaju.
prosao sam alpe vec u svim pravcima ali nisam bio na "col de la bonette" naj visi (2802) prevoj u alpama koji se nalazi nedaleko od monaca.
ako nisi bio preporucio bih ti sljedece;
Großglockner u austriji
dolomiti u italiji
stilfser joch na tromedju A/I /CH  (2757 m.)
i naravno bonette pas
 
nećeš stići. previše kilometara za premalo dana. inače super
 
niksa said:
pužu jedan, ne mjeri sve svojim laktom  :jesus:


produzit cemo 1 dan ako bude na knap

misliš ključnom kosti...  :LOL:

ovo drugo je pametno. kad se kreće?
 
Nikša NHF , ali bojim se da si malo pretjerao s obzirom na broj dana koje si predvidio za taj poduhvat!  :shock: Alpe s užitkom max 300 km dnevno!  :wink: Ne kažem da nije izvedivo,ali ...  :misli:
 
NIksa super ideja. Bicu doma pa ako se sve poklopi moga bi ti se javit da idemo. MAda sad nemogu reci s sigurnoscu. ali ruta super i ideja super.  (y) (y)
 
pa vidjet cemo jos :misli:
u svakom slucaju ja cu sutra opet kroz alpe i naravno kroz dolomite ,
idem od münchena do karlovca ,brennerpass-dolomiti-dolina soce
citamo se za par dana,bok  (y)
 
CRO-biker said:
pa vidjet cemo jos :misli:
u svakom slucaju ja cu sutra opet kroz alpe i naravno kroz dolomite ,
idem od münchena do karlovca ,brennerpass-dolomiti-dolina soce
citamo se za par dana,bok  (y)

Safe trip  (y)
 
niksa said:
i baj d vej, zar nitko nema da odgovori na moje pitanje iz prvog topica, nego skrecete s teme....  :?

Pa ako ideš u kontra smjeru onda se poklapamo  :D 01.07. krećem iz BJ za Bolognu tamo 2 noćenja i onda za Antibes i tamo 2 noćenja, pa pravac Barcelona
 
Ti si meni fenomen!  :shock: Kao i uvjeravanje samog sebe kad na DHMZ vidim da bu vrijeme li-la,da bu ustvari sjalo sunce,tak i kod planiranja Putešestvija na mjesta gdje još nisam bio, ne stavljam ovakve teme!Radije komuniciram PP,kavicama,pivicama i telefonom!Prolistam advrider,V-strom forum i ine forume u potrazi za topicima koji govore o tome!Nekad info nađem i ovdje(Bosna,Rumunjska...)!Vjerojatnost dobivanja tražene info ovim putem je vrlo mala i završava poput ove tvoje!
Daleko od toga da to podržavam,ali to ti je tak!Čudi me da još nisi razmel kak to hoda!  :misli:

PS Da si npr. stao onomad kad si samo potrubio "ekipi sa Željave", nacratao bi ti na karti i objasnio potanko sve kaj,kam,kad i koliko u pol vure i još ti platio cugu!  :wink:
 
Sorry, ja sam tek sad vidija ovaj topic
Ne znan koliko ti mogu pomoć, ali kad već ideš gori obavezno posjeti dvorac Neuschwanstein (Konigsschlosse)
http://www.neuschwanstein-castle.com/

700Dvorac_03.jpg

Tebi bi bilo najbolje kada bi iz Innsbrucka skrenuo na sjever, prema Garmisch Partenkirchenu
garmisch-neuschwanstein-436-9.gif


pa još malo ideš sjeverozapadno (B23) i onda preko ST2059 skreneš na jugoistok (B17) prema Shwangau odnosno Fussenu. Nakon razgledavanja dvorca možeš pićit na zapad prema Lindau/Bregenzu/Vaduzu ili gdje već hoćeš.
p.s.
obavezno posjeti oba dvorca i po mogućnosti rezerviraj karte preko neta. Računaj tu izgubiti veći dio dana
 
stvarno bi bilo fino da ekipa koja je bila negdje zaista i napise sto bi trebalo tamo pogledati. Cala sam kaze da na ovom forumu ne malazi nikakve informacije o mjestima koja ga zanimaju kada ide na put.

Evo do monte carla sam bila u xy gradova pa do sad nisam nista napisala jer mi je uopce glupo kad imam feeling da ionako nikog ne zanima - a s drugu stranu apsolutno nitko nije napisao nista ni o veneciji, ni veroni, ni nicemu sto nam je "uz put" a kamoli o monte carlu.

pa nije moguce da nije bas nitko bio??  :shock:
 
ja bijah na maturalnom putovanju...al nis posebno, dodjes ko padoranac, **ebali nam put pa smo dosli i sa jako malo para, pretpostavljam da bi sad bilo bar "malo" zanimljivije...

ja sam mislio skocit djir do tamo uzet dres od kollera al nisam siguran da cu to izvest...

p.s. ovo je mali hint za niksu ako je od volje ???  :wink: :mrgreen:
 
sumnjam da je od volje  :wink:

i opet post bez i malo detalja ili savjeta - pa nije valjda toliko tesko napisati post o onom sto si vidio??  :shock:

Evo, npr ja sam bila par puta u Veneciji (svaki put vise ili manje prisilno jer ne volim italiju...) Ono sto je mnogima predmet snova meni je jednom rijecju fonja. I to fonja ne bas ugodnog mirisa. Od nekoliko puta koliko sam bila najzanimljivije je bilo za vrijeme karnevala – koncentriras se na vizualno a ignoriras olfaktorni faktor. :eek:hne:

Ali sad da nekom ne pokvarim dozivljaj – nabrojat cu samo onih nekoliko najvaznijih stvari koje trebate vidjet u venciji.   :mornar:
 
Turisti sustavno posjecuju nekoliko tocaka – prva i ajmo reci najvaznija je Duzdeva palaca – velebno zdanje s gotickim i renesansnim elementima koje je kroz povijest bilo zapaljeno cetiri puta. Jedan od zanimljivijih dijelova palace su porta della carta – goticko remek dijelo koje predstavlja prolaz prema trgu. Kako samo ime kaze  u njoj je obitavao gospon duzd. Opcenito govoreci, palaca predstavlja mjesto politickih i drzavnicih institucija. Jedna od najzanimljivijih prostorija u palaci je Salla dek Collego u kojoj su se primali razni drzavnici, kao i Salla del Maggior Consiglio – koja je od poda do stropa ukrasena umjetnickim djelima, od znacajnijih bi se mogao spomenuti Tintoreto. Najlijepsi pogled na palcu biti ce iz gondole.  :wink:

A kad smo kod gondole i vode ne mogu preskociti ono sto bi oni turistima predstavili kao Grand Canal - zapravo kanal dug nekoliko kilometara koji dijeli grad na dvije polovice. Kanalom je zabranjen promet plovilima na motorni pogon, te smiju samo gondole, kojih ima nekih 300 ili 400 ako se sjecam tocno. Naravno da ako ste vec u veneciji – bilo bi zgodno provozati se tim orahovim ljuskicama.. Vjerovatno cete iz gondole najbolje pogledati most uzdaha – koji se nalazi u blizini duždeve palace, te ju povezuje sa srednjevjekovnim zatvorom. Iako zvuci romanticno nije dobio ime radi ljubave zudnje nego radi placa i moljakanja zatvorenika koje su vodili u sudnicu ili na jos gora mjesta..


Markov trg – kroz povijest mjesto vaznijig crkvenih, ekonomskih i politickih zbivanja. De facto jedan od lijepsih trgova u Italiji, ali i jedini «pravi» u Veneciji. Na jemu se nalazi i bazilika, odnosno po naski katedrala svetog Marka a cini mi se da datira negdje iz 800 i neke godine. Unutra ima hrpa zanimljivih kipica, meni je najzanimljivije bilo tumacenje cinjenica vezanih za strop. Ako idete sami u posjet, nelosa ideja je prikrpati se grupi turista i slusati njihovog vodica jer se stravno ima puno toga za ispricati.. :mrhappy:


:hrana: klopa u italiji mi nije ni najmanje napeta - najbolja hrana im je sendvic koji si sam slozis  :misli: doduse, i nisam bila na gastro turi pa nisam ni trazila neka fensi mjesta za klopu..

Za one koji nisu bili uVeneciji a zanima ih malo komercijaniji turizam, a ne sarkofazi i crkvice – osobito preporucujem posjet otocicima Murano i Burano. (y) Murano je poznat po izradi puhanoga stakla, u tvornicma mozete sami izraditi neku sitnicu. Meni je osobno napet bio Burano koji je malo ribarsko mjesto u kojemu su sve kuce razlicite boje specificne po tome sto su ih bojale zene! Naime, kako su im muzevi bili ribari – svaka od njih je htjela da joj muz «zna gdje se treba vratiti» pa su iz tog razloga piturale kuce u jarke zivopisne boje koje se vide i sa vece udaljenosti na moru...   :shock:
 
Status
Not open for further replies.